فراموش کردم
اعضای انجمن(413) قوانین ارسال مطلب
جستجوی انجمن
بابک خرمدین (toosh )    

چه دست و پایی می شکنند برای تنبیه تیم های آذربایجانی!

درج شده در تاریخ ۸۹/۰۷/۲۷ ساعت 18:35 بازدید کل: 407 بازدید امروز: 6
 
شریفی: طبق قانون نیوتن، متخلفان بصورت فیزیکی تنبیه می شوند!

مجتبی شریفی رئیس کمیته انضباطی احتمالا به زودی فوتبال ایران را تکان می‌دهد. او با تصمیم‌هایی که در مورد تماشاگران برخی تیم‌ها از جمله شهرداری تبریز خواهد گرفت، سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد؛ مخصوصا اگر رفتار تماشاگران فوتبال ایران به همین‌طوری بماند و آن‌ها رفتار خود را اصلاح نکنند. صحبتهای شریفی در مورد اتفاقات بازی شهرداری و پرسپولیس خواندنی است:
***
این اصلا سابقه خوبی نیست که یک تیم در اولین سال حضورش در لیگ برتر، در همین هفته‌های اول یک جلسه محرومیت از داشتن تماشاگر را تجربه کرده باشد. ما نمی‌توانستیم قصاص قبل از جنایت کنیم. تا قبل از این‌که این اتفاقات بیفتد نمی‌توانستیم پیش‌بینی کنیم و حکم بدهیم. باید اتفاق می‌افتاد، بعد عمل می‌کردیم.
***
در قانون آمده که ما می‌توانیم این تیم را مجازات کنیم. مجازات هم شامل این می‌شود که ابتدا تذکر، بعد جریمه، بعد چند جلسه محرومیت از حضور هواداران را برای تیم‌ها در نظر بگیریم. بعد از آن هم اگر تخلفات تکرار شوند، محرومیت دائمی از حضور تماشاگران یک تیم را تصویب می‌کنیم.
***
مسولان باشگاه شهرداری باید تکلیفشان را روشن کنند. نمی‌توانند همیشه بیایند و بگویند این‌ها تماشاگران ما نیستند. باید یک جلسه‌ای در فدراسیون بگذاریم و از مسئولان این باشگاه دعوت کنیم تا حضور داشته باشند. آنجا اگر قبول کردند که مسئولیت تماشاگران و حاضران در ورزشگاه را به دوش بگیرند، یک بحث است و اگر قبول نکردند که اتفاقات دیگری رخ می‌دهد. به هر حال آن‌ها وقتی میزبان هستند باید کنترل ورزشگاه را داشته باشند. اگر تضمین ندهند که سکوها را کنترل می‌کنند قطعا فکری به حالشان خواهیم کرد. تیم‌های میزبان باید کنترل سکوهای ورزشگاه خودشان را در دست داشته باشند.
***
خوب نیست آدم بحث‌های فوتبالی را با قوانین نیوتن بسنجد! اگر این‌طوری باشد ما هم باید مجازات‌ها را بر اساس قوانین نیوتن در نظر بگیریم. آن وقت ما هم باید با توجه به قوانین فیزیکی نیوتن، متخلفان را تنبیه فیزیکی کنیم!

آخرش ما نفهمیدم چرا با هواداران ملون و بوشهر و کرمان برخوردی انجام نپذیرفت! ندانستیم نتیجه شکایت باشگاه تراکتورسازی از هواداران مس کرمان به کجا رسید!

 
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات