فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 3357


درباره من
کسرا اعتمادی021 (kasra-00 )    

کشور ساختگی ترکیه بر دو تمدن ایران و روم بنا شده است

منبع : http://www.cloob.com/c/iranian_solidarity/11287861
درج شده در تاریخ ۹۳/۰۹/۱۴ ساعت 02:00 بازدید کل: 266 بازدید امروز: 262
 

کشور ساختگی ترکیه بر دو تمدن ایران و روم بنا شده است .

سرزمین آناتولی (ترکیه کنونی) ، قرنها جزئی از خاک ایران بوده و آثار استثنایی از ادوار مختلف تاریخ ایران به خصوص امپراطوری هخامنشیان را در خود جای داده است.

در زمان هخامنشیان نیمه غربی ترکیه تحت عنوان ساتراپی اسپاردا (استان اسپاردا) شناخته میشد.

یکی از مهمترین شهرهای فعلی ترکیه که در محدوده ساتراپ اسپاردا قرار دارد شهر توریستی ازمیر است که آثار اعجاب آوری از تمدن هخامنشی را در دل خود جای داده.

یکی از این آثار مقبره یک نجیب زاده پارسی است که در غربی ترین نقطه استان ازمیر و کشور ترکیه , در «کارابورون» واقع گردیده.

این مقبره در سال 470 پیش از میلاد ساخته شده و آرامگاه یک شاهزاده پارسی است. نقاشی موجود در داخل آن , یک شاهزاده هخامنشی و خدمتکاران وی را به تصویر کشیده که پوشش و لوازم موجود در آن به وضوح به هخامنشی بودن این مقبره اشاره دارد.

همچنین ازمیر , محل قرار گرفته مقبره ای است که متعلق به ساتراپ اسپاردا (استاندار اسپاردا) است. معماری این مقبره اقتباس شده از مقبره کورش هخامنشی بوده و در ترکیه تحت عنوان «مزار پارسی» شناخته میشود.

این مطلب توسط سعید کریمی. بررسی شده است.
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)