فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 754


درباره من
دوست دارم (DosetDaram )    

چگونه پوست خود را زنده و با طراوت نگه داريد

درج شده در تاریخ ۹۱/۰۵/۲۹ ساعت 03:03 بازدید کل: 1084 بازدید امروز: 186
 

هر پوستی با توجه به رطوبت , چربی , جوش و منافذی کهدارد برای شادابی بيشتر نياز به تقويت دارد. در زير با ارائه ماسک های طبيعی که ازميوه های گوناگون تهيه ميشود, می توانيد پوست خود را زنده و با طراوت نگه داريد.
ماسک انگور: اين ماسک برای روشن نگه داشتن پوست صورت مفيد است.
ماسک اسفناج:اسفناج را در روغن زيتون بريزيد درست به همان صورتی که بورانیدرست می کنيد بعد اين ماسک را روی صورت پهن کنيد.
اين ماسک برای پوستهای کدرمفيد است و باعث درخشش پوست می شود.
 مسدود کردن منافذ صورت:يک قرص اکسيژنه را در مقداری گلاب حل کنيد يک قاشق آرد گندم  را به آن اضافه کنيد وبگذاريد برای 10 دقيقه روی پوستتان بماند.
پوستهايي با منافذ زياد:7 عددزرد آلوی رسيده را قطعه قطعه کنيد و له کنيد. چند قطره روغن بادام روی آن بچکانيد وبگذاريد تا برای 20 دقيقه روی پوستتان بماند و بعد آن را با آب نيمه گرم بشوييد.
کرم آرايش و زيبايی:کرم مسدود کردن منافذ صورت را روی پوست می ماليم وبرای يک ساعت پوست را ماساژ می دهيم تا خوب روی پوست بخوابد. نيم ساعت صبر کنيد وبعد صورت را بشوييد. ماسک برای پوستهای معمولی: يک زرده تخم مرغ , يک قاشقمربا خوری آب پرتغال, يک قاشق مربا خوری روغن بادام را با شيره نارگيل اضافه کرده وبه صورت بماليد و پس از 20 دقيقه بشوييد.
ماسک لک صورت:ماسک زيبايی گرمکبرای باز و شاداب شدن چهره مفيد است. اين ماسک را روی صورت بکشيد و بگذاريد برای 15دقيقه بماند. اين ماسک برای از بين بردن لکه ها و سرسياه ها نيز مفيد است.
ماسک عسل و سرکه:مقداری عسل و سرکه را مخلوط کنيد و روی لکه های صورتبماليد, کبودی های زير چشم را با اين ماسک بر طرف کنيد.
ماسک هويج و سيب:هويج و سيب را رنده کرده و يک قاشق مربا خوری عسل به آن اضافه کرده و روی صورتهايیکه لک دارد بگذاريد و پس از 20 دقيقه با آب ولرم بشوئيد.
ماسک برگ چغندر:برگ چغندر را بکوبيد . به صورت ماسک در آوريد روی تمام صورت پهن کنيد اين ماسک برایاز بين بردن کک و مک مفيد است.
ماسک چهره های خسته و بی خواب:موز سالم ورسيده را خوب له کنيد و به آن نصف قاشق مربا خوری عسل اضافه کنيد و خوب آن را به همبزنيد. اين مخلوط را به چهره و گردن خود بمايد و بعد از نيم ساعت بشوييد.
ماسک پوست تيره و آفتاب سوخته:يک هويج تازه را به قطعات پهن تقسيم کنيد وبرای نيم ساعت روی پوست بگذاريد در اين مدت استراحت کنيد و بعد صورت را با آب نيمهگرم بشوييد.
ماسک گلگون شدن صورت:باقلا را به صورت آرد در اوريد و آن راخمير کنيد و برای 5 دقيقه روی صورت بگداريد و بعد صورت را بشوييد.
ماسکتقويتی :14 گرم موم سفيد را با 84 گرم روغن بادام و 28 گرم لانولين و 28 گرم گلابتهيه کنيد. موم سفيد و لانولين را روی بخار آب گذاشته تا با هم آميخته شود بعد روغنبادام و گلاب را به آرامی در آن ريخته و هم بزنيد تا مخلوط شود. اين کرم را در ظرفدربسته ای بريزيد و هر روز از آن برای نرمی و تقويت پوستتان استفاده کنيد.
ماسک جوش چرکی:برای جوشهای چرکی با قاشقک مخصوص پودر گل ريواس را با يکقاشق ماست مخلوط کنيد . هفته ای سه روز روی پوستتان بماليد.
ماسک جوشهای سرسياه:ابتدا گل ريواس را با گل بابونه و گل بنفشه می جوشانيم وقتی بخار آن بلند شدصورت رابخور می دهيم و يک قاشق روغن زيتون و زرده تخم مرغ را که قبلا مخلوطکرديم به صورت ماسک روی صورت می گذاريم و بعد از شستن ماسک پنبه الکل زده را بهصورت می ماليم تا ضدعفونی شود.
ماسک چين زير چشم:سفيده تخم مرغ را خوب بههم زده زير چشم می گذاريم . برای جلوگيری از چين و چروک پوست لانولينرا می توان هرشب به تنهايی روی پوست بماليد برای اينکه لانولين کاملا جذب پوست شود با انگشت ارامبه صورت تلنگر بزنيد و صبح آن را بشوييد.
ماسک چروک چشم: روغن کرچک را يکشب روی پوست ماليده و تا صبح می گذارين بماند.

 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۰۵/۲۹ - ۰۳:۰۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)