فراموش کردم
رتبه کلی: 6936


درباره من
شماره ی من09142591861
وبلاگ های من
paryaarang.blogfa.com
pardisarang1370.blogfa.com
pardidararang.persianblogfa.com
padidaharang.blogfa.com
paryaarang.persianblogfa.com
pradisarang.blogfa.com
به وبلاگ های من نگاه کنید نظردهید اکانت اصلی من paryaarangهستش سلام کسانی من رابه عنوان دوست من راادد می کنند یادرنظر سنجی ها شرکت می کنند خواهش می کنم pv ندهند
ایستاگرام من
paryaarang9@
pariyaarangahar (paryaarang )    

کلاهبرداری رمزارزی، این بار از طریق سایت دیوار!

درج شده در تاریخ ۱/۰۵/۲۶ ساعت 20:20 بازدید کل: 11 بازدید امروز: 11
 

 

 

رمزارز نیوز/ سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا، با تشریح شگرد جدید کلاهبرداران رمزارز گفت:

اخیرا پرونده‌های کلاهبرداری و پولشویی از طریق سایت دیوار، با ترفند تبدیل وجه سرقتی به رمزارز، رواج زیادی پیدا کرده است.

وی توضیح داد:

کلاهبرداران با ترفند درآمد هفتگی در منزل با آموزش رمزارز و به بهانه داشتن درآمد ۲ میلیون تومانی، دام خود را در اپلیکیشن دیوار و سایر شبکه‌های اجتماعی پهن کرده و افراد نهایتا به شبکه اجتماعی تلگرام هدایت می‌شوند.


سرهنگ پاشایی افزود:

کلاهبرداران در ادامه شگرد فریبکارانه خود، به افراد پیشنهاد می‌کنند با نصب برخی صرافی‌های دیجیتال مرتبط با رمزارزها و …، به افتتاح یک حساب بانکی اقدام کنند و در نهایت، عکس کارت بانکی و شماره تماس خودشان را از طریق تلگرام برای وی ارسال کنند. افراد کلاهبردار با سرقت موجودی حساب بانکی افراد غیر، وجه را مستقیما به حساب قربانی واریز و بعد آن، به فرد قربانی اعلام می‌کنند تا بابت ارسال وجه مذکور، اقدام به شارژ کیف پول دیجیتال خود کرده و با آن رمزارز خریداری کند و سپس، به آدرس کیف پولی که به وی اعلام می‌کنند، انتقال دهد.


وی ادامه داد:

از آن‌جایی که آدرس‌های کیف پول مقصد در رمزارزها قابل‌شناسایی نیست، عملا کلاهبرداران اقدام به پولشویی کرده و تمام مسئولیت و عواقب تعقیب قانونی از قبیل مسدودی حساب و …، بر ضمه فرد قربانی که حساب خودش را در اختیار کلاهبرداران قرار داده، است و در این شگرد، کلاهبرداران از خودشان اثری باقی نمی‌گذارند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است.
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)