فراموش کردم
اعضای انجمن(686) مقررات انجمنهای سایت ارتباط با مدیر انجمن
جستجوی انجمن
PARYAARANG (LILO )    

فقط لبخند بزنید

درج شده در تاریخ ۲/۰۷/۱۸ ساعت 13:07 بازدید کل: 242 بازدید امروز: 242
 

 

آیا می‌دانید که همیشه و در همه حال لبخند زدن به تنهایی باعث می‌شود حس بهتری پیدا کنید؟ بله درست می‌بینید و درست شنیده‌اید؛ کار به این سادگی موجب حسی مثبت و حتی پایدار می‌شود.

شاید این هم یکی از شگفتی‌های خلقت انسان است که کمتر به آن توجه می‌کنیم.

پس به راستی خنده بهترین درمان است. باشگاه‌های خنده و خنده‌درمانی نیز مواردی هستند که این روزها در مورد آنها کم و بیش چیزهایی می‌شنویم. در برخی کشورها به منظور پیشگیری از زیان‌های جبران‌ناپذیر زندگی ماشینی و پیچیدگی روابط بشر امروزی به این‌گونه راه‌حل‌ها روی آورده‌اند. البته در این باشگاه‌ها کار خاصی صورت نمی‌گیرد، بلکه فقط اسباب خندیدن فراهم می‌شود پس شما هم در نقش پدر و مادر می‌توانید باشگاه خنده‌ای را همراه با فرزندانتان راه بیندازید؛ بله در خانه و کنار خانواده بخندید و از آن لذت ببرید.

بدانید و مطمئن باشید اگر به بچه‌ها فرصت بدهیم آنها خیلی راحت خواهند خندید. پس همیشه سعی کنید تا آنجا که میسر است، شرایط پرتنش و خسته‌کننده در خانه را با خنده جایگزین کنید. شاید ابتدا شروع این کار سخت به نظر برسد، اما این روش هم مانند خود خنده، همین طور که پیش می‌رود، واگیردار و مسری است.

خنده چه فوایدی برای ما دارد؟

خندیدن باعث کاهش هورمون استرس می‌شود، انرژی را افزایش می‌دهد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و درد را کاهش می‌دهد. در ضمن خنده قلب ما را هم سالم نگه می‌دارد، اما بهتر از همه این که خندیدن رایگان، آسان و در دسترس است.فواید فیزیکی

کاهش سطح استرس، افزایش ایمنی، کاهش درد، ریلکس شدن عضلات و جلوگیری از بیماری‌های قلبی را جزو فواید فیزیکی خنده آورده‌اند.

مزایای روحی

بدون هیچ شکی خنده، شادی و لذت را به زندگی ما می‌آورد، نگرانی‌ها و ترس‌ها را کمرنگ می‌سازد، استرس را کاهش می‌دهد و روحیه را بهبود می‌بخشد.

مزایای اجتماعی

کاری به سادگی خندیدن می‌تواند روابط میان افراد را بهبود بخشد و موجب داشتن پیوندهایی محکم‌تر شود. بعلاوه دیگران را به سوی ما جذب می‌کند، با خندیدن دوستان بیشتری پیدا خواهیم کرد. همچنین تضادها و مشکلات را نیز خنثی می‌کند.

خنده و خندیدن پادزهری در برابر استرس، درد و مشکلات است. هیچ چیزی به اندازه خندیدن روح و جسم شما را به تعادل باز نمی‌گرداند؛ تعادلی که برای زندگی اجتماعی سالم و ضروری است.

مشاهده کردید که در همه موارد فواید خنده، جلوگیری از استرس وجود داشت؛ علت این موضوع تاثیر استرس در تمامی شوون زندگی فردی و اجتماعی انسان دوران معاصر است.

پس شما هم فکری برای خندیدن بیشتر در خانه و خانواده خود بکنید. هیچ کس از خندیدن و لبخند زدن ضرر نکرده است. فرصت‌هایی برای خندیدن در خانواده فراهم کنید. لازم نیست زیاد هم کارها‌ی سخت و خارق‌العاده انجام داد بلکه انجام کارهای ساده و پیش پا افتاده به ما کمک می‌کنند تا بخندیم. تماشای برنامه‌های شاد و خنده‌دار تلویزیون یا مطالعه متن‌هایی که خنده‌دار باشند براحتی می‌توانند شما را به خنده وادار کنند. در این راه بهتر است که با افراد شوخ طبع هم بیشتر همراه شوید.

منبع : چاردیواری

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۲/۰۷/۱۸ - ۲۳:۳۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)