فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
سالار پویان (salarpouyan )    

خبرگزاری مهر: مرگ خاموش مُتل قدیمی خیام میانه در سالهای دور از اتوبان/عکس: سالار پویان

منبع : http://www.mehrnews.com/photo/3706409
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۴/۱۹ ساعت 11:59 بازدید کل: 299 بازدید امروز: 293
 

مرگ خاموش مُتل قدیمی خیام میانه در سالهای دور از اتوبان

عکس: سالار پویان

میانه-خبرگزاری مهر: متُـل خیام شهـر میانه در سـال 1348 خـورشـیدی بعنوان مُـتلی مـدرن و مجهز جهت استراحت و غذاخوری رانندگان و مسافران پرشمار خارجی و داخلی جاده ترانزیت، که در آن دوران روزهای شلوغ و پرترددی را سپری می کرد، افتتاح شد.زیبایی این مُتل در آن روزگار و اهمیت افتتاح آن در این منطقه استراتژیک و در جوار جاده مهم ترانزیت، آنقدر قابل توجه بود که اغلب روزنامه های کثیرالانتشار ، افتتاح آن را امری مهم و غرورانگیز قلمداد و اقدام به انتشار اخبار مربوط به آن کردند. عـلی رغـم رونق فوق العاده این مُـتل در آن دوران و همچنین سالهای پس از انقلاب بعنوان نماد و نگین مُتل های منطقه، اما با فاصله گرفتن طرح اتوبان تهران - تبریز از شهر میانه و افتتاح آن دور از این شهر، آرام آرام چراغ این مُتل همچون سایر بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ وابسته به جــاده ترانزیت، خاموش و رفته رفـته ساختمان "مُـتل خاطره انگیز خیام" بعـنوان نمادی از اقتصاد پررونق این شهر در حسرت اتوبان تعطیل شد.

منبع: http://www.mehrnews.com/photo/3706409

 

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۴/۱۹ - ۱۷:۵۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)