فراموش کردم
رتبه کلی: 6936


درباره من
شماره ی من09142591861
وبلاگ های من
paryaarang.blogfa.com
pardisarang1370.blogfa.com
pardidararang.persianblogfa.com
padidaharang.blogfa.com
paryaarang.persianblogfa.com
pradisarang.blogfa.com
به وبلاگ های من نگاه کنید نظردهید اکانت اصلی من paryaarangهستش سلام کسانی من رابه عنوان دوست من راادد می کنند یادرنظر سنجی ها شرکت می کنند خواهش می کنم pv ندهند
ایستاگرام من
paryaarang9@
pariyaarangahar (paryaarang )    

مدیرکل هنر‌های نمایشی؛ جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد‌های جوان است

درج شده در تاریخ ۱/۰۸/۲۸ ساعت 14:03 بازدید کل: 6 بازدید امروز: 6
 

 

مدیر اداره‌کل هنر‌های نمایشی گفت: جشنواره تئاتر تهران جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد‌های جوان در شهرستان‌های استان تهران است.

کاظم نظری مدیرکل هنر‌های نمایشی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر استان جریانی برای شناسایی و تقویت استعداد‌های جوان در شهرستان‌های استان تهران است گفت: بسیاری از افرادی که در تهران تئاتر‌های حرفه‌ای اجرا می‌کنند ساکن همین شهرستان‌ها هستند که اگر در همانجا فعال باشند و امکانات حرفه‌ای داشته باشند ما توانسته‌ایم عدالت فرهنگی را برقرار کنیم.

او درباره ضرورت برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران تصریح کرد: جشنواره تئاتر استان تهران رویداد هنری مختص به هنرمندان شهرستان‌های استان تهران است و ظرفیت‌هایی در شهرستان‌های استان تهران وجود دارد که شاید از تهران هم فراتر باشد بنابراین هرچه در شهرستان‌های استان تهران بهره‌برداری از امکانات و ظرفیت‌ها افزایش یابد، به توسعه تئاتر کمک می‌شود.

هنرهای نمایشی

مدیرکل هنر‌های نمایشی بیان کرد: طی یکسالی که مدیریت مرکز هنر‌های نمایشی را بر عهده گرفته‌ام از نزدیک فعالیت‌های انجمن هنر‌های نمایشی را رصد کرده‌ام و متوجه شدم که به واسطه حضور شفیعی در انجمن هنر‌های نمایشی استان تهران عملکرد این مجموعه بسیار خوب و قابل قبول بوده است.

او ادامه داد: اگرچه نقص‌ها و کاستی‌هایی نیز در انجمن هنر‌های نمایشی وجود دارد، اما باید به این نکته اشاره کرد که بخشی از ضعف‌ها به افراد مربوط نمی‌شود بلکه به مباحث مالی و لوژستیکی برمی‌گردد که با مرور زمان اصلاح می‌شود.

همچنین اگرچه انتظار ما از انجمن هنر‌های نمایشی استان تهران بیش از این حد است و می‌گوییم باز امکان هست که از ظرفیت‌های هنر‌های نمایشی (هم هنرمندان و فضا‌های اجرایی) شهرستان و شهر‌های تابعه استان تهران استفاده شود، اما لازم است یکسری حمایت‌ها در راستای رشد تئاتر شهرستان‌های استان تهران انجام شود.

نظری افزود: وقتی مسائل رزق و اقتصادی و فرهنگی هنرمند رفع شود دیگر نیازی به مهاجرت به تهران و مرکز شهر نخواهد بود. برای مثال شهریار شهر نسبتا بزرگی است و گروه‌های نمایشی زیادی دارد و کارگردان‌های تئاتری دارد که ساکن آنجا هستند، اما چرا بستر فعالیت نمایشی در آنجا نیست تا این افراد در همان شهر به تولیدات هنری و اجرای آثارشان بپردازند؟ تنها دلیل این است که تمرکز امکانات در تهران بوجود آمده و فرد مجبور به مهاجرت به تهران شده است و شهر خود را رها کرده است.

مدیرکل هنر‌های نمایشی درباره حمایت از هنرمندان شهرستان‌های استان اظهار کرد: تا الان به دلیل مشکلات مالی و فشار‌های اقتصادی کار خاصی نتوانسته‌ایم انجام دهیم و بسته حمایتی داشته باشیم، ولی در صدد هستیم همچون تهران که هنرمندانش در حال استفاده از بسته‌های حمایتی هستند بتوانیم برای شهرستان‌ها بالاخص شهر‌های استان تهران نیز این امکان را فراهم کنیم.

همچنین بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان تهران از ۱ تا ۶ آذرماه به دبیری امیرحسین شفیعی در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۱/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)