فراموش کردم
رتبه کلی: 29


درباره من
زنـــ-ـدگی زیباســت...!

ولـــی قبـول کـن

جاهـــای زیبـاش

پـــولیه /:

کـه ما نــداریم...!

id insta: @bye_5792
.__AliReZaw_AG__. (taksetareh20 )    

فروش عینک های ۱۸ میلیون تومانی در تهران! + برترین برندهای عینک آفتابی

درج شده در تاریخ ۹۴/۰۳/۰۲ ساعت 11:11 بازدید کل: 116 بازدید امروز: 111
 

بنام خدا

بسیاری از افرادی که از روی اجبار یا برای محافظت از چشمان خود از عینک استفاده می‌کنند شاید هیچگاه باور نکنند که این وسیله می‌تواند با قیمتی حدود ۱۸ میلیون تومان هم فروخته شود. در حالی که بخش عمده‌ای از عینک‌ها از چین وارد می‌شوند و در مقابل دیگر عینک‌ها با قیمت بسیار پایینی فروخته می‌شوند.

استفاده از عینک، چه طبی و چه آفتابی در مرحله اول برای محافظت از چشم و بهبود بینایی مورد توجه قرار می‌گیرد اما همین کالا می‌تواند جنبه کالای لوکس پیدا کند بعضا با قیمت‌های نجومی به فروش برسد.

...

 

تفاوت در قیمت عینک‌های موجود در بازار به ویژگی‌های مختلفی از جمله جنس بدنه، زیبایی ظاهری و در مورد عینک‌های آفتابی به ویژگی‌های شیشه استفاده شده در آن برمی‌گردد اما نکته مهم اینجاست که این تفاوت‌ها چگونه می‌تواند سبب اختلاف ۱۸ میلیون تومانی در انواع آن‌ها شود؟ گشتی در یکی از بازارهای عینک در تهران نشان می‌دهد که هر کدام از مغازه‌های عینک‌فروشی شیوه کاری خود را دارند؛ برای مثال برخی از این مغازه‌ها فروش عینک را از ۷۰ هزار تومان آغاز می‌کنند و در نهایت قیمت‌هایی در بازه یک میلیون تومان در ویترین آن‌ها به چشم می‌خورد. از سوی دیگر برخی مغازه‌ها عینک‌هایی با قیمت‌های بالاتر و تا نرخ ۱۰ میلیون تومان نیز در همان محل عرضه می‌کنند. یکی از فروشنده‌ها در این زمینه به ایسنا می‌گوید کسی که به دنبال خرید عینک باشد، می‌تواند با ۱۰۰ هزار تومان نیز یک عینک قابل استفاده بخرد اما برخی از مشتریان به دنبال خرید عینک‌ با برندهای خارجی هستند که همین امر قیمت عینک را بالا می‌برد. فروشنده دیگری نیز می‌گوید بعضا عینک‌های خاص با قیمت‌های ۱۷ تا ۱۸ میلیون تومان نیز می‌فروشد که البته این عینک‌ها مشتریان خاص خود را دارد. به گفته او اغلب مردم عینک‌هایی را در بازه ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای خرید انتخاب می‌کنند که کیفیت و طراحی خوبی دارد. نگاهی به آمار واردات عینک آفتابی در اولین ماه سال جاری نشان می‌دهد که ۱۶۴۶ کیلوگرم از این نوع عینک به ارزش ۳۸ هزار و ۳۱ دلار به کشور وارد شده که بخش عمده این واردات از کشور چین بوده است. در همین میان اختلاف قیمت عینک‌های وارد شده از چین با کشورهای دیگر نیز بسیار محسوس است؛ به طوریکه ۱۲۴۸ کیلوگرم عینک از چین به ارزش ۱۲ هزار و ۳۲ دلار وارد کشور شده، در حالی که واردات تنها ۲۰۰ کیلوگرم عینک در این مدت از ایتالیا ارزشی برابر ۱۶ هزار و ۳۰۹ دلار داشته است. همین امر در زمینه عینک‌های طبی نیز صدق می‌کند؛ به گونه‌ای که از مجموع ۳۶۴۷ کیلوگرم عینک طبی وارد شده به کشور به ارزش ۶۱ هزار و ۸۷۳ دلار معادل ۳۲۵۵ کیلوگرم آن از چین وارد شده که تنها حدود ۱۶ هزار دلار از کل واردات را شامل می‌شود و ۳۹۲ کیلوگرم از عینک‌های وارد شده از جمهوری کره سهم ۴۶ هزار دلاری از واردات دارد. به این ترتیب به نظر می‌رسد که عینک‌های وارد شده از کشور چین قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به عینک‌های وارد شده از دیگر کشورها دارند. وقتی با یکی از فروشندگان عینک درباره چگونگی تامین عینک‌ها صحبت می‌کنیم، می‌گوید تمام عینک‌های داخل مغازه از همین تهران و نمایندگی برندهای مختلف تهیه می‌شود که البته هیچکدام نمایندگی رسمی نیستند. او در پاسخ به این سوال که حجم زیادی از عینک‌ها از چین وارد شده و در زمینه اصل بودن آن‌ها ابهام وجود دارد، تایید کرد که عینک‌های کپی نیز داریم اما اکثر عینک‌های داخل مغازه اصل هستند و از خط تولید برندها در چین تهیه می‌شوند و پس از ورود به تهران، از نمایندگی واردکننده آن، اجناس خود را می‌خریم. حال آنکه اختلاف قیمت عینک‌های وارد شده از چین با کشورهای دیگر در صورتی که هر دوی آن‌ها اصل باشد چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. به این ترتیب مشاهده عینی از بازار عینک نشان می‌دهد که عینک‌های آفتابی و طبی بازه قیمتی در حدود ۷۰ هزار تومان تا ۱۸ میلیون تومان دارند که البته عمده مردم عینک‌هایی با قیمت ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان می‌خرند.

عینک «گلداند دیاموند»

دولچه اند گابانا (دی اند جی) قیمت: ۳۸۳ هزار و ۶۰۹ دلار برند ایتالیایی «دولچه اند گابانا» (دی اند جی) طراح گران‌ترین عینک آفتابی جهان است. این عینک از لنزی قهوه‌ای رنگ با بالاترین محافظت در برابر اشعه یو وی ساخته شده است. فریم آن از طلای ۲۴۰ عیار بوده و حکاکی لوگوی «دی اند جی» روی دسته‌های عینک با الماس طراحی شده است.

......

 

 

عینک «امرالد»

قیمت: ۲۰۰ هزار دلار شرکت جواهرسازی «شیلز» اخیراً عینک گران قیمتی را طراحی کرده که شیشه آن از سنگ گرانبهای زمرد ساخته شده است. زمرد از جمله سنگ‌های قیمتی است که به عنوان محافظی عالی در برابر اشعه یو وی محسوب می‌شود. شرکت جواهر سازی «شیلز» با اقتباس از «نرو» امپراطور رم که تماشای مسابقات گلادیاتورها را از طریق سینگ زمرد دنبال می‌کرد، این عینک را ساخته است. فریم عینک نیز از طلا می‌باشد.

 

...

عینک گلداسپورت ۱۸ عیار

قیمت: ۷۵ هزار دلار شرکت طلاسازی «کلیس» با الهام از پادشاه افسانه‌ای «میداس» که دست به هر چه می‌زد طلا می‌شد، عینکی طراحی کرده که تمامی بخش‌ها حتی شیشه آن از طلا ساخته شده است. بخش جلویی بین دو شیشه کاملاً باز بوده و اتصال مغناطیسی موجب تعادل دو شیشه روی بینی می‌شود. وزن این عینک به حدی سبک است که شخص تا ۵۰ ساعت قادر است آن را روی صورت نگه دارد. شرکت «کلیس» یکصد نمونه از این عینک را با قیمت ۷۵ هزار دلار ساخته است.

.....

لاکسوریاتور ۲۳

قیمت: ۶۵ هزار دلار

شرکت «لاکسوریاتور کالکشن» برای نخستین بار در سال ۲۰۰۸ این عینک را طراحی کرد. اتصالات جلویی عینک از طلای ۱۸ عیار بوده و ۱۳۲ قطعه الماس روی آنها قرار گرفته است. دسته عینک از عاج بوفالو است. نکته قابل توجه این عینک الماس دو قیراطی در گوشه راست عینک می‌باشد. «پاریس هیلتون» بازیگر هالیوودی و از مالکان هتل‌های هیلتون یکی از طرفداران این عینک است.

...

 

عینک «لیمیتد ادیشن»بنتلی

قیمت:۴۵هزار و ۲۷۶ دلار

کمپانی خودروسازی بنتلی انگلستان در همکاری با شرکت عینک‌سازی «استد» عینک «لیمیتد ادیشن» را با سطح محافظت یو وی بالا و خاصیت پولاروید طراحی کرده که صرفاً برای رانندگی و قرار گرفتن در محیط‌های پر نور طراحی شده است. این عینک علاوه بر قابلیت‌های بالا، از دسته‌های پلاتینی برخوردار می‌باشد. طرح‌هایی با فریم طلای زرد، قرمز و سفید قیمت ارزان‌تری دارند.

.........

عینک «پارنتسی دیاموند»بولگاری

قیمت ۳۱ هزار دلار

این عینک توسط برند «بولگاری» در سال ۲۰۱۰ و صرفاً برای روزهای آفتابی طراحی شده است. نکته جالب توجه این عینک الماس‌های ۲۵ قیراطی در گوشه‌های عینک می‌باشد. «بولگاری» ۱۰ نمونه از این عینک را ساخته است.

....

«لوگانو دیاموند»

قیمت ۲۷ هزار دلار

شرکت جواهر سازی «لوگانو» و «بارتون پریرا» برند معروف عینک در آمریکا، عینکی ارائه کرده‌اند که در کنار قابلیت‌های بالای محافظتی از ارزیابی منحصری برخوردار است. این عینک از شیشه‌ای بنفش با دسته‌هایی که توسط الماس‌های سیاه، قهوه‌ای و زرد طرحی شبیه به پوس پلنگ ارائه کرده، ساخته شده است.

......

عینک کارتیر

قیمت: ۲۵ هزار دلار

برند کارتیر این عینک را سال گذشته طرای و روانه بازار کرد. جلوه اصلی این عینک سیاه رنگ طلای ۱۸ عیار دور شیشه و الماس‌های ۷۵ قیراطی روی فریم عینک می‌باشد.

 

.....

اولترا گالیاث

قیمت: ۲۵ هزار دلار

این عینک طراحی جدید شرکت «ایفاندوکو» است، تنها نکته قابل توجه این عینک فریم آن است . ۲ هزار قطعه کوچک الماس تراش خورده در ۶۵ گرم طلا، فریم این عینک را تشکیل می‌دهند. نمونه‌هایی از طلای قرمز، زرد و سیاه این عینک نیز طراحی شده است.

...

عینک پورش دیزاینبا طلای ۲۴ عیار

قیمت: ۶ هزار و ۶۷۰ دلار

این عینک زیبا ترکیبی از طلای ۲۴ عیار و پلاتین در بخش فریم و دسته‌های آن می‌باشد. نمونه‌ای که با طلای ۱۸ عیار ساخته شد ۲ هزار و ۴۱۵ دلار است.

.....

عینک دیور:

قیمت: یک هزار

و ۲۹۵ دلار این عینک یکی از طراحی‌های «جان گالیانو» از طراحان معروف برند «دیور» می‌باشد. فریم کهربایی آن از ترکیب طلای ۱۸ عیار ساخته شده است. در حال حاضر  ۵۰۰ نمونه از این عینک ساخته شده است. 

...

 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۴/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)