فراموش کردم
رتبه کلی: 688


درباره من
میم . عین (zero0 )    

دعای امام زمان برای بخشش گناهان شیعیان

درج شده در تاریخ ۹۵/۰۱/۲۷ ساعت 15:00 بازدید کل: 11 بازدید امروز: 8
 

سیدبن طاووس (رحمه الله علیه) می فرماید:

سحرگاهی در سرداب مقدس بودم، ناگاه صدای مولایم را شنیدم که برای شیعیان خود دعا می کردند و عرضه می داشتند:

«اللَّهُمَّ إِنَّ شِیعَتَنَا خُلِقَت مِن شُعَاعِ أَنوَارِنَا وَ بَقِیَّهِ طِینَتِنَا وَ قَد فَعَلُوا ذُنُوباً کَثِیرَهً اتِّکَالًا عَلَی حُبِّنَا وَ وَلَایَتِنَا فَإِن کَانَت ذُنُوبُهُم بَینَکَ وَ بَینَهُم، فَاصفَح عَنهُم فَقَد رَضِینَا! وَ مَا کَانَ مِنهَا فِیمَا بَینَهُم، فَأَصلِح بَینَهُم وَ قَاصَّ بِهَا عَن خُمُسِنَا! وَ أَدخِلهُمُ الجَنَّهَ! وَ زَحزِحهُم عَنِ النَّارِ وَ لَا تَجمَع بَینَهُم وَ بَینَ أَعدَائِنَا فِی سَخَطِک‏»

ترجمه دعا این است: خدایاشیعیان ما را از شعاع نور و بقیه طینت ما خلق کرده ای؛ آنها گناهان زیادی با اتکای بر محبت به ما و ولایت ما انجام داده اند؛ اگر گناهان آنها گناهی است که در ارتباط با توست، از آنها بگذر که ما راضی هستیم. آنچه از گناهان آنها در ارتباط با خودشان هست، خودت بین آنها را اصلاح کن و از خمسی که حق ماست به آنها بده تا راضی شوند و آنها را از آتش جهنم نجات بده و آنها را با دشمنان ما در سخط خود جمع نفرما.[۱]

[۱]. بحارالأنوار، ج۵۳، ص۳۰۲ به نقل از عنایات حضرت مهدی علیه السلام به علما و طلاب، ص۳۱۳

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۵/۰۱/۲۷ - ۱۵:۰۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)