فراموش کردم
رتبه کلی: 16


درباره من
رقص آنجا کن که خود را بشکنی
لاهوتیان (whoop )    
   
عنوان: ایگوی نگرانی
ایگوی نگرانی
کد برای مطالب، وب سایت و وبلاگ: بازدید کل: 41 بازدید امروز: 41

این تصویر توسط جلال علی اصغری بررسی شده است.
توضیحات:

بیشتر افراد بدون اینکه دلیل مشخصی برای نگرانی داشته باشند، این ایگو را در درون دارند. گاهی افراد نگران از دست دادن شغل شان هستند، گاهی نگران از دست دادن معشوق شان، گاهی نگران از دست دادن ثروت شان، گاهی نگران از دست دادن فرزند شان، گاهی نگران از دست دادن پدر و مادرشان و همیشه چیزی برای نگرانی وجود دارد.

در بیشتر مواقع فقط خود حالت نگرانی در درون ما وجود دارد و هرگز در جهان بیرونی اتفاق نمی افتد. فقط انرژی حیاتی ما را می گیرد و مصرف می کند.

نگرانی می تواند ما را به انجام کارهایی که تحت کنترل ما نیستند وادار کند. اغلب کارهایی که ما تحت تاثیر نگرانی انجام می دهیم، کارهایی عجولانه و از روی ایگوی نگرانی است و برنامه مشخص و چرایی انجام کار برای خودمان مشخص نیست. ما فقط کاری نامشخص انجام می دهیم تا حالت نگرانی را برطرف کنیم. نگرانی وادارمان می کند بر طبق آنچه او می خواهد عمل کنیم.

ایگوی نگرانی از زیرشاخه های ایگوی بزرگتری به نام وابستگی می باشد و ما به خاطر چیزهایی که داریم و گاهی چیزهایی که حتی نداریم نگران می شویم.

نگرانی می تواند هم در جمع و هم در خلوت و تنهایی به سراغ شما بیایدـ آنها می آیند و می روند. شما هیچ تسلط و کنترلی بر روی آنها ندارید. وقتی می آیند احساسات مربوط به نگرانی در شما انعکاس می یابد و این روند هم شما و زندگی تان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

تنها با آگاه بودن در لحظه حال است که می توانید از دست نگرانی خلاص شوید. نگرانی ها معمولا لحظه حال و آینده نزدیک را هدف قرار می دهند. وقتی نگرانی به سراغ شما می آید، سایر ایگوها هم فعال می شوند. ممکن است به دیگران شک کنید، ممکن است ایگوی نگرانی با ایگوی ترس عجین شود. ممکن است نگرانی با حالت تشویش و اضطراب و اندوه همراه باشد. ممکن است ایگوهای دیگری نیز در کنار ایگوی نگرانی ظاهر شود.

نگرانی ها در بیشتر مواقع اتفاق نمی افتند، آنها وجود دارند تا خود را تغذیه کنند. هر وقت ایگوی نگرانی به سراغ شما می آید، حالت و جزئیات آن را بررسی کنید.

شما نگران چه چیز می شوید؟ اگر نگرانی مربوط به کار و از دست دادن شغل تان باشد، باید بدانید که می توانید شغل بهتری را پیدا کنید. اگر نگرانی در مورد خانواده و مسائل خانوادگی است، مسلم بدانید که نگران بودن شما هیچ دردی از مشکلات خانواده را دوا نخواهد کرد. اگر مشکل خانوادگی دارید، برای مشکلات خانواده دعا کنید. مقداری از انرژی درونی خود را برای اصلاح امور مربوط به خانواده اختصاص دهید ـ

  ریشه های نگرانی را در وجود خود کشف کنید. نگران بودن هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. پس بهتر است ایگوی نگرانی را در همان لحظه اول مشاهده و ارزیابی کنید و آن را از بین ببرید.

اگر کمی دقیق تر شوید می بینید که هیچ یک از نگرانی های شما اتفاق نمی افتد. آنها در درون شما و در ناخودآگاه شما وجود دارند و از شما تغذیه می کنند. به آنها غذا ندهید تا ضعیف تر شوند و در نهایت از بین بروند.

نگرانی، بزرگ و کوچک و پیر و جوان نمی شناسد. همه به نوعی نگران چیزی هستند. چیزی که اتفاق نمی افتد. چیزی که فقط در درون ما وجود دارد. چیزی که آرامش ما را بر هم می زند. خودتان را در طول روز مشاهده کنید. لیستی از نگرانی های خودتان تهیه کنید. ببینید کدامیک از آنها به وقوع پیوسته است؟ ببینید ایگوی نگرانی با کدام ایگوها همراه است؟ مشاهده کنید و ببینید شما نگران چه چیزی هستید؟ ببینید اگر نگران نباشید چه اتفاقی می افتد و اگر نگران باشید چه چیزی اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر بتوانید یکبار مکانیزم عمل ایگوی نگرانی را مشاهده کنید، این ایگو در مرحله بعد ضعیف تر ظاهر خواهد شد و سرانجام با کار بیشتر، می توانید آن را از بین ببرید.

مشاهده کنید و ببینید در طول روز نگران چه چیزهایی هستید. آنها را یادداشت کنید.

اکهارت تله
#نگرانی_آثار_عدم_اعتماد_خدا  
درج شده در تاریخ ۹۸/۰۲/۱۹ ساعت 13:21
برچسب ها:
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
کاربران آنلاین (5)