فراموش کردم
اعضای انجمن(398) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
پارسی ایرانی (parsi )    

مهم(اقتصادی) - چینی ها عامل طولانی شدن صف های بنزین در ایران

منبع : hirbod-p.blogfa.com
درج شده در تاریخ ۸۹/۰۴/۳۱ ساعت 09:26 بازدید کل: 356 بازدید امروز: 15
 
اقتصاد > انرژی  - به گفته یک عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ،یکی از مهمترین دلایل ایجاد صف در جایگاههای سوخت استفاده از تلمبه و تجهیزات چینی است.


 مرتضی زاغی همچنین یکی از مشکلات تراکم خودروها در جایگاههای سوخت کشور را ناشی از عدم امکان عرضه انواع فرآورده های نفتی همچون بنزین معمولی و سوپر به صورت همزمان از یک تلمبه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر امکان ساخت پمپ های چند نازله سوخت در داخل با کیفیت مطلوب فراهم شده و این در حالی است که تلمبه های نامرغوب چینی وارد کشور می شود.

وی با یادآوری اینکه تلمبه های وارداتی از چین فاقد خدمات پس از فروش و تامین کالا و قطعات در بلند مدت هستند، تبیین کرد: اما استفاده از این تجهیزات نامرغوب موجب خرابی و از رده خارج شدن تلمبه ها در کوتاه مدت شده که در نهایت این مشکل زمان سوخت گیری خودروها را در جایگاهها را افزایش می دهد.

این مقام مسئول با اشاره به خوکفایی در ساخت پمپهای یک تا 6 نازله عرضه سوخت، گفت: در حال حاضر توانایی تولید ماهانه 300 تا 450 تلمبه در انواع مختلف تک ‌نازله، دو نازله، چهار نازله و 6 نازله بنزین در داخل کشور فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت مهندسی تکنوتار با اشاره به نصب و راه اندازی تلمبه های جدید 4 و 6 نازل در برخی از کلان شهرهای کشور، اعلام کرد: تمامی این تجهیزات از استاندردهای مورد نظر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برخوردار است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به قانون ابلاغ شده از سوی دولت مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهایی که امکان ساخت داخل آنها فراهم شده است، خاطر نشان کرد: از این رو پیشنهاد می شود برای حمایت از واردات کالا و تجهیزات ساخت داخل، برای کالاهای خارجی در گمرکات عوارض 100 درصدی تعیین شود تا ضمن توسعه ساخت داخل، صرفه جویی ارزی، اشتغال آفرینی و زمینه خودکفایی بیشتر هم فراهم شود

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۸۹/۰۴/۳۱ - ۰۹:۲۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)