فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
تنهای میانه (hh9363 )    

کرایه های سنگین و عدم تناسب با درآمدها

منبع : https://vom.ir/universal/posts/86454
درج شده در تاریخ ۹۷/۰۹/۲۹ ساعت 17:42 بازدید کل: 373 بازدید امروز: 373
 

003

شهرهای کوچک مثل میانه که هیچ زیرساخت مشخصی برای حمل و نقل عمومی ندارند و شاید هم منطقی نباشد که سرمایه گذاری کلان در این بخش چندان به صرفه  باشد, ولی متاسفانه این دیدگاه باعث شده در شهر میانه گزینه ی منحصر به فرد برای سفر درون شهری برای کسانی که وسیله شخصی ندارند فقط استفاده از تاکسی باشد. حال خانواده ای چهار نفره را در نظر بگیرید که از شهرک ولیعصر بخواهند به شهرک اندیشه یه سفر  خانوادگی داشته باشند آیا میدانید در این سفر رفت و برگشت آنها باید 16 هزار تومان کرایه تاکسی پرداخت کنند! حال شاید این فکر را بکنید که سفر با آژانس چند هزار تومان ارزانتر تمام شود که خود این مسئله بی منطق بودن کرایه ها را می رساند.چه منطقی دارد که شورای شهر با افزایش کرایه چندین باره این هزینه سنگین را به خانوار ها تحمیل کند. آیا چوب بیکاری افسار گسیخته شهر میانه و صف کشیدن 30 الی 40 تاکسی در مسیر های پر تردد شهر که همه همشهریان به عینه شاهد آن هستند را باید همین مردم بیکاری زده بخورند. محفلی نیست که خانواده ها از سنگینی کرایه های تاکسی در میانه ننالند و دغدغه تاکسی رانان و هزینه های سنگین لوازم یدکی هم شنیدنی است ولی متاسفانه امروز کمبود مسافر دردی دیگر بر درد آنها شده است.

آیا ظرفیت تردد ها با مجوز  تاکسی های موجود هم خوانی دارد?

آیا منطقی است در شهر بزرگی مثل تهران که درآمد ها چندین برابر شهرهای کوچکی مثل میانه است با صرف هزینه ای 1000 تومانی از شرق به غرب و از شمال به جنوب با مترو و اتوبوس سفر کنی ولی در میانه این هزینه چندین برابر آنجا باشد?چون گزینه ای دیگری نداری!

آقایان دست اندرکار و برنامه ریز شهری لطفا در این باره راهکاری اتخاذ نمائید که حداقل  خانواده های کم درآمد گزینه های دیگری هم در دسترس آنها باشد و در حسرت یه سفر خانوادگی به خانه اقوام خود نباشند و خواسته و ناخواسته مردم را خانه نشین ننمائیم.

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۷/۰۹/۳۰ - ۰۳:۳۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)