فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 3700


درباره من
توحید خمپاره (tohidkhompare )    

سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

درج شده در تاریخ ۹۲/۰۹/۳۰ ساعت 17:23 بازدید کل: 1711 بازدید امروز: 1
 

 

سنگهایی که خود بخود حرکت می  کنند!!

//title

Ads/

1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

rock 2 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

 

 

سنگ های دره مرگ در ایالات متحده آمریکا خودبخود و بدون دخالت عامل انسانی یا  غیر انسانی به طور مرموزی حرکت می کنند. عامل این حرکت اسرارآمیز پدیده های  ژئولوژیکی است که هنوز برای دانشمندان شناخته شده نیست..

 

 

1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

rock1 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

 

 

باور کردنی نیست، ولی حقیقت دارد. “سنگ‌های‌رونده”، دره مرگ پدیده‌ای با شکوه‌  هستند. آنها می‌توانند در کنار هم بصورت موازی و یا مخالف جهت هم حرکت کنند. در  واقع اینجا منطقه پیاده روی سنگ‌ها است.

 

 

1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

rock 3 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

 

 

پارک ملی دره‌ مرگ یکی از 5 منطقه دیدنی و پر طرفدار در جهان است که در  کالیفرنیا واقع است. در این پارک منطقه‌ی‌ ‌ریس‌ترک پلایا در پای کوه‌های پانامینت  واقع شده است.

 

 

 

1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

rock 4 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

 

 

با این وجود، این منطقه به خاطر صحنه‌ها و مناظر زیبایش معروف و پر طرفدار نیست. بلکه، آنچه که این منطقه را از دیگر مناطق متمایز و خاص کرده است، سنگ‌های رونده آن  است که به نام‌های‌دیگری ‌مانند “صخره‌های‌‌رونده” یا “سنگ‌های سرگردان” هم معروف  است.

 

 

 

1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

rock 5 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

 

 

این امر یک پدیده جغرافیایی کاملا طبیعی است. این سنگ‌های اسرار‌آمیز در سرتاسر  کف دریاچه خشک، به‌آرامی ‌از سمتی به سمت دیگر حرکت می‌کنند. خط سیر و ردی که ازخود  به‌جا می گذارند، اثبات این حرکت و جابجایی است.

 

 

1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

rock 6 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!

 

 

تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است. با این وجود هنوز هیچ دلیل منطقی و  علمی برای این پدیده طبیعی بدست نیامده‌است. هیج محرک انسانی یا حیوانی در این حرکت  و جابجایی دخالت ندارد.

 
 
1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!rock 10 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!
 
 
 
 
عده‌ای‌از  جغرافی‌دانان گفته‌اند که‌سنگ‌ها توسط بادهای قوی، زمانیکه بارش سنگین باران، زمین  خشک و گلی را صاف و لغزنده کرده است، حرکت و جابجا‌ می شوند‌. مانند یک تکه یخ در  زمین لیز و صاف.
عده‌ای دیگر  این فرضیه را رد کردند. چرا که بر اساس مشاهدات‌، سنگ‌ها در زمان تابستان وقتی درجه  حرارت هوا بسیار بالا است، حرکت می‌کنند. حتی سنگ‌ها در این زمان کاملا خشک  هستند.
همچنین تحقیقات  نشان داده است که این سنگ‌ها هر 2 یا 3 سال یک بار حرکت می کنند. و خط سیرشان به  اندازه‌ای ‌عمیق است که مدت 3 تا 4 سال اثرش بر روی زمین خشک و ناهموار باقی‌  می‌ماند.
 
 
 
1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!rock 7 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!
 
 
 
 
 
آنها ‌خط سیر متفاوتی  دارند. یکی مستقیم، دیگری موجی شکل، بعضی‌ها هم خط سیر طولانی‌تری در مقایسه با  بقیه دارند. خط سیری که نشان از حرکت آن در سالیان متمادی بین 2 تا 5 سال  است.
 
 
 
 
1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!rock 8 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!
 
 
 
هیچکس تا کنون حرکت‌آنها  را به‌چشم ندیده است. حتی سرعت حرکت آنها هنوز مشخص نشده است. رمز ‌و‌ راز‌های این  پدیده باشکوه ذهن انسان را سالها به چالش ‌کشانده است. چالشی که شاید هرگز تمامی  نداشته باشد.
 
 
 
 
1x1.trans سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!rock 9 سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!!
 

- منبع: سنگهایی که خود بخود حرکت می کنند!! | آسمونی http://www.asemoni.com/science/metaphysical-sciences/the-rocks-are-moving-on-their-own#ixzz2gNsNDFED

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۲/۰۹/۳۰ - ۱۷:۲۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات