فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
مهدی ارنگ (mehdi-ARANG )    

آخرین خبر‌ها از حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان

درج شده در تاریخ ۲/۱۰/۱۴ ساعت 11:46 بازدید کل: 64 بازدید امروز: 64
 

 

دیروز در ۲ انفجار تروریستی در گلزار شهدای کرمان ۸۴ نفر به شهادت رسیدند.

 

دیروز مردم از اقصی نقاط کشورمان برای حضور در سالروز شهادت سردار سلیمانی به کرمان سفر کرده بودند که حوالی ساعت ۱۵، ۲ انفجار تروریستی به فاصله زمانی چند دقیقه‌ای در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد و باعث به شهادت رسیدن ۸۴ نفر و مجروح شدن ۱۷۴ نفر از هموطنانمان شد.

از لحظات ابتدایی این حادثه امداد رسانی آغاز شد و مجروحان در بیمارستان‌های شهر کرمان بستری شدند.

بستری بودن ۱۴۵ مجروح در بیمارستان‌های کرمان

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت:در حال حاضر ۱۴۵ نفر از مجروحان حادثه تروریستی در بیمارستان‌های شهر کرمان بستری هستند.

وی افزود: تا کنون ۱۱۹ عمل جراحی انجام شده است. 

عیادت وزیر بهداشت از مجروحان حادثه تروریستی کرمان

وزیر بهداشت گفت: مجروحان حادثه در ۱۲ بیمارستان شهر کرمان بستری شدند که عمده بستری‌ها در بیمارستان شهید باهنر و افضلی پور انجام شده است. 

عین اللهی افزود: ۱۷ پزشک متخصص و فوق تخصص از سایر استان‌های کشور وارد کرمان شده اند و آماده باش هستند هر چند که ظرفیت بسیار خوبی دراین بخش در کرمان داریم. 

مخبر وارد کرمان شد

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در فرودگاه شهید باهنر کرمان و در جمع خبرنگاران، ضمن تسلیت مجدد این حادثه جانگداز و آرزوی صبر برای بازماندگان و شفای عاجل برای مجروحان، بر پیگیری جدی این حادثه و شناخت عوامل داخلی و خارجی آن تاکید کرد.

وی افزود: این جنایت بزرگ باذن الله پاسخ سختی دریافت می‌کند.

سفر معاون اول رئیس جمهور به کرمان

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه حادثه دیروز غم از دست دادن شهید سلیمانی را برای ملت ایران تازه ساخت، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی توان مقابله مستقیم را ندارد و این حادثه در ادامه استیصال و شکست رژیم جعلی صهیونیستی پس از عملیات طوفان الاقصی است.

چرایی مغایرت آمار شهدای تروریستی کرمان؛ اورژانس: ۸۴ شهید درست است

 سیدمحمد صابری رئیس اورژانس کرمان با اعلام اینکه بعد از شناسایی دقیق پیکر‌های شهدا و براساس اعلام پزشکی قانونی تعداد شهیدان تروریستی ۸۴ نفر است گفت: تکه‌های پیکر‌ها مشخص و کار شناسایی انجام شده و تعداد کاهش یافت. پیشتر این آمار ۹۵ نفر اعلام شده بود.

مجروحان حادثه تروریستی کرمان

 وی با بیان اینکه پیکر شهدای مجهول الهویه نیز شامل همین آمار است گفت: در مجموع ۲۸۴ مجروح در این حادثه داشتیم که ۸۹ نفر تاکنون ترخیص شده اند و ۱۹۵ نفر بستری هستند.

تروریست‌ها از خشم ملت ایران بترسند

احمد وحیدی وزیر کشور برای عیادت از مجروحان حادثه تروریستی کرمان به بیمارستان شهید باهنر رفت و از روند رسیدگی به مجروحان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بازدید کرد.

وزیر کشور در عیادت از مجروحان حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان گفت: عاملان و حامیان جنایت تروریستی کرمان باید از خشم ملت ایران بترسند.
وی در ادامه گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی، تعداد شهدای این حادثه ۸۴ نفر اعلام شده است، متاسفانه تعدادی از مجروحان در آی سی یو بستری هستند و وضعیت وخیم دارند. 

عیادت وزیر کشور از مجروحان حادثه تروریستی کرمان

وزیر کشور گفت: این حادثه ۲۸۴ مجروح داشته که با ترخیص تعدادی از انها، این آمار به ۲۲۰ نفر رسیده است، خوشبختانه هیچ کمبودی از نظر درمانی در کرمان وجود ندارد و کادر درمان مشغول خدمت رسانی هستند و جو استان کرمان کاملا آرام و عادی است.

وی افزود: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اشراف کامل دارند و در حال تجزیه و تحلیل هستند.

عیادت فرمانده کل سپاه از مجروحان حادثه تروریستی کرمان

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران که شب گذشته برای بررسی ابعاد حادثه تروریستی به کرمان سفر کرده بود پس از بازدید از محل انفجار و حضور در گلزار شهدای کرمان، صبح امروز به بیمارستان‌های محل بستری مجروحان رفت و ضمن عیادت از همه مجروحان در جریان وضعیت درمان آن‌ها قرار گرفت.

عیادت فرمانده سپاه از مجروحان حادثه تروریستی کرمان

در این بازدید که زینب سلیمانی دختر حاج قاسم سلیمانی نیز حضور داشت، سرلشکر سلامی در گفت وگویی کوتاه با برخی مجروحان در جریان وضعیت آن‌ها قرار گرفت.

فرمانده کل سپاه در ابتدا به بیمارستان باهنر رفت و ضمن عیادت از مجروحان انفجار روز گذشته، در گفتگو با مسئولان بیمارستان در جریان وضعیت درمان آن‌ها قرار گرفت و برای همه مجروحان آرزوی بهبودی کرد.

پیام تسلیت خانواده سردار شهید سلیمانی درباره حادثه تروریستی کرمان

هم زمان با میلاد صدیقه طاهره (سلام الله علیها) و چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، دشمنان سفاک ملت ایران جنایت هولناکی را رقم زدند و مردم مظلومی که به سمت مزار مطهر شهید سلیمانی حرکت می‌کردند را به خاک و خون کشیدند و خانواده‌های آنان را داغدار کردند.

هدف و غرض طراحان فاسد این جنایت و عاملان نادان آن روشن است؛ درست در زمانی که مجاهدان غیور مقاومت در میدان‌های نبرد شکست‌های ترمیم‌ناپذیری را به دشمنان این امت وارد می‌کنند، آنان پاسخ شکست را از زنان، کودکان و مردمان بیگناه می‌گیرند. 

خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی با قلبی سرشار از غم، ضمن همدردی و همدلی با بازماندگان این حادثه دردناک، برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل از خدای متعال مسئلت می‌کند.

امید است مسئولان امنیتی و قضایی با پیگیری و بررسی عاجل، پاسخی سخت به بانیان و عاملان و آمران این حادثه تدارک ببینند؛ باذن الله.

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۲/۱۰/۱۴ - ۱۹:۵۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)