فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن

بسم الله الرحمن الرحیم(آغار به کار جلسه ی مجازی تلاوت قرآن کریم)

درج شده در تاریخ ۹۳/۰۶/۱۹ ساعت 03:32 بازدید کل: 57 بازدید امروز: 56
 

بسم الله الرحمن الرحیم  با نام زیبای الله  و با توسل به اهل بیت (علیهم السلام)و با دعای شما عزیزان آموزش حرفه ای تلاوت قرآن کریم رو آغاز میکنیم ان شاءالله که مثمر به ثمر واقع بشود.

و ثواب اونرو تقدیم میکنم اول به مولایمان و اربابمان ولی عصر(عج) و بعد به اساتید بزرگوارم چه اساتیدی که اول راه استارت تلاوتم رو زدند مثل استاد خوش اخلاق  بی ریا ی میانه ای استاد زکریا عزتی و چه اساتیدی که الان از محضرشون در شهر های مختلف کسب فیض میکنم.خودم رو همیشه به خاطر مدارجی که در هنر تلاوت تدریس و ابتهال داشته ام قدردان اساتیدم دانسته ام میدانم.و امیدوارم  هرجا که هستند در سایه ی قرآن محفوظ باشند.

 

ابتدا این رو بگم که خودم رو خاک پای همه ی قاریان میدونم و شاگرد همه ی قاریان میانه اما برای اینکه همدیگه رو بیشتر بشناسیم  و اعتماد بیشتر داشته باشیم توضیحات مختصری نسبت به خودم نوشتم.

شاید بیشتر همشهری های عزیزم در شهر میانه و ترکمانچای با حقیر آشنایی داشته باشند سید آیدین حیدری قاری و مبتهل کشوری (از قول اساتید) که تقریبا 7-8 سال هستش که در امر تدریس صوت و لحن (یعنی از 14-15)سالگیم فعالیت داشته ام و به فضل الهی و تلاش شاگردان و دوستانم تا به حال مقام های کشوری بسیاری از سوی شاگردان(یا بهتره بگم دوستان عزیزم) کسب شده است.

 

و بیشتر به خاطر فعالیت های سایبری که داشتم از اقسانقاط ایران عزیز  قاریان بسیاری به صورت غیر مستقیم توسط بنده و سایر دوستان سایبری  پرورش یافته اند که شمارشان بسیار است .به خاطر همین معمولا بعضی اوقات که به جلسات اساتید بزرگ در شهر های دیگر میروم اشخاصی هستند که بنده رو میشناسند و لطف دارند.

البته باز هم این نکته رو تاکیید کنم که خودم رو خاک پای همه ی قاریان میدونم و این ها رو فقط و فقط از باب بیشتر آشنایی میگم وگرنه  راستش رو بخوایید خودم خودم رو قاری استانی هم میدونم..و شعار هم نمیدم.

 

 

مسائلی که ان شاءالله مطرح خواهیم کرد در در 3 بخش اساسی و چندین بخش فرعی خواهد بود:

1-تجوید و روخوانی که به صورت بسیار قابل فهم و ساده بیان خواهند شد

2-صوت صداسازی ،سولفژ،نت شناسی و تمرینات صوتی موثر تقلید صوتی صحیح مساحت صوتی شدت صوتی و...

3-لحن،قدرت تنغیم،آشنایی با نغمات موسیقی عربی و فارسی که در تلاوت به کار میروند ترکیبات و گوشه های آن ها،تقلید لحنیو...

و موضوعاتی شامل ردیف خوانی-نفس و صد ها موضوع متنوع

ولی محوریت بحث هایمان در طول دوران به 2 محور اصلی هستش که بنده ابتدا اونرو در جلسات مطرح کردم.

1- درست بخوانیم

2- زیبا بخوانیم.دوستان منتظرمباحث  اساسی تلاوت قرآن کریم در پست های بعدی باشند

این مطلب توسط جعفر امینی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۰۶/۲۰ - ۰۰:۴۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات