فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
دل آرام مسیحا (sara-j123 )    

بسته شدن سایت کلوب بعد از 12سال فعالیت

منبع : http://digiato.com/article/2017/10/15/%DA%A9%D9%84
درج شده در تاریخ ۹۶/۰۸/۲۲ ساعت 17:50 بازدید کل: 21 بازدید امروز: 16
 

 «محمدجواد شکوری مقدم»، از موسسین اصلی شبکه اجتماعی کلوب، در یادداشتی در وبلاگ شخصی خود نوشته است:

 

کلوب دات کام جزو 3 سرویس پر ترافیک ایران بود، درخت پر شاخه برگ کلوب را، پس از فیلترهای مکرر هر روز بی رونق تر کردند و نه دل و دماغی برای مردم ماند و نه برای مدیران آن و امروز بسیاری از همان مسئولین نادم و پشیمان هستند ولیکن چه سود. کشور عجیبی داریم و ترس از آنکه هر روز از خواب بلند شوی و منتظر فیلتر شدن و کلا تعطیلی کسب و کارت باشی. نگهداری سایت کلوب دات کام با شرایط فعلی، محدودیت ها و عدم تمایل به توسعه آن بیش از این صلاح نیست و شرکت صباایده تصمیم به خاموشی این سرویس در انتهای پاییز دارد. از کاربران عزیز و قدیمی این سرویس دردمندانه پوزش می طلبیم و تقاضا داریم در این فرصت یکی دوماهه اگر محتوای خاصی برای کپی برداری یا ذخیره نسخه پشتیبان در نظر دارند از فرصت استفاده کنند.

 

کلوب اولین شبکه اجتماعی ایرانی با محتوای بومی بود

 

کلوب طی آخرین آمارهای اعلام شده بیشتر از 3 میلیون کاربر داشت. همچنین در هفته حدود ۱۳۰ هزار ورود مستقل به وب‌گاه و در ماه حدود ۷۰۰ هزار ساعت گردش داخلی در وب‌گاه انجام می‌شد. این وبسایت توانسته بود رقبای ایرانی همچون «هم‌میهن» و «فیس‌نما» را شکست دهد و با وجود گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان خارجی کماکان به فعالیت خود ادامه دهد.

 

بسیاری از رجل سیاسی مشهور و شرکت‌های برتر در کلوب صفحه رسمی داشتند و کمپین‌های تبلیغاتی در آن بنا می‌کردند. براساس آخرین آمار الکسا کلوپ رتبه 121مین سایت برتر ایران را داشت.

 

بسته شدن کلوب زنگ خطری برای دیگر استارتاپ‌ها و همچنین فعالان این حوزه به شمار می‌رود. اینکه کلوب به خاطر مانع‌تراشی‌های یک سری افراد و البته در کنار حضور قدرتمند محصولات و نمونه‌های خارجی آن بسته شده، حکایت از عدم حمایت کافی و مناسب آن توسط دولت را دارد. مشخص نیست در زمانی که شرکت‌های ایرانی سعی در رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی و تولید محتوای بومی در فضای مجازی را دارند، دولتمردان با سیاست‌هایی که در اکثر موارد اشتباه بودن آنها در آینده معلوم می‌شود، چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ عدم رسیدن به تعامل استارتاپ‌ها و دولتی‌ها عواقبی مانند بسته شدن کلوب و در آینده‌ای نه چندان دور، تعطیلی بسیاری از این شرکت‌ها را در پی خواهد داشت، مسئله‌ای که با تمامی سیاست‌های دولت در زمره پیشرفت فناوری و اشتغالزایی مغایرت دارد و نوعی عقب‌گرد در دنیای مدرن امروزی محسوب می‌شود.

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۶/۰۸/۲۲ - ۲۳:۱۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات