فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن

لزوم بازگشت به تجربه های مشترک نظام / "شرایط امروز دشوارتر از پایان جنگ نیست"

منبع : http://www.hashemirafsanjani.ir/content/%D8%B4%D8%
درج شده در تاریخ ۹۱/۰۶/۲۹ ساعت 15:47 بازدید کل: 675 بازدید امروز: 223
 

خورد تند با دانشگاهیان مطابق اعتقادات تشیع نیست "

لزوم بازگشت به تجربه های مشترک نظام / "شرایط امروز دشوارتر از پایان جنگ نیست"

 • برخوردهاي تند كه ممكن است در برخي دانشگاه‌ها با اساتيد و دانشجويان صورت گيرد با اعتقادات تشيّع و مكتب اسلام تطابق ندارد و موجب رنجش و بعضاً مهاجرت دانشجويان و فرهيختگان خواهد شد
 • برگزاري انتخابات آزاد، شفاف و منطبق بر قانون اساسي مي‌تواند بخش بزرگي از مشكلات كشور را حل و علاوه بر افزايش اعتماد مردم و دوستداران نظام، دشمنان خارجي كشور را خلع سلاح و مأيوس گرداند
 • بعد از دفاع مقدس و مشكلات عظيم باقيمانده از جنگ با همان آموخته هايمان در مكتب امام كشور را بازسازي و با "توسعه زير بناها" شكوفا نموديم
 •  

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام  به برخورد حضرت علي(ع) با يكي از خوارج در واقعه‌اي كه منجر به توهين و هتك شخصيت آن امام بزرگوار در جمع شد، اشاره كرد و گفت: اميرالمؤمنين علي(ع) به‌هيچ‌وجه اجازه ندادند در مقابل نقد گزنده و اهانت‌هاي آن فرد برخورد تندي با وي صورت گيرد و تنها پاسخ به سخنان وي را حد مجاز برخورد با او عنوان كردند و فرمودند: یا مقابله به مثل يا عفو.

  hashemirafsanjani.ir -  آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه شرايط كنوني كشور از لحاظ داخلي و خارجي قطعاً بدتر از دوران پايان دفاع مقدس نيست بر ضرورت «بازگشت به تجربه های مشترک نظام» تاکید کرد و گفت: راه برون‌رفت از اين شرايط تنها در سايه تدبير و عقلانيت از يك سو و  پايبندي به صداقت، اعتدال و دوري از افراط از سوي ديگر است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای عمومی انجمن اسلامی دانشکده فنی دانشگاه تهران و برخی دیگر از دانشگاه‌های کشور، شور و هیجان و شوق دانشجویان برای اصلاح معایب در کشور را نشانه زنده بودن این قشر فرهیخته خواند و گفت: دانشجویان پاک‌ترین، صاف‌ترین و بی‌غرض‌ترین اذهان را دارند و می‌توانند آینه‌وار واقعیات جامعه را منعکس کنند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی ، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار اعضاي شوراي عمومي انجمن اسلامي دانشكده فني دانشگاه تهران و برخي ديگر از دانشگاه‌هاي كشور، شور و هيجان و شوق دانشجويان براي اصلاح معايب در كشور را نشانه زنده بودن اين قشر فرهيخته خواند و گفت: دانشجويان پاك‌ترين، صاف‌ترين و بي‌غرض‌ترين اذهان را دارند و مي‌توانند آينه‌وار واقعيات جامعه را منعكس كنند.

  آيت‌الله هاشمي رفسنجاني ، آزادگي و آزادمنشي دانشگاه و دانشجو را خصلت اساسي آنان خواند و با اشاره به نياز جامعه و مسئولان به نقدهاي اين قشر فرهيخته تصريح كرد: برخوردهاي تند و خارج از قانون و قاعده‌اي كه ممكن است در برخي دانشگاه‌ها با اساتيد و دانشجويان صورت گيرد با اعتقادات تشيّع و مكتب اسلام تطابق ندارد و موجب رنجش و بعضاً مهاجرت دانشجويان و فرهيختگان خواهد شد.

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در اين زمينه به برخورد حضرت علي(ع) با يكي از خوارج در واقعه‌اي كه منجر به توهين و هتك شخصيت آن امام بزرگوار در جمع شد، اشاره كرد و گفت: اميرالمؤمنين علي(ع) به‌هيچ‌وجه اجازه ندادند در مقابل نقد گزنده و اهانت‌هاي آن فرد برخورد تندي با وي صورت گيرد و تنها پاسخ به سخنان وي را حد مجاز برخورد با او عنوان كردند و فرمودند: یا مقابله به مثل يا عفو.

  آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسش‌هاي مكرر دانشجويان درباره راههاي خروج از وضع كنوني، «بازگشت به تجربه مشترك نظام» از قبل از پيروزي انقلاب تاكنون را راه درست و اساسي حل معضلات و مشكلات كشور خواند و گفت: حضرت امام(ره) از ابتداي مبارزه عليه رژيم شاه با تأكيد بر اتحاد، همدلي و همراهي اقشار گوناگون مردم، مبارزه را به پيش بردند و پس از پيروزي، تأسيس و تثبيت نظام هم با همين معيار و اساس، انقلاب و كشور را هدايت وبه پيش بردند و بعد از دفاع مقدس و مشكلات عظيم باقيمانده از جنگ با همان آموخته هايمان در مكتب امام كشور را بازسازي كرديم و با توسعه زير بناها شكوفا نموديم.

  رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالي گفت: شرايط كنوني كشور از لحاظ داخلي و خارجي قطعاً بدتر از دوران پايان دفاع مقدس كه بسياري از زيربناهاي اساسي كشور تخريب شده و كشور با كسري 50 درصدي بودجه مواجه بود، نيست و راه برون‌رفت از اين شرايط تنها در سايه تدبير، عقلانيت و همچنين استفاده از همه ظرفيت‌هاي انساني و مديريتي و منابع مالي كشور و به ويژه حفظ و تقويت وحدت و همدلي از يك سو و نيز پرهيز از روزمرگي، پايبندي به صداقت، اعتدال و دوري از افراط و تفريط و جنجال‌آفريني‌هاي كاذب از سوي ديگر است.

  آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسشي پيرامون انتخابات آينده رياست جمهوري با تأكيد مجدد بر مواضع چندي قبل خود گفت: برگزاري انتخابات آزاد، شفاف و منطبق بر قانون اساسي مي‌تواند بخش بزرگي از مشكلات كشور را حل و علاوه بر افزايش اعتماد مردم و دوستداران نظام، دشمنان خارجي كشور را در بسياري از زمينه‌ها خلع سلاح و مأيوس گرداند.

  در ابتداي اين ديدار برخي از دانشجويان به نمايندگي از انجمن‌هاي اسلامي تعدادي از دانشگاه‌ها، ديدگاه‌هاي خود پيرامون موانع و مشكلات فعاليت دانشجويان و نيز انتخابات، مسائل فرهنگي، اقتصادي، سياسي و سياست خارجي را بيان و خواستار طرح ديدگاه از سوي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و بيان راه‌حل‌هاي ايشان شدند.

  تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۰۶/۲۹ - ۱۵:۵۹
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات
  کاربران آنلاین (0)