فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
محسن winer (winer )    

باز شدن جبهه جنگی تازه در سوریه

منبع : http://www.beytoote.com/news/international/politic
درج شده در تاریخ ۹۲/۰۴/۲۲ ساعت 04:21 بازدید کل: 210 بازدید امروز: 126
 

ارتش آزاد: انتقام فرمانده کشته شده خود را می گیریم

ارتش آزاد سوریه,اخبار سوریه

باز شدن جبهه جنگی تازه در سوریه/ ارتش آزاد: انتقام فرمانده کشته شده خود را می گیریم

شورشیان سوریه روز جمعه اعلام کردند ترور یکی از فرماندهان ارشدشان توسط شبه نظامیان مرتبط با القاعده به معنی اعلام جنگ رسمی به آنها است.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، بدین ترتیب جبهه جدیدی برای شورشیان مورد حمایت غرب که برای سرنگونی دولت بشار اسد می جنگند در سوریه باز شده است.

 

ارتش آزاد سوریه که از حمایت غرب برخوردار است اعلام کرده که افراد مسلح مرتبط با سازمان القاعده در سوریه یک فرمانده میدانی بلند پایه آنها را ترور کرده اند که این مسئله گسترش اختلافات بین اسلام گرایان تندرو و شخصیتهای میانه رو را در مخالفان مسلح سوریه نشان می دهد.

براساس اطلاعاتی که ارتش آزاد سوریه در اخیتار رسانه ها گذاشته، کمال حمامی عضو شورای عالی نظامی وابسته به ارتش آزاد و ملقب به ابوبصیر الاذقانی درحالی که با اعضای سازمان کشور شام و عراق اسلامی در بندر لاذقیه نشست برگزار کرده بود کشته شده است.

 

ابوبصیر الاذقانی یکی از سی فرمانده ارشد ارتش آزاد سوریه است و ترور او توسط گروه های منتسب به القاعده نشان می دهد که چرا نگاه غرب به آینده یک سوریه دموکراتیک یک جور و یک دست نیست.

 

قاسم سعد الدین سخنگوی رسمی ارتش آزاد سوریه گفته است که اعضای این سازمان با وی تماس گرفته و به وی گفتند ابوبصیر را کشته اند و همه اعضای شورای عالی نظامی را خواهند کشت.

 

رقابت ها میان ارتش آزاد سوریه موسوم به اف.اس.ای و اسلامگرایان تندرو که کمتر اما نیروهای فعال تر و موثر تری در بخش های اشغالی در شمال سوریه در اختیار دارند درگرفته و رو به افزایش گذاشته است.

 

یکی دیگر از اعضای بلند پایه ارتش آزاد سوریه که نخواست نامش فاش شود گفت ما این اقدام آنها را بی پاسخ نخواهیم گذاشت چرا که آنها همه ما را هدف قرار داده اند. او تاکید کرد ما همه آنها را از روی زمین محو خواهیم کرد.

 

درحالی که برخی منابع معتقدند ابوبصیر برای گفتگو درباره طراحی درگیریها با آنها دیدار کرده بوده و کشته شده است، برخی دیگر از منابع می گویند آنها بر سر کنترل یک پست ایست و بازرسی بسیار استراتژیک در منطقه لاذقیه با هم درگیر شده و به روی هم آتش گشوده اند.

این مطلب توسط محمد.حسینی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۲/۰۴/۲۲ - ۱۴:۲۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)