فراموش کردم
رتبه کلی: 688


درباره من
میم . عین (zero0 )    

تمرکز روی منطقه گذر، برای شکار بیگانگان هوشمند!

درج شده در تاریخ ۹۵/۰۱/۲۳ ساعت 23:36 بازدید کل: 6 بازدید امروز: 6
 

تمرکز روی منطقه گذر، برای شکار بیگانگان هوشمند!

 

 

(توضیح عکس شماره 1: تصور هنرمند از یک سیاره خارج از منظومه شمسی که به دور یک ستاره کوتوله قرمز در حال گردش است.) عکس متعلق به ESO/L. Calcada

 

یک بررسی جدید پیشنهاد می دهد، دانشمندان در حال جستجو برای نشانه های زندگی هوشمند فرازمینی، بهتر است خود را درکفش بیگانگان قرار دهند.

محققان بسیاری از سیاره های قابل سکونت بیگانگان را از طریق روش گذر، شناسایی و مشخص کرده اند، که عنوان می کند چطور نور ستاره های مادر هنگام عبور سیاره ها از مقابلشان از منظر زمین تغییر می کند. (تلسکوپ فضایی کپلر ناسا، مشهورترین و نیرومندترین ابزار برای استفاده از این تکنیک است.)

دانشمندان گفته اند، بیگانگان هوشمند از لحاظ نظری می توانند از همین استراتژی برای کشف زمین استفاده کنند و تعیین کنند که این سیاره قابلیت داشتن حیات را داراست.

سردبیر این بررسی، Rene Heller از موسسه ماکس پلانک که برای تحقیقات منظومه شمسی در آلمان می باشد در یک بیانیه گفت: غیر ممکن است که پیش بینی کنیم آیا موجودات فرازمینی روشهای مشابهی که ما برای مشاهده استفاده می کنیم را به کار می گیرند یا خیر؟ اما آنها مجبور به سر و کار داشتن با همان اصول فیزیکی هستند که ما با آنها کار می کنیم و گذر خورشیدی زمین یک روش واضح برای یافتن ماست.

استدلال می شود، بیگانگان پیشرفته که یک چنین کشفی داشته اند ممکن است تلاش کنند پیامی به زمین بفرستند تا جوابی دریافت کنند.

اما هندسه کیهانی ایجاب می کند که گذر خورشیدی زمین در نوار محدودی از آسمان قابل مشاهده باشد.Heller و نویسنده همکارشRalf Padritz ، پروفسور فیزیک و نجوم دانشگاه مک مستر کانادا منطقه گذر را شرح داده اند.

Heller و Padritz در بررسی جدیدشان که در نشریه اختر زیست شناسی(Astrobiology) منتشر خواهد شد، نوشتند: جستجو برای هوش فرازمینی SETI (شامل پروژه هایی مانند آنچه اخیرا" شروع شد، مانند پیشرفت غیر منتظره ابتکار گوش دادن به صداهای اعماق فضا) باید بر این اساس روی منطقه گذر متمرکز شود.

منطقه گذر در حدود 100000 ستاره را شامل می شود، بر طبق تحقیقات، هیچ شئ پنهانی برای رادیو تلسکوپ های دانشمندانSETI وجود ندارد. (مشاهدات تلسکوپ کپلر و ابزارهای دیگر اظهار دارند که هر ستاره کهکشان راه شیری، بطور میانگین میزبان حداقل یک ستاره است و مدار بسیاری از این سیاره ها در کمربند حیات است.کمربند حیات فاصله ای از ستاره میزبان است که در آن فاصله آب می تواند بصورت مایع در سطح سیاره وجود داشته باشد.)

Heller و Padritz در بررسی جدید نوشته اند: اگر هر کدام از این سیاره ها میزبان ناظران هوشمند باشند، می توانند زمین را به عنوان یک مکان قابل سکونت شناسایی کنند، حتی به عنوان یک محل زندگی خیلی قدیمی، و امروز ما می توانیم در حال دریافت رسانه های آنها باشیم.

امروزه، محققین حدود 2000 سیاره خورشیدی تایید شده کشف کرده اند. تلسکوپ کپلر مسئول بیش از نیمی از این یافته هاست.

 

منبع : Space.com

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۵/۰۱/۲۳ - ۲۳:۳۸
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)