فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
pariyaarang (parni )    

بسته ۱۲۰۰ مگاواتی نیروگاه‌های بادی آذربایجان‌شرقی در انتظار سرمایه‌گذاران

درج شده در تاریخ ۹۸/۰۹/۰۹ ساعت 16:07 بازدید کل: 98 بازدید امروز: 98
 
 
بسته ۱۲۰۰ مگاواتی نیروگاه‌های بادی آذربایجان‌شرقی در انتظار سرمایه‌گذاران

 

مدیرعامل برق منطقه‌ای آذربایجان با اشاره به اینکه شرایط برای سرمایه‌گذاری در زمینه تولید انرژی‌های سبز در منطقه مهیا است، گفت: ۱۲۰۰ مگاوات بسته سرمایه‌گذاری برای تولید برق از انرژی باد آماده شده است.

به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، افشین روشن میلانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با بهره برداری از نیروگاه بادی «آقکند» میانه در سفر هفته گذشته رییس جمهوری به آذربایجان شرقی ۵۵.۰۴۶ مگاوات به ظرفیت تولید برق منطقه ای آذربایجان اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه برای تولید هر مگاوات انرژی برق ۸۵۰ هزار یورو هزینه می شود، افزود: ساخت نیروگاه ۲۰ مگاوات بادی سراب نیز آغاز شده و حداکثر تا ۳۶ ماه به بهره برداری می رسد، ضمن اینکه نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی اردبیل نیز در حال بهره برداری است.

وی تشریح کرد: در زمان حاضر بسته های سرمایه گذاری ۴۰۰ مگاواتی نیروگاه های بادی برای سایت های اهر و سراب، ۵۰۰ مگاواتی برای سایت اسکو و ۳۰۰ مگاواتی برای بناب آماده شده است.

مدیرعامل برق منطقه ای آذربایجان با اشاره به اجتناب ناپذیر بودن تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر گفت: بر همین اساس تنها نیروگاه زمین‌گرمایی کشور با ظرفیت ۳۰ مگاوات در مشکین‌شهر در حال ساخت می باشد.

وی ادامه داد: اکنون پنج کیلووات ژنراتور این نیروگاه زمین گرمایی نصب و حفاری های آن به اتمام رسیده و تجهیزات بیشتر قسمت های آن نیز نصب شده است.

برق منطقه ای آذربایجان، تولید برق استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی را بر عهده دارد و دفتر مرکزی آن در تبریز واقع است.

این مطلب توسط مهدی عزیزی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۷:۳۵
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات