فراموش کردم
اعضای انجمن(140) همه اخبار و مطالب میانه صفحه ی اصلی انجمن قوانین ارسال مطلب
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
اسکواش میانه (squash )    

عملکرد هیئت اسکواش شهرستان میانه

درج شده در تاریخ ۹۱/۱۱/۱۲ ساعت 11:03 بازدید کل: 361 بازدید امروز: 21
 

                                              بسمه تعالی                                              

  مقدمه : شهرستان میانه دروازه آذربایجان ،شهرعلم وادب وقهرمان پرور

برکسی پوشیده نیست که این شهرستان یکی از کانونهای ورزش دررشته های گوناگون درکشوربوده ودارای پتانسیل قابل تحسینی دررابطه با پرورش مدال آوران وقهرمانان نامدار می باشد،که بطورخلاصه به کارنامه ورزشی آن ذیلااشاره می شود.

با توجه به فاصله 60 سانتی متری سرانه ورزش شهرستان از استاندارد کشوری ، میانه در 9 رشته ورزش قهرمانی 50 مدال داشته و اولین شهرستان استان در کسب مدال المپیک است که باید در راستای حل مشکلات آن چاره اندیشی کرد.

 با توجه به پتانسیل های موجود ،اغلب رشته های ورزشی در این شهرستان دارای هیئت مستقل و فعال می باشند ودراین مجموعه خلایی به نام  ورزش مفرح اسکواش  شدیدا احساس می شد وبا عنایت به علاقه مندی جوانان این مرز وبوم به این رشته نشاط آور وطلایی ،از مورخه 6/8/91 جهت تاسیس وراه اندازی هیئت اسکواش و تشکیل هیئت مدیره آن اقدام نمودیم که با حمایت  مسئولین محترم شهرستان در بازه زمانی بسیار اندکی موفق به تاسیس هیئت مورد نظرشدیم .

اهم فعالیتهای هیئت اسکواش در  سه ماهه اول :

 1. بعد از بازدید از چند سالن ورزشی درمعیت ریاست محترم اداره ورزش جوانان شهرستان میانه  جناب آقای نوایی، طی نامه شماره 1 مورخه 10/8/91 از ایشان در خواست نمودیم محلی را در مجتمع ورزشی شهید ایت الله حامدی   که از هر نظر مناسب این ورزش می باشد جهت استقرار این هیئت  اختصاص دهند  که ایشان نیز موافقت نمودند .
 2. برای گسترش ومعرفی هرچه بهتر این رشته ،مصمم بودیم که همزمان با راه اندازی اسکواش اقایان  اسکواش بانوان را نیز در یکی از سالن های ورزشی راه اندازی نماییم، باستناد نامه شماره 1991/26 تاریخ 10/08/1391 و مذاکره حضوری با جناب اقای خرده فروش شهردار محترم شهرستان نتیجتا مقرر شد بدلیل عدم تکمیل پارک بانوان موضوع در اوایل سال 92 مجددا پیگیری گردد .
 3. با توجه به این که این رشته نیاز به وسایلی اعم از (کورت ، شیشه سکوریت ، کف پوش ، ) راکت و توپ مخصوص دارد لذا آقای نوایی طی نامه شماره 1992/26 به  آقای ذولفقار زاده ریاست محترم هیئت اسکواش استان آذربایجانشرقی در خواست وسایل مذکور را نمودندو با موافقت ایشان ،  طی صورت جلسه ای در تاریخ 29/08/1391 وسایل مورد نظر به هیئت اسکواش این شهرستان تحویل گردید. .
 4. با عنایت به این که  این هیئت نوپا بوده و نیازمند حمایت های  مالی می باشد لذا  طی مذاکره حضوری مورخه 7/9/91  با دکتر مددی نماینده محترم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی ، از ایشان درخواست مساعدت نمودیم که ایشان نیز قول مساعد برای کمک به این ورزش نوپا را دادند .
 5. برای پیش برد اهداف هیئت و معرفی هرچه بهتر این ورزش طی نامه شماره  مورخه 22/9/1391 از ریاست محترم دانشگاه عین القضات شهرستان میانه  درخواست تدریس در دانشگاه فوق را نمودیم که با نظر مساعد ایشان مقرر شد از ترم اینده عملیاتی گردد .
 6. براین باوریم که بهترین مکان برای معرفی وگسترش اسکواش ،همانا مدارس وکودکستانهای سطح شهر می باشد درهمان راستا طی نامه شماره 6 مورخ 28/9/1391 از ریاست محترم اداره ورزش جوانان شهرستان میانه درخواست معرفی اعضای این هیئت به ریاست محترم آموزش وپرورش شهرستان میانه را نمودیم که امید است باحمایت ودرایت ایشان اسکواش باز را درمدارس راه اندازی نماییم.
 7. با توجه بر  اینکه هیئت اسکواش استان در نظردارد درآینده نزدیک  دوره مربیگری را برگزار نماید لذا محلی را برا ی تمرین حرکات پایه اجاره نمودیم.
 8. نظر بر اینکه این هیئت نوپا بوده و با کمبود منابع مالی روبه روست لذا از  مسئولین ذیربط انتظار مساعدت مالی داریم .
 9. خدایا : درمیادین ورزشی داخلی وبین المللی مارا درزمره قهرمانان ومدال آورانی که موجب به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس ایران اسلامی می شوند قرار ده. 

  با تقدیم احترام

  محمد انگوتی- رئیس هیئت اسکواش شهرستان میانه

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (6)