فراموش کردم
اعضای انجمن(4)
جستجوی انجمن
PARYAARANG (LILO )    

سخنگوی وزارت خارجه: با تبدیل سند همکاری ایران و چین به قرارداد ثمرات آن برای مردم نمایان می‌شود

درج شده در تاریخ ۰/۰۱/۱۸ ساعت 20:53 بازدید کل: 1885 بازدید امروز: 1885
 

 

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه کشورمان سند جامع همکاری ایران و چین را سندی دانست که در صورت تبدیل آن به قراردادهای گوناگون ثمرات آن برای مردم نمایان خواهان شد.

 

به گزارش  حوزه  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص سند ۲۵ ساله ایران و چین یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

«چین به عنوان قدرتی بزرگ با اقتصادی در طرازِ یک جهانی، با کشور‌های مختلف جهان از آمریکا و اروپا گرفته تا کشور‌های عرب خلیج فارس، آسیای مرکزی، خاورمیانه و آسیای دور تفاهم‌نامه‌های جامع همکاری و همچنین قرارداد‌های بزرگ تجاری منعقد کرده و می‌کند.

برای ایران نیز روابط راهبردی با چین از اصالت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌است. کما اینکه برای چین نیز توسعه روابط با ایران به سطح مشارکت راهبردی اولویتی بود که در سفر رئیس جمهور چین به ایران محقق شد.

طبیعتا ایران به عنوان یک کنشگر جریان‌ساز در روابط بین الملل نمی‌تواند در ترسیم برنامه‌های توسعه‌ای خود تسلیم فشار‌های برآمده از تحریم‌های ظالمانه آمریکا باشد و از هر فرصتی برای پیشبرد سیاست‌های خود بهره می‌برد.

پیداست که تلاش ما در این مسیر برای آنان که خواستار تسلیم و یا انزوای ایران هستند، ناخوشایند بوده و لذا سراسیمه تحریف و تبلیغ سوء علیه چنین تفاهم نامه‌هایی را در دستور کارشان قرار می‌دهند، کما اینکه در این مورد نیز دیدیم.

برنامه همکاری جامع ایران و‌چین، نقشه راهی برای همکاری‌هایی خواهد بود که اگر وارد فاز عملی شده و بویژه تبدیل به قرارداد‌های اقتصادی میان فعالان بخش‌های مختلف دو کشور شود، مردم و ایران عزیز را از ثمرات خود بهره‌مند خواهد کرد.»

انتهای پیام/

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۰/۰۱/۲۰ - ۱۸:۱۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)