فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
pariyaarangahar (paryaarang )    

اشکار شدن چهره مومیایی‌های مصری

درج شده در تاریخ ۱/۰۹/۲۳ ساعت 21:03 بازدید کل: 420 بازدید امروز: 420
 

 

باستان‌شناسان مصری تصاویر چهره تمام‌رنگی مومیایی‌ها را در یک محوطه باستانی در شهر فَیوم در مصر کشف کردند.

محققان دو تصویر چهره کامل از مومیایی‌های مصری را در محوطه باستان‌شناسی گِرزا در شهر فَیوم در مصر پیدا کردند. از بیش از ۱۱۵ سال گذشته تا کنون، این آثار هنری اولین نمونه در نوع خود هستند که کشف شده‌اند. فلیندرز پِتری (Flinders Petrie)، باستان‌شناس انگلیسی، آخرین کسی بود که آثار هنری مشابهی را با کشف ۱۴۶ تصویر چهره مومیایی‌ها در یک گورستان رومی در سال ۱۹۱۱ میلادی (۱۲۸۹ شمسی) پیدا کرد.

این تصاویر در یک محل حفاری واقع در ویرانه‌های شهر باستانی فیلادلفیا یافت شده است که به گفته مؤسسه باستان‌شناسی اتریش، در گوشه شمال شرقی شهر فَیوم، تقریباً در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی قاهره امروزی قرار دارد.

مصر

تیم باستان‌شناسی همچنین یک ساختمان تدفین، مدارکی از جنس پاپیروس (کاغذ حصیری)، سفال و تابوت‌هایی را کشف کرد که مربوط به دوره بطلمیوسی است. دوره بطلمیوسی دوره‌ای از تاریخ مصر باستان است که از سال ۳۰۵ تا ۳۰ پیش از میلاد ادامه داشت.

تصویر مومیایی

دولت مصر اعلام کرده است که این یافته‌ها دانسته‌هایی شگفت‌انگیز درخصوص شرایط اجتماعی، اقتصادی و مذهبی مردمی به دست می‌دهد که حدود ۲هزار سال پیش در فیلادلفیا (که در یونان باستان به معنای شهر عشق برادرانه بود) زندگی می‌کردند.

مصر باستان

مجموعه نقاشی‌ها که به تصاویر چهره فَیوم معروف هستند، متعلق به برخی از افراد بسیار ثروتمند این جوامع باستانی هستند. فیلادلفیا در یک دوره ۶۰۰ ساله خانه یونانی‌ها و مصری‌ها بود.

مومیایی

باستان‌شناسان علاوه بر این یافته‌ها، مجسمه سفالی کمیاب الهه آیزیس آفرودیت را نیز در داخل یک تابوت چوبی کشف کردند که منعکس‌کننده تأثیر یونانیان بر هنر مصر است. بنا به اعلام دولت مصر، محققان از سال ۲۰۱۶ در حال حفاری در این محوطه بوده‌اند.

منبع : ایرنا

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۱/۰۹/۲۷ - ۰۹:۳۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)