فراموش کردم
اعضای انجمن(223) مدیریت انجمن طریقه آپلود عکس و فیلم و موسیقی طریقه قرار دادن موسیقی و کلیپ در مطالب
جستجوی انجمن
کاکتوس (scarecrow )    

افزایش سرعت وای فای تا 10 برابر

منبع : http://www.1doost.com/posts/20869
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۱/۰۳ ساعت 12:19 بازدید کل: 80 بازدید امروز: 76
 
در محیط های شلوغ مانند فرودگاه ها یا سالن های کنفرانس و استادیوم های ورزشی برای تامین اینترنت وای فای به چندین روتر بی سیم نیاز است که تعداد زیاد آن ها می تواند باعث اختلال شده و اینترنت کم سرعتی را در اختیار جمعیت قرار بدهد.
 

محققان آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه موسسه فناوری ماسا چوست MIT راه حلی را برای این مشکل شناسایی کرده اند که شامل شیوه ای جدید برای مدیریت شبکه ها به منظور همکاری بهتر روتر ها با هم است.

الگوریتم جدید این دانشمندان، سیگنال روتر را به گونه ای پردازش می کند که چندین روتر بتوانند اطلاعات را بدون ایجاد تداخل به یک طیف بی سیم ارسال کنند.

این سیستم MegaMIMO 2.0 نام دارد و با برخورداری از قابلیت ورودی ها و خروجی متعدد می تواند چندین نقطه دسترسی را بطور همزمان هماهنگ کند.

افزایش سرعت وای فای تا 10 برابر

محققان در آزمایشات خود دریافتند که سرعت انتقال داده تا 3.3 برابر سریعتر از حد معمول بود. آن ها مدعی هستند که اگر این آزمایشات با روتر های اضافه تر انجام می شد، سرعت انتقال داده تا 10 برابر افزایش می یافت.

محققان با استفاده از لپ تاپ هایی که روی ربات های رومبا قرار داده بودند، توانستند پیشرفت خود را در آزمایشگاه نمایش دهند. این ربات ها جایگزین مردمی بودند که در اجتماعات بزرگ در محیط حرکت می کنند.

البته این سیستم هنوز قابل استفاده در یک استادیوم یا رویداد بزرگ نیست. محققان به تازگی شرکت دانش بنیانی به نام MegaMIMO را ایجاد کرده اند و در حال گفتگو با چند شرکت برای تجاری ساختن فناوری شان هستند.

 
 
این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۱/۰۳ - ۱۳:۴۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (4)