فراموش کردم
اعضای انجمن(270) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن
کاکتوس ( scarecrow )    

عواقب زیاده روی در مصرف میوه

منبع : http://www.1doost.com/posts/20999
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۲/۰۱ ساعت 23:11 بازدید کل: 149 بازدید امروز: 147
 

عواقب زیاده روی در مصرف میوه

بهداشت و تغذیه | عواقب زیاده روی در مصرف میوهیک متخصص تغذیه گفت: مصرف افراطی میوه در افراد سبب افزایش قند خون و اضافه وزن می شود.
 

سید مرتضی صفوی متخصص تغذیه درباره قند میوه ها گفت: قند میوه ها که همان فروکتوز است، مضرات کمتری نسبت به قندهای ساده همانند گلوکز دارد که علت دیرجذب بودن آن است که نیازهای بدن را آرام آرام تامین کرده و به یکباره قندخون را افزایش نمی دهد.

وی بیان کرد:

در هنگام مصرف میوه، گوشت میوه (سلف میوه) هم مصرف می شود که فیبر بالایی داشته و برای مشکلات گوارشی مانند یبوست بسیار مفید است.

صفوی اظهار داشت:

افراد دیابتی باید میوه هایی مانند طالبی، خربزه، انگور، موز رسیده، انبه را که بسیار شیرین هستند و قند بالایی دارند، با احتیاط مصرف کنند و میوه هایی مانند خیار، پرتقال، نارنگی و انواع سیب ها که قند پایین تری دارند را استفاده کنند.

این متخصص تغذیه درباره تاثیر قند میوه بر افزایش وزن گفت:

قند میوه هم ممکن است سبب افزایش وزن در افراد شود و افرادی که اضافه وزن دارند، نباید در در مصرف میوه افراط کنند.

وی افزود:

میزان سهم یا واحد مصرف میوه در هر فرد، به طور میانگین 3 واحد میوه است که به اندازه یکسیب بزرگ یا پرتقال درشت یا یک لیوان آب هندوانه برای هر فرد است که مصرف بیش از این مقدار علاوه بر افزایش قند، سبب افزایش وزن نیز می شود.

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۲/۰۲ - ۰۱:۰۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات