فراموش کردم
اعضای انجمن(272) نحوه ارسال مطلب نحوه ارسال عکس، موسیقی، فیلم دلایل رد مطلب
جستجوی انجمن
pariyaarangahar (paryaarang )    

حمله سایبری به اطلاعات واکسن کرونا

درج شده در تاریخ ۹۹/۰۹/۲۰ ساعت 13:47 بازدید کل: 66 بازدید امروز: 66
 

 

اطلاعات واکسن کرونای فایزر و بیونتک مورد حمله هکر‌ها قرار گرفت و هنوز مشخص نیست چه اطلاعاتی فاش شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت‌های داروساز فایزر و بیونتک روز چهارشنبه اعلام کردند اطلاعات واکسن کرونای آن‌ها تحت حمله سایبری قرار گرفت.

آژانس دارویی اروپا که به تمام دارو‌ها و واکسن کشور‌های اتحادیه اروپا دسترسی دارد ساعتی پیش اعلام کرد که به اطلاعات آن‌ها حمله سایبری شده است و جزئیات بیشتری را ارائه نداد.

شرکت فایزر در پیامی به داوطلبان واکسن گفت: این اطمینان را می‌دهیم که اطلاعات شخصی فردی فاش نشده است اما هنوز مشخص نیست که این حمله چه زمانی صورت گرفته و چه اطلاعاتی لو رفته است.

این دو شرکت گفتند برخی از اسناد مربوط به واکسن کرونا مورد حمله قرار گرفته و هکر‌ها دسترسی پیدا کرده اند. کارشناسان نیز در ادامه توضیح دادند چنین اسنادی می‌تواند برای سایر کشور‌ها و شرکت‌هایی که برای تولید واکسن عجله دارند بسیار ارزشمند باشد.

مارک راجرز، یک مقام مسئول گفت: وقتی صحبت از داده‌های ارسالی به این نوع نهاد‌های نظارتی مانند آژانس دارویی اروپا می‌شود ما در مورد اطلاعات محرمانه واکسن و مکانیسم عملکرد آن، کارایی آن، خطرات و عوارض جانبی احتمالی شناخته شده و سایر جنبه‌های منحصر به فرد مانند دستورالعمل‌های مربوطه صحبت می‌کنیم.

شرکت‌های بیونتک و فایزر اعلام کردند که هیچ گونه ارتباط خارجی در سیستم خود مشاهده نکرده اند البته ما نمی‌دانیم که شرکت کنندگان از طریق اطلاعات فاش شده شناسایی می‌شوند یا خیر.  سخنگو‌های این دو شرکت از توضیحات بیشتر خودداری کردند.

واکسن فایزر و بیونتک یکی از مدعیان اصلی واکسن کرونا هستند و در انگلیس در مرحله واکسیناسیون عمومی قرار دارند.

تلاش‌های برای هک کردن اطلاعات سازمان‌های بهداشتی و درمانی در طی همه گیری کرونا افزایش یافته است، زیرا بعضی دولت‌ها برای نجات کشور خود به این اطلاعات نیازمند هستند.

بیشتربخوانید

 • کدام گروه در انگلیس، واکسن کرونا دریافت نمی‌کنند؟
 • انتهای پیام/

  این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۹/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۵
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات
  کاربران آنلاین (1)