فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
pariyaarang (parni )    

افزایش ۳.۵ برابری ظرفیت دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی؛ نخبگان کنکور معلمی را انتخاب کنند

درج شده در تاریخ ۹۸/۰۵/۲۱ ساعت 14:19 بازدید کل: 88 بازدید امروز: 88
 

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی از افزایش بیش از ۳.۵ برابری ظرفیت پذیرش این دانشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: علاقمندان و رتبه های برتر استان می توانند با انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان استان، وارد آموزش و پرورش شوند.

 • ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
 • استانها
 • آذربایجان شرقی
 • نظرات
 •  
  افزایش 3.5 برابری ظرفیت دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی؛ نخبگان کنکور معلمی را انتخاب کنند

  اسدالله خدیوی در روز عید قربان با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، ضمن تبریک این عید سعید، با تاکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل آموزش و پرورش است اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان از نظر فکری و نیروی انسانی نیز تغذیه کننده و جهت دهنده آینده جامعه فرهنگیان کشور است.

  وی با بیان اینکه برای ارتقای آموزش و پروش باید در دانشگاه فرهنگیان سرمایه گذاری کنیم چراکه اگر معلمان توانمند باشد، در جامعه هم اثر گذار خواهند بود، افزود: در آستانه انتخاب رشته دانشگاهی قرار داریم و رتبه‌های برتر کنکور و علاقمندانی که موفق به کسب حداقل نمره علمی 6500 شده‌اند می‌توانند وارد دانشگاه فرهنگیان کشور شوند.

  رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی با بیان اینکه 71 هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان کشور در حال تحصیل هستند که 21 هزار نفر از مهر امسال کار خود را در مدارس آغاز می‌کنند، گفت: امسال نیز از طریق انتخاب رشته، 25 هزار نفر پیوسته و 20 هزار نفر به صورت ناپیوسته در 16 رشته جذب دانشگاه فرهنگیان کشور خواهند شد.

  وی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی هم بیش از 960 نفر به صورت پیوسته و 2200 نفر هم به صورت ناپیوسته و دانشجوی مهارت آموز وارد مراکز دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی می‌شوند خاطر نشان کرد: دو نوع پذیرش در دانشگاه فرهنگیان داریم، یک نوع پذیرش از دیپلم و کنکور سراسری است و یک نوع پذیرش هم از دانشگاه‌های دیگر است که از شهریور ماه ثبت نام آن آغاز می‌شود.

  خدیوی داشتن نمره علمی حداقل 6500 در کنکور سراسری، حداقل معدل کل 14 در دوره متوسطه دوم و داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در بدو ورود را شرط ورود دانشجو معلمان به رشته‌های پیوسته دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری عنوان کرد و گفت: توصیه ما به داوطلبان کنکور سراسری و رتبه‌های برتر کنکور، انتخاب دانشگاه فرهنگیان و جذب در آموزش و پرورش است که در سال گذشته بیش از 500 نفر رتبه زیر 2 هزار جذب دانشگاه فرهنگیان کشور شدند.

  وی تنوع رشته، صدور حکم استخدام و پرداخت حقوق از روز نخست و احتساب سال‌های دانشجویی به عنوان سنوات خدمتی را از جمله مزیت‌های دانشگاه فرهنگیان دانست و افزود: دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس شده و تدریس را آغاز خواهند کرد.

  رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه تنها معبر ورود به آموزش و پرورش و معلم شدن، دانشگاه فرهنگیان است، تصریح کرد: دانشجو معلمان از بدو ورود استخدام قطعی هستند و امنیت شغلی دارند.

  وی با اشاره به آمار دانشجویان این دانشگاه، ظرفیت پذیرش استان در مهر سال گذشته را 500 نفر عنوان کرد و گفت: 1200 نفر هم از تکمیل ظرفیت وارد دانشگاه شدند و افزایش 3.5 برابری شد که در وضعیت موجود 1780 نفر در سال گذشته جذب دانشگاه فرهنگیان استان شدند.

  خدیوی ادامه دا

  این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۸/۰۵/۲۱ - ۱۵:۰۷
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات