فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
مهسا تقی پور (mahsa6720002001 )    

نکته هایی در مورد مراقبت از پوست

درج شده در تاریخ ۸۷/۰۷/۰۱ ساعت 00:23 بازدید کل: 1332 بازدید امروز: 225
 

نکته هایی در مورد مراقبت از پوست

برای بزرگتر کردن عکس کلیک کنید - نکته هایی در مورد مراقبت از پوست


1- پوست همیشه در حال تغییر است

در دوران بلوغ صورت بسیار چرب می‌شود بطوریکه بسیاری از ما آن دوران را با جوشهای چرکی بیاد می‌آوریم. در آن زمان مصرف کرمهای چرب حتی برای یکبار می‌توانست جوشهای وحشتناکی را بر روی صورت ایجاد کند که تا مدتها ظاهر صورت را بهم می‌ریخت. اما با گذشت زمان ویژگی پوست با افزایش سن، تغییرات هورمونی و حتی تغییرات آب و هوایی دچار تحول می‌شود.

پس بهتر است در هر زمان ویژگی پوست مورد ارزیابی قرار گیرد. بهتر است مشکلات پوست خود را بصورت فهرست در آورید و بر اساس ویژگی کنونی پوست تصمیم به اصلاح آن بگیرید. مثلا اگر در این چند روز پوست شما خشک شده است و خطوط ظریفی در اطراف چشم، بینی و دهان ظاهر شده‌اند بهتر است از یک کرم ضد چروک مانند Renewal Cream Neostrata برای صورت و Diopticreme Lierac برای دور چشم به همراه یک کرم مرطوب کننده مانندSructura Day Cream Onagrin استفاده کنید. پس بر اساس مشکلات موجود باید دارو تجویز نمود نه آنچه که قبلا وجود داشته است. بهتر است برای تحلیل مشکلات پوستی خود سالیانه حد اقل یک بار به متخصص پوست مراجعه کنید تا علاوه بر شناسایی ویژگی فعلی پوست شما، در مورد تغییرات ناخوش آیند پوست شما نیز نظر دهد.

2- به ترکیبات مورد استفاده بر روی پوست خود توجه خاص داشته باشید

وزارت دارو و غذای امریکا معتقد است محصولات زیبایی تاریخ مصرف نیاز ندارند. بهتر است بجای تاریخ مصرف به ترکیبات درونی این محصول توجه بیشتری کنید. معمولا لیست مواد تشکیل دهنده یک محصول بر روی جعبه آن نوشته شده است (که ما اغلب جعبه را دور می‌اندازیم). مثلا ترکیبات دارای ویتامین C تا یک سال بعد از تاریخ تولید قابل مصرف هستند.

برای اینکه از سالم بودن یک محصول اطمینان حاصل کنید بهتر است به نکات زیر در مورد آن محصول توجه بسیاری انجام دهید. در صورت مشاهده ویژگیهای ذیل در یک محصول زیبایی می‌بایست در اولین فرصت آنرا معدوم نمایید:

الف- تغییر رنگ بخصوص زرد شدن

ب- دو فاز شدن. یعنی اینکه بخش آبی از بخش روغنی آن جدا شده است.

پ- احساس بوی ترشیدگی

بویژه به محصولات دارای اسید میوه یا اسید گلیکولیک توجه خاص داشته باشید. یک محصول زیبایی در صورت تغییر کیفیت ممکن است تاثیری چندین برابر بخصوص در تحریک پوست داشته باشد.

3- هیچ محصول زیبایی معتبری تاثیر زودهنگام ندارد

امروزه سرعت تحولات فن آوری به قدری بالا رفته است که آدمی نسبت به هرچیزی توقع تاثیر فوری دارد. در مورد داروها بخصوص محصولات زیبایی این مطلب چندان صدق نمی‌کند. به عنوان مثال در بیمار دارای لک صورت حتی داروهایی مانند Cream Melanex-Trio هم ممکن تا چندین ماه نتیجه نداشته باشند و در این موارد استمرار در مصرف ضرورت دارد. گاهی بعضی از بیماران کم حوصله از ما درخواست دارویی قوی با سرعت اثر بالا دارند. باید بدانید که داروهای بسیار قوی در بسیاری از موارد نتیجه‌ای بجز تحریک بیشتر پوست و قرمزی شدید نخواهند داشت. اما بعضی از ترکیبات اثر فوری و موقت خوبی دارند. به عنوان مثال بعضی از ژلهای دارای بوتاکس به زیر پوست رفته و با جذب آب، پوست را قدری سفت و با قوام می‌کند بدون اینکه تاثیری بر روی عضلات داشته باشد. این اثر همانطور که سریع ایجاد شده است با همان سرعت هم از بین می‌رود. پس نباید فریب ظاهر گول زننده این ترکیبات را خورد.
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۷/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)