فراموش کردم
اعضای انجمن(120) همه اخبار و مطالب میانه صفحه اصلی انجمن مطالب صرفاً جهت اطلاع! مقررات انجمنهای سایت درباره میانه بهمراه جزئیات
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
فراز احمدی (Eskafild )    

بسم الله گولی یا گل اقاقیا / گزارش تصویری

منبع : https://farazahmadi.ir
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۲/۱۷ ساعت 20:07 بازدید کل: 585 بازدید امروز: 577
 

بسم الله گولی یا اقاقیا، گرما و سرمای شدید را تحمل کرده و در خاک‌های خشک و ضعیف خوب رشد می‌کند. بیشترین کاربرد آن در طراحی فضای سبز، برای کنترل فرسایش خاک است، اما غالباً در نواحی نامساعد به عنوان درخت سایه افکن یا خیابانی نیز بکار می‌رود.

اقاقیا معمولی شامل بیست گونه درختی و درختچه ای است که در مناطق مختلف دنیا انتشار دارد. سابقه طولانی کشت در ایران بوده و سازگاری خوبی در مناطق خشک دارد. درختی متوسط (معمولاً حدود ۱۸ متر)، پوست آن فقط در شاخه های جوان صاف است ولی سریعاً شکافدار می‌شود و در سنین بالا دارای شکافها و شیارهای عمیقی می‌گردد.

شاخه های جوان و یکساله قهوه‌ای مایل به قرمز براق و دارای گوشوارک‌های خاری شکل مشخص هستند که در ابتدا قهوه ای، قرمز شفاف می‌باشند. درختی است با حالت رشد غیرقابل پیش بینی، غالباً چند تنه ای، دارای تاجی با فرم باز کروی و شاخه های افراشته به سمت بالا و قطر تاج پوشش ۱۸-۹ متر می‌باشد.

منبع نوشته: markazi.frw.org.ir

بسم الله گولی یا گل اقاقیا / گزارش تصویری

بسم الله گولی یا گل اقاقیا

بسم الله گولی

گل اقاقیا

گل بسم

بسم الله گولی یا گل اقاقیا

بسم الله گولی

اقاقیا

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۸
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها: اقاقیا 1

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)