فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 516


درباره من
سلام
عضویت اصلی و فعالم در سایت با نام کاربری miyanehpix هست لطفاً به آن پیام بفرستید
info@meeanaji.ir
اسماعیل . مختاری (meeanaji )    

مقررات ارسال مطلب و انجمنهای سایت

درج شده در تاریخ ۹۰/۰۸/۱۲ ساعت 05:58 بازدید کل: 6979 بازدید امروز: 1220
 

 

مقررات ارسال مطلب در انجمنهای سایت

1- اعضایی که قصد ارسال مطلب دارند باید نام و نام خانوادگی شان با حروف فارسی باشد و از کاراکترهای غیر حرفی  مانند {( & ^ % $ # @ ! < > ؟ : ")} استفاده ننمایند. علامت * و 0 و اعداد، به شرطی که بیش از دو سه بار تکرار نشده باشند و با توجه به جلوگیری از هم نام بودن با اعضای قدیمی تر  هنگام ثبت نام استفاده می شود، آزاد است. علت این مورد نظم دادن و ساده و یک دست بودن مطالبی است که در صفحه اصلی سایت قرار میگیرند. 

2- عنوان مطالب ارسال شده باید با حروف فارسی یا به زبان انگلیسی(نه اینکه فارسی را با حروف انگلیسی بنویسند) و بدون استفاده زائد از علائم باشد. استفاده محدود از علائم پرانتز و سه نقطه و علامت سوال و تعجب ایرادی ندارد. علت این مورد نظم دادن و ساده و یک دست بودن مطالبی است که در صفحه اصلی سایت قرار میگیرند. استفاده از عناوین نا مناسب مانند ((زود باش کلیک کن)) یا ((بدو بیا ...)) و مشابه آن قابل قبول نیست.
 

3- مطالبی که تکراری ارسال میشود به هیچ عنوان تائید نمیشود.

4- مطالب با پس زمینه نامناسب که افراد خاصی اصلاً قادر به خواندن نوشته ها در آن نمی شوند و یا باعث آزار چشم مخاطبان می شود پذیرفته نمی شود.

5- مطلبی که ارسال می کنید نباید دارای لینک های اضافی که بازدید کننده را با کلیک بر روی متن یا عکس به آدرس سایتی دیگر هدایت میکند، باشد(لینک به مطالب و صفحات  همین سایت ایرادی ندارد). مطالبی که میخواهید ارسال کنید اول تمام متن را در یک فایل متنی ساده مانند (Text Document) در برنامه notepad کپی کنید و بعد متنی که داخل فایل متنی هست را کپی و در صفحه ارسال در سایت پیست کنید. با انجام اینکار لینک های متنی و عکسی اضافه حذف میشود و قالب وب سایت و صفحه مطلب تان هم به هم نمی ریزد.

استفاده از  ((لینک مستقیم)) برای دانلود فایلهایی مانند عکس و فیلم و موسیقی و سایر فایلهایی که استفاده از آنها در مطالب مجاز هست ایرادی ندارد. قرار دادن لینک دانلود فایل های اجرائی (مثلاً با فرمت exe و حتی بصورت زیپ شده و ...) در مطالب ممنوع هست. مگر اینکه از سایتهای معتبر و شناخته شده مخصوص دانلود نرم افزار باشد. این مورد برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی و رمز عبور کاربران و جلوگیری از ویروسی شدن رایانه اعضاء اجرا می شود.

6- برای ارسال مطالب شامل عکس  باید آدرس اینترنتی عکس(url) را در قسمت ارسال مطلب وارد کنید در صورتی که عکس را از طریق سایت هایی که دسترسی به آنها قطع شده و یا فیلتر شده اند یا ایمیل تان که برای دیگران قابل دسترسی نیستند وارد کنید ، عکس مورد نظر بارگذاری نمیشود. این نقص مانع تائید شدن مطلب ارسالیتان میشود.

7- مطالبی که تعداد بازدیدشان صفر باشد تائید نمیشود، باید ارسال کننده مطلب خودش حداقل یکبار از مطلبش بازدید کند و اشکالات احتمالی مانند فونت نامناسب یا خیلی کوچک یا بزرگ و سطر بندی نامناسب یا پراکنده بودن متن و... را رفع کند.

8 - لطفاً برای رعایت حقوق نویسندگان،از ارسال مطالب بدون ذکر منبع خودداری نمائید. مطالبی که از منابع و ماخذ و سایت های اینترنتی و... کپی می شوند باید در هنگام  ارسال مطلب منبع و مأخذشان نوشته شود، با گذاشتن تیک در مربع کناری قسمت ((منبع)) نشانی صفحه وب سایت یا وبلاگ(نه نام وب سایت یا وبلاگ) که مطلب را از آنجا کپی کرده اید را درج کنید. مطالبی که باعث عوض شدن افکار و طرز نگاه مخاطب و جنجال در سایت میشود، چه درست و چه غلط، باید منبع داشته باشد.منبع مطلب نمی تواند سایتی فیلتر شده باشد. اگر مطبی بصورت ایمیل به دست شما رسیده با جستجو در وب سایتها منبع و مأخذ آنرا بیابید. منبع می تواند کتاب یا مجله و ... باشد که می توانید آنرا بطور کامل در داخل متن معرفی نمائید.

9- مطلب تالیفی به مطالبی گفته میشود که ساخته ذهن و ابتکار ارسال کننده مطلب باشد. اگر مطلب کپی را به نام تالیفی ارسال کنید تائید نخواهد شد. مطالب نظر سنجی تالیفی محسوب نشده و بصورت کپی تائید می شوند .

10- مطالبی که قانون جرائم رایانه ای و سایر قوانین رایج کشور در آن رعایت نشود تائید نمی شود مانند مطالبی که شامل مضامین ضد نظام جمهوری اسلامی ایران و جدایی طلبانه یا تصاویر غیر اخلاقی یا توهین به اشخاص خاص و قومیت ها می باشد.

11- مطالب ناقص کمتر از پنج سطر برای استفاده در صفحه اصلی تائید نمی شوند. مثلاً اگر یک فایل را برای دانلود قرار داده اید در مورد محتوای آن چند سطر توضیح بنویسید یا اگر خبری را منتشر می کنید در حد یکی دو جمله نباشد.

12- زمانیکه عکس کاربریتان و یا نام کاربریتان را تعویض میکنید در این صورت حساب کاربری شما از میان اعضا به طور موقتی خارج و نامرئی میشود و پیام هشداری در بالای صفحه تان نمایش داده می شود ، در صورت آنلاین بودن نیز قابل رویت نیستید و مستلزم این است که مدیر سایت حساب کاربری شما را تائید کند تا دوباره در لیست افراد آنلاین قرار بگیرید. در این شرایط مطالبتان نیز از صفحه اصلی خارج می شود.

13-بدون ضرورت و  دلیل کافی ، کلید ویرایش را برای مطالب ارسالی تان به انجمنها که تائید شده و در صفحه انجمن قرار گرفته اند نزنید. چون با این کار مطلبتان از صفحه انجمن خارج می شود و تائید مجدد آن ممکن هست ساعتها طول بکشد.برای ویرایش راحتتر مطلب، بهتر هست ابتدا در صفحه شخصی نوشته و ارسال کنید و بعد از اتمام ویرایش و تکمیل مطلب آنرا به صفحه انجمن مورد نظر ارسال نمائید.

14- مطالب تالیفی که امتیاز بالاتری از طرف اعضا به آنها داده شده و توسط اعضا طرفداری(لایک) شود بصورت خودکار در صفحه اصلی و قسمت مطالب برگزیده قرار می گیرد، مدیران انجمنها و مدیر سایت دخالتی در این کار ندارند.

15- دلایل رد هر مطلب بصورت پیام خصوصی به اطلاع ارسال کننده مطلب می رسد و در صورت نیاز در قسمت نظرات همان مطلب هم توسط مدیر انجمن مربوطه درج میشود تا دیگر دوستان نیز با شیوه صحیح ارسال مطالب آشنا شوند.

16- نوع مطالب قابل ارسال و غیر قابل ارسال در هر انجمن و سایر مقررات اختصاصی هر انجمن توسط مدیر انجمن با هماهنگی مدیر سایت تنظیم شده و در منوی عمودی انجمن قرار می گیرد. با یکبار مطالعه آن، از انتقال مطلبتان بین انجمنها و تاخیر در استفاده از مطلبتان جلوگیری نمائید.

17- به دلیل استقبال زیاد اعضای سایت از بعضی انجمن ها برای ارسال مطلب و برای اینکه مطالب ارسالی همه اعضای فعال در صفحه اصلی در معرض دید باشد، محدودیت تائید فقط یک مطلب در هر روز از هر عضو در بعضی انجمنها وجود دارد، که در مقررات اختصاصی انجمنها در صفحه خود انجمن اعلام می شود. اگر بیش از پنج مطلب در هر روز ، به انجمنها ارسال نمائید مطلب ششم با ارسال پیامی به ارسال کننده بطور خودکار رد شده و فقط در صفحه شخصی قابل رویت می شود. استفاده از دو یا چند مطلب از یک عضو در یک روز در یک انجمن ایرادی ندارد به شرطی که مطالب ارسالی تالیفی باشد و طوری نشود که به دلیل طرفداری زیاد اعضا و امتیازات و ... تمام انجمن به مطالب یک عضو اختصاص یابد.

18- نظرات نامربوط به مطلب و مغایر با مقررات سایت را گزارش تخلف نمائید تا مورد بررسی قرار گیرد. نویسندگان مطالب نیز موظف به بررسی نظرات ارسال شده به مطلبشان می باشند تا در صورت نیاز اقدام به حذف نظرات کنند و نظارت مدیر سایت یا مدیران انجمنها بر روی نظرات رسیده دلیلی برای عدم نظارت توسط ارسال کننده ی مطلب نیست. بهتر هست هنگام پاسخ به نظرات دیگر اعضا به مطلبتان با استفاده از امکان نقل قول این کار را انجام دهید. نظراتی که تخلفی در آنها صورت گرفته را گزارش کرده و از آنها نقل قول ننمائید، چون در صورت حذف یا ویرایش آنها ، نقل قول شما نیز باید حذف شود.

19- مدیران انجمنها و مدیر سایت با هیچ کس دشمنی و یا عقد برادری ندارند و همه ی اعضا در برخوردها یکسان هستند. اگر به علت تراکم کاری امکان پاسخ گویی به موقع به سووالات و نظراتتان و اجابت درخواستها و انجام پیشنهادهایتان میسر نشد، قبلاً عذرخواهی می کنیم.

در بعضی انجمنها بررسی و ویرایش نظرات و مطالب به دلیل عدم توجه کافی اعضاء به مقررات ارسال مطلب ، ساعتها به طول می انجامد ، بنابر این از عدم تائید مطلب ارسالیتان به خاطر وجود ایرادات به ظاهر جزئی ناراحت نشوید و با همکاری با مدیران انجمنها در سرعت انجام کارها سهیم باشید.
اگر به دلیل ایرادی ، مطلب ارسالی تان رد شد و در صفحه انجمن قرار نگرفت می توانید در روزهای بعد با رفع ایراد، آنرا  دوباره ارسال کنید تا همراه مطالب جدید نمایش داده شود.

20- با مطالعه قوانین ارسال مطلب در سایت و رعایت آن ، مدیران بخشها را همراهی و یاری کنید. اگر ایرادی به موردی وارد می دانید با مدیر سایت تماس بگیرید تا رفع کنند ، مطمئن باشید این موارد چندین بار مورد مطالعه و بررسی دقیق اعضای فعال و مدیران سایت قرار گرفته و برای هر قانون و مقرراتی دلیلی وجود دارد که شاید برای رعایت نظم سایت باشد یا دلیلی فنی برای آن وجود داشته باشد.این مقررات مخصوص انجمنهای خود سایت بوده و شامل انجمنهای مستقل که در صفحه انجمنها معرفی شده اند نمی شود مگر اینکه مدیران آن انجمنها نیز بنابر دلخواه خود، ضرورت رعایت همه یا مواردی از این مقررات را اعلام نمایند.

21- فقط مطالبی که طبق قوانین سایت و مقررات ارسال مطلب باشد تائید شده و مطالب انجمنها معمولاً یکبار در هر 24 ساعت به روز رسانی می شود.برای ارسال مطالب مناسبتی به انجمنها بهتر است از یک روز قبل اقدام نمائید چون تاخیر تا 24 ساعت از ارسال یک مطلب به انجمن تا ورود آن به صفحه اصلی سایت به وجود می آید.

22- تمام مطالبی که وارد زیر انجمنهای یک انجمن اصلی می شود وارد انجمن اصلی هم می شود و هیچ تفاوتی در نحوه ی نمایش آنها در وب سایت وجود ندارد. برای اینکه مطالب در انجمنهای مخصوص خود دسته بندی شده و برای استفاده مخاطبان در آینده راحت باشد لازم است در انجمن مربوط آرشیو شود.

مدیران انجمنها مطالب را وارد صفحه داخلی انجمن می کنند و بعد از آن ترتیب مطالب و اینکه چه مطالبی وارد صفحه اصلی انجمنها شود با نرم افزار سایت بطور اتوماتیک هست که بر اساس زمان ورود مطالب و تعداد طرفداری(لایک) و امتیاز و بازدید و نظر و ... محاسبه می کند.

23- استفاده از مطالبی که تبلیغات تجاری محسوب می شود در انجمنها مقدور نیست. این نوع مطالب را در صفحه شخصی قرار داده و با انتخاب تبلیغ مطلب(علامت بلندگو در مقابل عنوان مطلب در صفحه مدیریت مطالب) آنها را به قسمت تبلیغات بفرستید. تبلیغات مطالب با بیشترین پیشنهاد قیمت در تمامی صفحات سایت نمایش داده می شود.

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۰/۰۸/۲۲ - ۰۲:۴۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)