فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
تنهای میانه (hh9363 )    

اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شهر میانه کودکان شهر چشم به یاری شما دارند تا طعمه سگهای ولگرد نشوند

منبع : https://vom.ir/84620m/posts/87044
درج شده در تاریخ ۹۷/۱۰/۲۹ ساعت 19:33 بازدید کل: 393 بازدید امروز: 393
 

001

عملکرد شهرداری شهر میانه در جمع آوری سگ های ولگرد تا چه اندازه مثبت می باشد!؟

یکی از مشکلات مهم بهداشتی و اجتماعی در بسیاری از شهرهای کشور وجود سگهای ولگرد بلاصاحب می باشد.اگر چه سگ،از دوستان قدیم بشر محسوب شده و بیش از هزاران سال از اهلی شدن این حیوان و نقش مفید آن در زندگی بشر می گذرد، ولی با شناخت برخی از بیماریهای قابل انتقال بین حیوان و  انسان و به مخاطره افتادن سلامت انسانها،امروز در هیچ نقطه ای ،حضور آزاد سگهای بدون صاحب در خیابانها امر پذیرفته شده ای نیست و لازم است اقدامات اساسی در خصوص کنترل اصولی این حیوانات بعمل آید. بر اساس مفاد بند 15 ماده 55 قانون شهرداری،جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی وحیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض،مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری است.

بر اساس دستوالعمل سازمان شهرداریها و دهیاریهای وزارات کشور،برای نحوه کنترل حیوانات ولگرد نظیر سگ ها،باید مکانهایی در نظر گرفته شود تا این حیوانات در آنها نگهداری و تیمار، و از انتقال هر گونه بیماری و عوامل غیر بهداشتی به محدوده زندگی انسانها جلوگیری شود.

متاسفانه هر از چندی در رسانه ها و و فضاهای مجازی شاهد انتشار اخبار درد آور از حوادث ناگوار در شهرهای کشور که کودکان خردسال طعمه سگ های ولگرد و باعث داغدار شدند خانواده های شده اند هستیم.

در خیابان های سطح شهر میانه هم مدتی است شاهد جولان سگ های ولگرد بصورت گروهی یا تکی هستیم که باعث ایجاد مشکلات و خطرات زیاد از نظر بهداشتی و ... برای شهروندان شده و می باشد هستیم. شهرداری هم با توجه به مفاد بند 15 ماده 55 قانون شهرداری،جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی وحیوانی و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض،مزاحم و ولگرد یکی از وظایف شهرداری می باشد در این مدت در سکوت اعضای شورای اسلامی شهر اقدامات لازم را جهت جمع آوری سگ های ولگرد در سطح شهر نکرده است تا باعث حل این مشکلات و شاهد افتادن اتفاقات ناگوار مثل حوادث حمله سگهای ولگرد به کودکان در شهرهای مثل اسفرورین،شیراز و ... در شهر میانه نشویم.

با توجه به اینکه در بودجه سال 1397 مبلغ 300 میلیون ریال برای تکمیل محل نگهداری سگهای ولگرد اعتبار مصوب شده و در 6 ماه اول در حدود 116 میلیون ریال هزینه شده است ولی متاسفانه باز شاهد جولان سگ های ولگرد در سطح شهر هستیم. اگر خدای نکرده یک روزی بخاطر حمله سگ های ولگرد به یکی از شهروندان عزیز مثل شهرهای اسفرورین،شیراز و... حادثه ناگوار اتفاق بیفتد و باعث فوت شهروندان شود چه کسی در این شهر پاسخگو خواهد شد.

آیا دوباره می توان شادی و نشاط را برای آن خانواده داغدار برگرداند؟

 

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۷:۱۱
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)