فراموش کردم
رتبه کلی: 6936


درباره من
شماره ی من09142591861
وبلاگ های من
paryaarang.blogfa.com
pardisarang1370.blogfa.com
pardidararang.persianblogfa.com
padidaharang.blogfa.com
paryaarang.persianblogfa.com
pradisarang.blogfa.com
به وبلاگ های من نگاه کنید نظردهید اکانت اصلی من paryaarangهستش سلام کسانی من رابه عنوان دوست من راادد می کنند یادرنظر سنجی ها شرکت می کنند خواهش می کنم pv ندهند
ایستاگرام من
paryaarang9@
pariyaarangahar (paryaarang )    

تصادف صوری برای کلاهبرداری‌ از راننده‌های مسن

درج شده در تاریخ ۱/۰۵/۲۶ ساعت 20:27 بازدید کل: 10 بازدید امروز: 10
 

 

 

همشهری/ اعضای باند کلاهبرداری از راننده‌های مسن در نجف‌آباد اصفهان 2مرد جوان بودند که یکی از آنها خودش را جلوی ماشین‌ها پرت می‌کرد و دیگری با سیاه‌بازی راننده‌ها را فریب می‌داد.

تحقیقات برای دستگیری این دو کلاهبردار از مدتی قبل با شکایت چند راننده مسن در اداره آگاهی شهرستان نجف‌آباد در استان اصفهان آغاز شد. همه شاکیان افرادی مسن و سالخورده بودند که با ارائه مشخصات مشترک از 2 مرد جوان، می‌گفتند که فریب آنها را خورده و هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

یکی از شاکیان توضیح داد: در حال عبور از یکی از خیابان‌های خلوت بودم و ماشینم سرعت کمی داشت که ناگهان مردی خودش را روی کاپوت ماشین پرت کرد و روی زمین افتاد. با دیدن این صحنه وحشت کردم و پایم را روی ترمز گذاشتم. وقتی پیاده شدم، مرد جوان از درد به‌خودش می‌پیچید. در همین هنگام جوان دیگری هم وارد ماجرا شد و سر و صدا راه انداخت.

ا‌و می‌گفت که پسر جوان مصدوم شده و اگر شکایت کند، برای من دردسر درست می‌شود. در همین هنگام جوانی که خودش را روی کاپوت ماشین من انداخته بود گفت که نمی‌خواهد از من شکایت کند و اگر مبلغی به او بدهم رضایت می‌دهد و خودش برای درمان به بیمارستان می‌رود.

شاکی ادامه داد: آنها طوری نقش بازی کردند که راضی شدم مبلغی به جوان مصدوم پرداخت کنم تا از این مهلکه خلاص شوم. پول را به حسابی که گفته بود واریز کردم و به خانه برگشتم اما چند روز بعد متوجه شدم که درست با همین شگرد از فرد دیگری اخاذی شده و آنجا بود که مطمئن شدم در دام کلاهبرداران افتاده‌‌ام و تصمیم گرفتم از آنها شکایت کنم.

 بررسی اظهارات شاکیان نشان می‌داد که همگی آنها در دام 2کلاهبردار حرفه‌ای گرفتار شده‌اند. یکی از این افراد نقش مصدوم را بازی می‌کرد و با انداختن خود جلوی ماشین راننده‌های مسن، وانمود می‌کرد که مصدوم شده است و دیگری که نقش یک رهگذر را بازی می‌کرد، وارد ماجرا می‌شد و با ترساندن راننده‌ها و تشویق آنها به اینکه قبل از رسیدن پلیس بهتر است، ماجرا فیصله پیدا کند کاری می‌کرد که آنها مبلغی به‌حساب مصدوم قلابی واریز  و محل را ترک کنند.
با این اطلاعات، مشخصات هر دو متهم در اختیار تیم‌های گشت پلیس نجف‌آباد قرار گرفت و جست‌وجو برای دستگیری آنها آغاز شد تا اینکه هویت عامل اصلی ایجاد تصادف‌های ساختگی فاش و دستور بازداشت او صادر شد.

سرهنگ حسین ترکیان، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: مأموران در جریان بررسی‌های تخصصی موفق شدند جایگاه این مرد را ردگیری و او را در آخرین لحظات، زمانی که سوار اتوبوس شده بود تا راهی یکی از شهرهای غربی کشور شود، دستگیر کنند.

وی ادامه داد: مرد جوان وقتی مقابل شاکیان قرار گرفت، چاره‌ای جز اقرار ندید و اعتراف کرد که با این شگرد تا‌کنون از 5راننده مسن کلاهبرداری کرده است. او در ادامه هویت همدست خود را نیز فاش کرد.این مرد جوان هم در یک عملیات ضربتی دستگیر شد. رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به اینکه پرونده متهمان در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته‌است از شهروندان خواست درصورت رویارویی با چنین حوادثی ابتدا خونسردی خود را حفظ کنند. درصورتی که مقصر حادثه نیستند با پلیس 110تماس  بگیرند و تا حضور کارشناسان پلیس راهور در صحنه بمانند و از پرداخت وجوه غیرمتعارف به افراد مصدوم خودداری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۱/۰۵/۲۶ - ۲۰:۲۷
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)