فراموش کردم
اعضای انجمن(272) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن
pariyaarangahar (paryaarang )    

واکسیناسیون بیش از ۹۸ درصد جمعیت هدف در کشور

درج شده در تاریخ ۰/۱۰/۱۳ ساعت 18:33 بازدید کل: 451 بازدید امروز: 451
 

 

 

صدا و سیما/ سرپرست دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت گفت: بیش از ۹۸ درصد جمعیت هدف کشور، حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

فرشید رضایی در برنامه سلام صبح بخیر شبکه یک سیما با عنوان این مطلب که روند تزریق دوز سوم واکسن کرونا به خوبی پیش می‌رود، افزود: استقبال از تزریق دوز یادآور واکسن کرونا در کشور، خوب بوده است.

وی، با بیان اینکه بیش از ۹۸ درصد جمعیت هدف کشور حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافته کرده‌اند، ادامه داد: حدود ۶۵ درصد جمعیت کشور ۲ دوز واکسن زده‌اند.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت همچنین از روند واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۲ سال در کشور ابراز رضایت کرد و گفت: ۸۵ تا ۹۰ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ سال در کشور واکسن دریافت کرده اند.

رضایی با اشاره به ویژگی سویه اومیکرون، تاکید کرد: با تزریق دوز سوم واکسن کرونا، افراد در مقابل این سویه ایمن و کار برای اومیکرون سخت می‌شود.

وی افزود: سویه امیکرون از ویروس‌های کرونا است با این تفاوت که واگیردارتر از جهش‌های قبلی است.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت با عنوان این مطلب امیکرون از راه تنفس منتقل می‌شود، ادامه داد: استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی و همچنین وجود تهویه مناسب، مهمترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به اومیکرون است.

رضایی به علائم امیکرون اشاره کرد و گفت: علائم امیکرون مثل ویروس‌های دیگر است، با این تفاوت که آبریزش بینی در اومیکرون، غلبه بیشتری دارد.

وی افزود: اگر امیکرون تا ۵ روز به صورت سرماخوردگی باشد و بعد علائم از بین برود، نگران کننده نیست، اما ماندگاری و شدیدتر شدن علائم بعد از گذشت ۵ روز، باید جدی گرفته شود.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: یکی از جنبه‌های خطا در مواجهه با امیکرون، این است که احساس می‌کنیم مثل سرماخوردگی است و در نتیجه، شیوه نامه‌ها را جدی نمی‌گیریم، در حالی که نباید چنین تصوری از امیکرون داشته باشیم، زیرا با افزایش موارد ابتلا، احتمال دارد میزان بستری‌ها و مرگ و میر‌ها افزایش یابد.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

این مطلب توسط محراب عبوسی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۰/۱۰/۱۴ - ۱۵:۵۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)