فراموش کردم
اعضای انجمن(270) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن
کاکتوس ( scarecrow )    

از بین بردن موهای بینی

منبع : http://www.1doost.com/posts/18824
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۳/۱۶ ساعت 07:36 بازدید کل: 263 بازدید امروز: 1
 

از بین بردن موهای بینی

آرایش و زیبائی | از بین بردن موهای بینیما آشکارا در مورد مقابله با آکنه ی سینه، موهای زیر بغل، برآمدگی های قرمز روی پوست و مشکلات دیگر بدنمان صحبت می کنیم، اما از موهای بینی به ندرت گله می کنیم. کاملا مشخص نیست که چرا به این موضوع توجه نمی شود.
 

شاید به این خاطر است که موی بینی، چیزی است که معمولا به پدربزرگ های پیرمان نسبت داده می شود. اما حقیقت این است که اکثر ما زمانی با آن سر و کار پیدا خواهیم کرد.

ما انسان هستیم و حتی مشهورترین بازیگران سینما نیز از موهای بینی در امان نیستند. همانطور که نقل شده مارلون براندو در فیلم کنتسی از هنگ کنگ به سوفیا لورن گفته که می تواند موهای بلند بینی او را که بیرون زده اند ببیند!

ما از متخصص مراقبت از پوست و مو، دبرا جالیمن در مورد نحوه ی رسیدگی به موهای بینی سوالاتی پرسیدیم که در زیر آمده است.

آیا موهای بینی، فایده ای دارند؟

شاید تعجب کنید اگر بشنوید موهای بینی مفید هستند! آنها در واقع مانند یک محافظ عمل می کنند. دکتر جالیمن توضیح می دهد:

موهای بینی، جلوی ورود ذرات خارجی به بینی را می گیرند و با بالا رفتن سن مان، ممکن است موهای بینی بیشتر یا بلندتری داشته باشیم.

موهای بینی همچنین به تعادل رطوبت در بینی کمک می کنند. اگر موهای بینی را کاملا از بین ببرید، به احتمال بیشتری دچار آلرژی خواهید شد. بنابراین فکر نکنید که باید موهای بینی تان را کاملا بتراشید. فقط کافیست موهایی که از بینی بیرون زده و مشخص هستند را با ملایمت کوتاه کنید.

بهترین وسایل برای از بین بردن موهای بینی

ماشین های اصلاح بینی، مخصوص این کار ساخته شده اند. همچنین قیچی های کوتیکول نیز انتخابی عالی هستند.

چگونه این کار را انجام دهید

دکتر جالیمن توصیه می کند مو زدایی بینی را در یک جای روشن و با یک آیینه ی بزرگ کننده انجام دهید. باید مطمئن شوید می توانید جایی را که اصلاح می کنید دقیقا ببینید. برای اطمینان از رعایت شرایط بهداشتی، قبل از شروع کار هر دو طرف قیچی را با الکل تمیز کنید.

موچین ها چطور؟

دکتر جالیمن می گوید که موچین، وسیله ی بی خطری است، اما ممکن است استفاده از آن دردناک باشد. اگر واقعا تصمیم گرفته اید که این کار را با موچین انجام دهید، پس از استفاده، از یک کرم آنتی بیوتیک استفاده کنید.

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم