فراموش کردم
رتبه کلی: 6936


درباره من
شماره ی من09142591861
وبلاگ های من
paryaarang.blogfa.com
pardisarang1370.blogfa.com
pardidararang.persianblogfa.com
padidaharang.blogfa.com
paryaarang.persianblogfa.com
pradisarang.blogfa.com
به وبلاگ های من نگاه کنید نظردهید اکانت اصلی من paryaarangهستش سلام کسانی من رابه عنوان دوست من راادد می کنند یادرنظر سنجی ها شرکت می کنند خواهش می کنم pv ندهند
ایستاگرام من
paryaarang9@
pariyaarangahar (paryaarang )    

تصویر تلسکوپ جیمزوب از برخورد دو کهکشان

درج شده در تاریخ ۱/۰۸/۲۸ ساعت 13:59 بازدید کل: 7 بازدید امروز: 7
 

تلسکوپ جیمزوب در تازه‌ترین رصد خود، تصویری از برخورد شگفت انگیز دو کهکشان را ثبت کرده است.

تصویری که به تازگی از تلسکوپ فضایی جیمز وب منتشر شده است کهکشان‌های خیره کننده IC ۱۶۲۳ A و B را نشان می‌دهد که در فاصله ۲۷۰ میلیون سال نوری از ما قرار دارند و در حال ادغام هستند.
هنگامی که این دو کهکشان با هم برخورد می‌کنند، آن‌ها را قطع می‌کنند و سطوح بالایی از تشکیل ستاره را تغذیه کرده و منطقه‌ای به نام منطقه ستارگان ایجاد می‌کنند. جیمز وب این تصویر را با استفاده از سه ابزار خود ثبت کرد: MIRI، NIRSpec و NIRCam. هر ابزار بخش متفاوتی از مادون قرمز را بررسی می‌کند تا ویژگی‌های مختلف کهکشان ادغام شده را مشاهده کند.
دانشمندان وب می‌گویند: «این سیستم کهکشانی در حال تعامل به‌ویژه در طول موج‌های فروسرخ درخشان است و آن را به یک زمینه ایده‌آل برای نمایش توانایی وب در مطالعه کهکشان‌های درخشان تبدیل می‌کند».
شکل‌گیری سریع ستاره زمانی اتفاق می‌افتد که نیرو‌های جزر و مدی ناشی از کشش گرانشی دو کهکشان بر روی ابر‌های غبار و گاز کشیده شده و باعث تولد ستاره‌های جدید می‌شوند؛ همچنین تصور می‌شود با ادغام این دو کهکشان، ممکن است سیاه‌چاله‌ای جدید تشکیل دهند.

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۱/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)