فراموش کردم
رتبه کلی: 16


درباره من
رقص آنجا کن که خود را بشکنی
لاهوتیان (whoop )    
   
عنوان: اصل توئی
اصل توئی
کد برای مطالب، وب سایت و وبلاگ: بازدید کل: 26 بازدید امروز: 26

این تصویر توسط محراب عبوسی بررسی شده است.
توضیحات:

در این دنیا اگر همه چیز را فراموش کنی باکی نیست، تنها یک چیز را نباید از یاد بُرد؛ تو برای کاری به دنیا آمدی که اگر آن را به انجام نرسانی، هیچ کاری نکرده‌ای.
از آدمی کاری برمی‌آید که آن کار نه از آسمان برمی‌آید و نه از زمین و نه‌ از کوه‌ها
اما تو می‌گویی کارهای زیادی از من برنمی‌آید، این حرف تو به این می‌ماند که شمشیر گرانبهای شاهانه‌ای را ساطور گوشت کنی و بگویی آن شمشیر را بیکار نگذاشته‌ام، یا اینکه در دیگی زرین شلغم بار کنی یا کاردِ جواهرنشانی را به دیوار فرو ببری و کَدوی شکسته‌ای را به آن آویزان کنی. این کار از میخی چوبین نیز برمی‌آید. خود را اینقدر ارزان مفروش که بسیار گرانبهایی! بهانه می‌آوری که من با انجام دادن کارهای سودمند روزگار می‌گذرانم، دانش می‌آموزم، فلسفه و فقه و منطق و ستاره‌شناسی و پزشکی می‌خوانم، اما این‌ها همه برای تو است و تو برای آنها نیستی. اگر خوب فکر کنی درمی‌یابی که اصل تویی و همه اینها فرع است. تو نمی‌دانی که چه شگفتی‌ها و چه جهان‌های بیکرانی در تو موج می‌زند. آخر این تن، اسبِ توست و این عالم آخور اوست؛ غذای اسب، غذای سوار نباشد.  
درج شده در تاریخ ۰/۱۰/۰۷ ساعت 13:36
برچسب ها:
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
تبلیغات

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
کاربران آنلاین (0)