فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن
کاکتوس (scarecrow )    

مکه در خطر است

منبع : http://www.1doost.com/posts/18643
درج شده در تاریخ ۹۲/۰۷/۰۷ ساعت 00:09 بازدید کل: 4243 بازدید امروز: 128
 
هتک حرمت مکه با طرح ویران کردن مکان تولد حضرت محمد(ص) و جایگزین کردن آن با یک کاخ و مرکز خرید لوکس جدید.
 

روزنامه انگلیسی دیروز چهارشنبه با انتشار گزارشی مفصل، از ادامه طرح تخریب زادگاه پیامبر اسلام در مکه خبر داد.

این بخش مکه که مکانی است که گفته می شود حضرت محمد در آنجا متولد شده قرار است با یک قصر عظیم سلطنتی جایگزین شود. این کار بخشی از یک پروژه بزرگ چندین میلیارد دلاری است که موجب می شود تا تخریب صدها مکان تاریخی این شهر مقدس ادامه پیدا کند.

بر مبنای این پروژه که از چند سال پیش شروع شده، گسترش مسجد الحرام مورد نظر قرار داد تا امکان پذیرش میلیون ها زایر را در مراسم حج داشته باشد.

این در حالی است که مکه به خاطر ارتباط آن با زاده شدن حضرت محمد در این شهر و نیز وجود کعبه، مقدس ترین شهر اسلامی است.

به گفته انستیتو گلف (خلیج) تاکنون بیش از 95 درصد بنای قدیمی مکه نابود شده اند تا با هتل ها و آپارتمان های بزرگ لوکس و مراکز خرید جایگزین شوند.

به گفته دکتر عرفان علوی:

از بنیاد مطالعات میراث اسلامی در لندن، هفته پیش باقی مانده های ستون های عثمانی 500 ساله که یادآور عروج پیامبر بود، نیز ویران شدند.

وی به ایندیپندنت همچنین گفت:

خانه مولود، مکانی که تصور می شود حضرت محمد (ص) در سال 570 میلادی در آنجا متولد شده اند نیز تا پایان امسال ویران خواهد شد.

به جای این خانه یک قصر سلطنتی جدید که برای ملک عبدالله که متولی رسمی مسجد الحرام است، ساخته می شود تا در هنگام بازدید او از مکه، در آنجا مستقر شود.

بسیاری از منتقدان این طرح توسعه تمایلی به صحبت علنی ندارند چون از رفتار متقابل رژیم سعودی نگران هستند.

ایندیپندنت در ادامه نوشته است:

عربستان سعودی که توسط وهابیون اداره می شود، پرستش بسیاری از موضوع ها را به منزله شرک می خواند.

ویران کردن مکان های تاریخی شهر مکه به تازگی با حمایت شیخ عبدل عزیز بن عبدالله مفتی بزرگ عربستان سعودی، روبه رو شد و وی گفت مردم باید از دولت برای چنین برنامه هایی متشکر باشند.

اتاق های خانه مولود زیر زمین قرار دارند و در سال 1951 کتابخانه ای در طبقه همکف برای حفاظت از آن ساخته شد. این خانه به روی زائران بسته شده است و اعلام شده شواهدی دال بر تولد حضرت محمد در این مکان وجود ندارد.

دکتر علوی یکی از افراد معدودی است که به صورت علنی به این ساخت و سازها اعتراض کرده است. او می گوید:

با پایان یافتن مراسم حج امسال به فاصله 24 ساعت ادامه این عملیات از سر گرفته شده است. کاخ سلطنتی جدید پنج برابر کاخ سلطنتی فعلی است .

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۲/۰۷/۰۷ - ۰۷:۴۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها: مکه 5

1
2
3
4
5
6
7
1 2 3 4 5 6 7


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)