فراموش کردم
اعضای انجمن(398) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
سید محمدعلی (seyedmohammad )    

حداقل دریافتی کارگران یک میلیون و ۴۲۸ هزار تومان است

منبع : 438 tnews.ir/news/2c1282146537.html
درج شده در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۵ ساعت 17:16 بازدید کل: 117 بازدید امروز: 115
 

 

در حالی برخی از رسانه ها رقم مصوب حداقل دستمزد کارگران را ۹۳۰ هزار تومان گزارش کرده اند، اما وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: حداقل دریافتی کارگران یک میلیون و ۴۲۸ هزار تومان است.

علی ربیعی در پایان نشست شورای عالی کار که از عصر دیروز تشکیل شده بود، گفت شورای عالی کار یکی از جنبه های مشارکت و تصمیم گیری به ویژه برای تعیین مزد است.وی با بیان این که سه ماه است که نشست های شورای عالی کار برای مزد تشکیل شده است، عنوان کرد: سال گذشته تصمیم گرفتیم به شکل پلکانی مستمری بازنشستگان را افزایش دهیم.
وی، افزایش حداقل دستمزد سال ۰۴ را ۳۶ درصد و با ملحقات ۴۲ درصد، سال ۰۵ را ۲۸ درصد و با ملحقات ۳۱.۶ درصد و سال ۰۶ را ۲۵ درصد و با ملحقات. ۲۶.۴ درصد اعلام کرد.ربیعی گفت: براساس مصوبه شورای عالی کار، حداقل دستمزد یک کارگر ساده با ۲۵.۶ درصد افزایش، به رقم ۹۳۰ هزار تومان در ماه رسید. همچنین دستمزد روزانه ۴۱۰۰۸۸ ریال تعیین شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به کارگران ساده دارای بیش از یک سال سابقه کاری که کارگاه آنها فاقد طرح طبقه بندی مشاغل محسوب می شود، به ازای هر روز ۱۷۰۰ تومان پایه سنواتی تعلق می گیرد، ادامه داد: براین اساس ماهانه به چنین کارگرانی مبلغ ۵۱ هزار تومان دیگر تعلق خواهد گرفت.وی گفت: براین اساس مزایای پایه سنواتی کارگران معادل ۷۰ درصد افزایش یافته است.
ربیعی همچنین در مورد افزایش مزدی کارگران مشمول طرح طبقه بندی مشاغل (سایر سطوح مزدی) گفت: طبق مصوبه شورای عالی کار از ابتدای سال ۰۷ درآمد ماهانه این کارگران به میزان ۲۳ درصد آخرین مزد سال ۲۴۰۶ به اضافه روزانه ۷۸۷۹ ریال افزایش می یابد.وی ادامه داد: مزایای بنکارگری و حق مسکن نیز همان مبالغ ۱۱۰ هزار تومان و ۴۰ هزار تومان سابق تعیین شد که نسبت به سال جاری تغییرنکرده است.

 

438 tnews.ir/news/2c1282146537.html

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۸:۵۸
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (3)