فراموش کردم
اعضای انجمن(400) قوانین سایت مقررات انجمنها
جستجوی انجمن
pariyaarang (parni )    

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ امام خمینی (ره) وجدان‌های انسانی را بیدار کرد

درج شده در تاریخ ۰/۰۳/۱۴ ساعت 21:19 بازدید کل: 375 بازدید امروز: 375
 
 

درواقع شاه‌کلید شخصیتی امام (ره) در صحبت و کاریزمای ایشان در بین مردم بود.

 

در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) حجت الاسلام والمسلمین محمد امین دریاپیما در گفت وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره شخصیت امام خمینی (ره) بیان کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی ذو ابعاد دارد که فراتر از زمان خودشان بوده و جزو تاثیرگذارترین فرد محسوب می‌شود، که یک افق جدید و بالاتر از اندیشه‌ها فراروی همه انسان‌های آزادانه گشودند، که نه تنها فقط در کشور ما بلکه در همه ملیت‌ها بازتاب آن را ما مشاهده کردیم.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) وجدان‌های انسانی را بیدار کرد و در بعد سیاسی، تربیتی، اخلاقی و ... حضرت امام (ره) صاحب نظر هستند، اما یکی از جفا‌هایی که در حق ایشان شده آن است که همواره به امام (ره) نگاهی سیاسی داریم. خوب است که آثار عرفانی و اخلاقی حضرت امام را که به عنوان کسی که تمام تئوری‌های خودش را در صحنه عمل اجرایی کرده است را مقابل خود قرار دهیم. ایشان در عصری که داشت دین و معرفیت به خاموشی سپرده می‌شد، باعث بیداری همه مردم و ملیت‌ها شدند.

این کارشناس مذهبی و سخنران دینی، اظهار کرد: ما باید تمام ابعاد وجودی امام (ره) را در عمل پیاده کنیم، درواقع شاه‌کلید شخصیتی امام (ره) در صحبت و کاریزمای ایشان در بین مردم بود، البته سادگی امام خمینی (ره) چه در کلام و چه در زندگی یکی از مولفه‌های اصلی ایشان در ارتباط با مردم بود، چراکه اگر بهترین اندیشه نتواند با بدنه اصلی جامعه یعنی مردم ارتباط برقرار کند، نمی‌تواند موفق باشد و ابتر می‌ماند.

وی افزود:امروزه هم ما اگر بخواهیم تفکر و مکتب امام خمینی (ره) را در جامعه ترویج دهیم، باید بدنه جامعه حرف ما را متوجه شوند و سخن خودمان را در کلامی ساده به مردم بیان کنیم.

حجت الاسلام دریاپیما در پایان یادآور شد: ما اگر بخواهیم زندگی امام (ره) را به دو بخش تقسیم کنیم باید به زندگی ایشان در قبل از پیروزی انقلاب و پس از مبارزات انقلاب اشاره کرد. نکته اساسی اینجاست که سیره و ساده زیستی و ارتباط مداوم امام (ره) با بدنه جامعه حفظ شده بود و حتی حکومت نیز در قبل از مبارزات ایشان و بعد از مبارزات تمامی این ارتباطات را سرکوب می‌کرد. حتی امروزه می‌بینیم جوانانی که از جان خودشان با سن کم جزو مدافعین حرم و امنیت هستند، نیز پرچمدار تفکر و اسلام ناب محمدی هستند که امام خمینی (ره) پایه گذاری کرده است و این شور و حرکت خودجوشانه مردم نشان از تفکر امام (ره) دارد.

انتهای پیام/

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۱۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)