فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
تنهای میانه (hh9363 )    

پاداش و حقوق میلیون ریالی شورای اسلامی شهر به شهردار شهر میانه

منبع : https://vom.ir/84620m/posts/86503
درج شده در تاریخ ۹۷/۱۰/۰۶ ساعت 23:20 بازدید کل: 373 بازدید امروز: 373
 

آیا تصویب پرداخت پاداش و حقوق ماهیانه توسط شورای اسلامی شهر برای شهردار شهر میانه قانونی می باشد؟

 شورای اسلامی شهرها با توجه به آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران در آخر سال برای شهرداران پاداش تعیین می کنند تا تشویق شهرداران برای عملکرد مثبت در انجام وظایف قانونی باشد.

شورای اسلامی شهر میانه اقدام به تصویب 3 مصوبه به مبلغ 120 میلیون ریال و 30 میلیون ریال وماهیانه 20 میلیون ریال بعنوان پاداش و حقوق ماهیانه از اعتبارات شورا نموده است.

1- با توجه به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱ /۳ /۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن که وظایف شورای اسلامی شهر را با ماده و تبصره‌های متعدد تشریح کرده است که در آن کم‌ترین اشاره‌ای به اعطای حقوق، مزایا و پاداش به شهردار نشده است.

 آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران و اصلاحات بعدی آن:

2- ماده ۱- حقوق مبنای شهرداران سراسر کشور به استثنای شهردار تهران، براساس قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت - مصوب ۱۳۷۰- و اصلاحات بعدی آن و با توجه به درجه بندی شهرداری ها...

3- ماده 1-تبصره ۶ - کمک هزینه های عائله مندی و اولاد به شهرداران براساس ماده (۹) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۰ و اصلاحات بعدی آن پرداخت می شود.

4- ماده 2-بند ب - با توجه به حضور فعال و تلاش بی وقفه شهرداران در امور عمران و آبادانی شهرها، حداکثر تا صددرصد حقوق مبنا و فوق العاده شغل به عنوان فوق العاده تلاش به شهرداران قابل پرداخت است.

5- ماده 2-بند ج - چنانچه عملیات عمرانی طی هر سال در دوره خدمت شهردار در این سمت، طبق برنامه های مصوب و درقالب بودجه مصوب انجام شده باشد ، فوق العاده ای تحت عنوان فوق العاده عمران و در حدود اعتبارات بودجه مصوب و با رعایت ماده (۶۸)قانون شهرداری- مصوب ۱۳۳۴- به میزان زیر، پس از تصویب تفریغ بودجه شهرداری و انجام حسابرسی با تأیید وزارت کشور به شهردار قابل پرداخت است.

6-ماده 7 – با پیشنهاد شورای شهر و تایید وزارت کشور (سازمان شهرداری های کشور به ازای هرسال خدمت شهردار  معادل یک ماه حقوق مبنا، فوق العاده شغل و فوق العاده جذب به عنوان پاداش از محل اعتبارات بودجه شهرداری به شهردار قابل پرداخت است و اگر خدمت شهردار کمتر از یک سال باشد به تناسب مدت خدمت پاداش دریافت خواهد نمود.

7- ‌ماده 11 - پرداخت حقوق و مزایای شهردار بر اساس این آیین‌نامه در صورت وجوداعتبار در بودجه مصوب شهرداری موکول به صدور حکم از طرف وزارت‌کشور (‌سازمان شهرداریهای کشور) می‌باشد و پرداخت هر گونه وجه دیگری به هر عنوان غیر از مواردذکر شده در این آیین‌نامه به شهردار، ممنوع است.

قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و اصلاحات بعدی آن

8-ماده ۹ ـ کمک هزینه عائله مندی و اولاد مستخدمین مشمول قانون استخدام کشوری و این قانون بشرح زیر قابل پرداخت است .

۱ـ به مستخدمین مرد شاغل و بازنشسته و وظیفه بگیر مشمول این قانون که دارای همسر دائم می باشند ماهیانه معادل پنجاه درصد (۵۰ %) حداقل حقوق مبنای جدول موضوع ماده ۱ این قانون به عنوان کمک هزینه عائله مندی .

۲ـ به هر یک از مستخدمین مرد شاغل و بازنشسته و وظیفه مستمری بگیر مشمول این قانون که دارای فرزند تا سن ۲۰ سال هستند به ازای هر فرزند (حداکثر تا سه فرزند) ماهیانه معادل ده درصد (۱۰%) حداقل حقوق مبنای جدول موضوع ماده ۱ این قانون به عنوان کمک هزینه اولاد .

این در حالی است که در ماده ۱- حقوق مبنای شهرداران، تبصره ۶ - کمک هزینه های عائله مندی و اولاد، ماده 7 – پرداخت پاداش از اعتبارات بودجه شهرداری،بند-ب فوق‌العاده تلاش و در بند-ج- فوق‌العاده عمران ذکر شده و عملا طبق ماده 11، پرداخت هر وجه‌ دیگری به شهردار ممنوع می باشد.با توجه به موارد ذکر شده:

1-آیا پرداخت پاداش و حقوق ماهیانه از اعتبارات شورا توسط شورای اسلامی شهر به شهردار شهر میانه بصورت قانونی می باشد؟

2-آیا این اقدام شورا در صورت غیر قانونی بودن باید بر اساس ماده 91 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱ /۳ /۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن، مورد پیگیری قرار گیرد؟

ماده ۹۱ ـ هرگاه شورا اقداماتی برخلاف وظایف مقرر یا مخالف مصالح عمومی کشور و یا حیف و میـل و تصرف غیرمجاز در اموالی که وصـول و نگهداری آن را به نحوی به عهده دارد انجام دهد به پیشنهاد کتبی فرماندار موضوع جهت انحلال شورا به هیأت حل اختلاف استان ارجاع می گردد و هیأت مذکور به شکایات و گزارشها رسیدگی و در صورت احراز انحراف هر یک از شوراهای روستاها، آن را منحل می نماید و در مورد سایر شوراها درصورت انحراف از وظایف قانونی، بنا به پیشنهاد هیأت استان و تصویب هیأت حل اختلاف مرکزی منحل می گردند.

مصوبات شورای اسلامی شهر میانه

001

003

003

 

 

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۷/۱۰/۰۶ - ۲۳:۳۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)