فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
محمدرضاشفاف (masih222 )    

مبلغ یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمندی اعلام شد

منبع : http://www.shahrekhabar.com/newsview.jsp?rt=politi
درج شده در تاریخ ۹۰/۱۱/۱۰ ساعت 20:15 بازدید کل: 1313 بازدید امروز: 207
 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از یک مقام مطلع , دولت با توجه به اینکه هنوز بودجه را به مجلس نبرده وواکنش نمایندگان به ارقام مندرج دربودجه برای هدفمندی یارانه ها را نمیداند , با سه احتمال ارقام یارانه نقدی درمرحله دوم هدفمندی یارانه ها را پیش بینی کرده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین , دولت سه سناریو برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها درنظر گرفته که درصورت اجرای هرکدام از این سناریوها میزان اختیار دولت در افزایش قیمت حاملهای انرژی و بنزین , تعیین کننده رقم یارانه پرداختی به مردم خواهد بود .

در اولین سناریو, مجلس به افزایش بیش از 20 درصد قیمتها رضایت نمیدهد و حتی زیر بار همزمانی افزایش 20 درصدی سال 90 و91 به صورت همزمان نمیرود, در اینصورت , یارانه نقدی حدود65 هزار تومانی برای هریارانه بگیر مدنظر قرار گرفته است .

در سناریوی دومی که سازمان هدفمندی یارانه ها طراحی کرده , مجلس با افزایش 40 درصدی قیمت حاملهای انرژی موافقت میکند ودست دولت را در افزایش قیمت سوخت تا حدی باز میگذارد , که در اینصورت رقم 85 هزار تومان پیش بینی شده است .

اما در سناریوی سومی که در واقع مطللوب ومدنظر رییس جمهور نیز میباشد , افزایش قیمتها به اندازه دلخواه به دولت سپرده میشود , و دست دولت در افزایش قیمت سوخت نیز کاملا باز گزارده میشود , تا تقریبا گام دوم به صورت نهایی برداشته شده و به هدف نهایی حذف یارانه از انرژی نزدیک میشود , سازمان هدفمندی یارانه ها رقم 105 تا 115 هزار تومان را برای پرداخت یارانه درنظر گرفته است .

گزارش خبرنگار ما حاکی است که به نظر میرسد با توجه به انچه طی ماههای گذشته در مجلس اتفاق افتاد , دولت مجبور به اجرای سناریوی اول و افزایش یارانه ها به حداکثر 65 هزار تومان شود.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۰/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)