فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی
پیام قربانی (paiamnice2000 )    

مشکلات میانه به تفکیک حوزه های مسئولیتی

درج شده در تاریخ ۹۱/۱۱/۲۵ ساعت 01:54 بازدید کل: 1139 بازدید امروز: 415
 

با سلام
مطلب مشکلات شهرستان میانه بار چندم است که نوشته میشود اما اقدام به خصوص و راضی کننده ای مشاهده نشده است.
اما چند باره مینویسیم تا شاید پیگیری مردم و اراده مسئولین به کمک هم این مشکلات را برطرف کند.
اینبار مشکلات را به تفکیک حوزه مسئولیت و مسئول مربوطه طبقه بندی کرده و به اطلاع ایشان خواهیم رساند ومنتظر جوابیه و اقدام مناسب خواهیم بود.البته ممکن است در برخی موارد ممکن است چندین حوزه دخیل باشند که با تعامل و همکاری آنها میشود مشکلات را سریعتر برطرف کرد.

امید است که این مشکلات مورد توجه مسئولین و پیگیری مردم قرار بگیرد و تصمیمات مناسب گرفته شود.
شما هم اگر مورد خاصی را که مناسب میبینید مطرح شود را از طریق پیام خصوصی و یا در قسمت نظرات درج کنید.

حوزه نمایندگان:
-لطفا گزارش و پاسخی واضح در مورد ارتقاء فرمانداری ویژه میانه و فرمانداری ترکمنچای ارائه دهید.کدامیک در اولویت است و کدامیک در بررسی ها مورد اتفاق نظر شما و مقامات شهر قرار گرفته است؟
- چرا نمایندگان محترم میانه در مجلس شورای اسلامی كمتر در ميانه در کنار هم ملاقات ميشوند؟چرا فقط ما از وحدت فقط شعار دادن آنرا بلدیم؟
-چرا جلسه های سخنرانی و پرسش و پاسخ با مردم ترتیب داده نمیشود؟مگر در هنگام کاندید شدن ایجاد ارتباط نزدیک با مردم و وحدت و حمایت از نیرو های مختصص از شعارها و برنامه هایتان نبود؟
-برای اشتغال جوانان و بیکاران چه کارهایی انجام شده و چه تصمیمات و کارهایی برنامه ریزی شده است؟
-براي توسعه شهرک های صنعتي ميانه چه برنامه هايي دارید؟چه اقداماتی در این خصوص انجام داده اید و چه برنامه هایی دارید.
-چرا ميان ادارات و ارگان ها تعامل و همكاري هاي لازم و ضروري براي وحدت و حركت رو به جلو و پيشرفت شهرستان ايجاد نميشود؟ چه كسي بايد واسطه براي اين امر شود؟
-چرا هر فردی که سرمایه وتفكرش و امکانات سرمایه گذاری و تولید کار و محصول را دارد ازمیانه بدليل نبود بستر مناسب و حمايت مسئولين دور ميشود؟ چه کارها و تسهیلات و حمایت هایی برای جذب این افراد ایجاد شده است؟
-چرامیانه از کم امکانات ترین شهرهای استان است؟علت چیست که ما از بقیه شهر ها عقب مانده ایم؟ تعامل و همکاری نمایندگان چه مقدار در کاهش این امر تاثیر دارد؟
-چرا آب میانه به هیچ وجه قابل آشامیدن نیست آیا مسئولین فکری برای این مورد کرده اند این درحلیست که آب تصفیه کن ها هم کمتر میتوانند بر کیفیت آن تاثیر بگذارند.چه کارها و پیگیری هایی برای تامین آب مناسب برای میانه انجام شده است؟
- میانه در حوزه ی مهاجر فرستی جزء اولین شهرهاست چه اقدامی در جهت جلوگیری از رشد فزاینده مهاجرت انجام نمیشود؟چه کار و برنامه ای برای مقابله با این مشکل انتخاب شده است؟
- چه اقداماتی برای نزديك كردن اتوبان به مرکز شهرستان و راهنمایی مسافران و رهگذران به داخل شهرستان برای فراهم کردن زمینه برای پیشرفت شهرستان انجام شده است؟
- آیا کسی هست که به وضعیت قطار میانه - تهران رسیدگی کند؟ آیا این قطار در شأن مردم میانه است؟ لطفا پیگیری های قبلی خود را دوباره رصد نمائید تا از قطارهایی که به تبریز و دیگر شهرها اختصاص داده می شود به میانه هم اختصاص دهند.

حوزه شهرداری و شورای شهر:
-میزان بودجه حوزه های مختلف شهر چقدر است؟چه مقدار از آن و بابت چه کارهایی استفاده شده است.برای سال بعد چه بودجه هایی و چه مقدار برای آن پیش بینی و تصویب شده است؟
- عوارض شرکت فولاد آذربایجان(میانه) چه میزان است؟آیا پرداخت میشود؟ اینکه چه مقدار از آن صرف میانه می شود؟
-چه کارهایی برای جذب گردشگر و توریست و مسافر به سمت آثار تاریخی و مکان ها ی دیدنی شهر انجام شده است؟
-چرا مکان مناسبی برای اسکان و استراحت مسافرین و رهگذران در داخل شهر و در کنار اماکن گردشگری میانه انجام نشده است؟
-چرا از افتخار آفرينان عرصه هاي علمي و ورزشي و.. . كه باعث مطرح شدن نام ميانه در رده هاي مختلف ميشوند هيچ تجليل و تشكري نميشود؟
-همه ساله دردهه فجرانقلاب اسلامی با برگزاری مراسمی از تمامی برگزیدگان شهرستان در زمینه های مختلف با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر شود.(برگزیدگان مسابقات کشوری و استانی در رشته های مختلف علمی و فرهنگی و هنری و ورزشی، مولفان برتر کتب و مقالات در زمینه ی معرفی شهرستان و بررسی مسائل شهرستان، کارمندان و کارگران نمونه، اصناف نمونه و ... هر اداره و سازمانی می تواند مسئولیت معرفی افراد برگزیده ی تحت پوشش خود را داشته باشد و همچنین یکی از ادارات می تواند با ایجاد دبیرخانه ای دائمی مسئولیت جمع آوری اطلاعات افراد برگزیده در طول سال را بر عهده گیرد.)
-هر پنجشنبه و در هنگام دفن اموات تردد در مسیر گلزارالمومنین افزایش میابد این درحالیست که این مسیر به عنوان یک جاده برای اررتباط روستا ها ی میانه و هشترود محسوب میشود.آیا لازم نیست که وضعیت آسفالت و تعریض این مسیر نیز مورد تعمیر قرار بگیرد تا استفاده از مسیر راحتتر و کم خطر تر باشد؟
-نرخ کرایه های داخل شهر و برون شهری در چه زمانی و بر چه اساسی تعیین میشود؟دلیل تغییر گاها 5-6 باره آن چه چیز است؟ چرا نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در میانه مقدار ثابتی ندارد و کنترل مناسبی بر آن نمیشود.
-چرا مسیر بین داخل شهر و راه آهن میانه را که قابلیت چند بانده کردن دارد, عریض تر نمیشود؟میدانید که روزانه چندین نفر مسافر و ساکنان روستاهایی از این مسیر تردد میکنند.اینکار هم باعث سرعت و راحتی عبور و عبور میشود و هم  خطرات را پایین تر می آورد.
- مسافران و کسانی که به دنبال ادرس و کوچه خاصی در شهر میگردند,علائم و تابلو های مناسبی را برای رسیدن به مقصد مشاهده نمیکنند.تابلو ها و اسامی کوچه ها و خیابانها نیاز به نوسازی دارند.
- چرا عملیات عمرانی در میانه سرعت بسیار کمی دارد مگر مردم میانه و تهران و تبریز فرقی با هم دارند؟
- چرا در نقاط پر رفت وآمد شهر و کنار خیابانها و سر کوچه ها و محل های تجمع ,سطل های مخصوص جمع آوری  زباله به صورت اصولی و مناسب قرار داده نشده است.
- کنار گذر ها و کمربندی های میانه چرا قابل استفاده نیستند و چه برنامه و تصمیم هایی در این باره گرفته شده است؟
- چرا ساخت جدول ها  و اصلاحات هندسی در میادین شهر و سطح شهر حتی خارج شهر  باعث مشکلات بسیاری برای عابرین و راکبین شده است
- چرا به مشکلات شهرکهای میانه کمتر رسیدگی می شود؟چه تصمیم هایی در این باره گرفته شده است؟
- میدانی که تخریب آسفالت خیابانها و کندن گودال ها مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد میکنند مگر هزینه تعمیر آسفالت در خیابان ها و کوچه ها از عامل آن گرفته نمیشود؟پس چرا تعمیر آن اینقدر زمان میبرد؟
-چرا دست انداز های موجود در داخل شهر و جاده ترانزیت که از داخل شهر به حساب می آید به صورت اصولی و مناسب تعمیر نمیشوند؟
- تغییر در شکل جوی های آب در زمان بارش باعث زحمت و محدودیت برای در عبور و مرور میشود آیا بودجه و تصمیمی برای اصلاح این مشکل اختصاص داده شده است؟
- چرا زمان و نحوه جمع آوری زباله ها از سطح خیابانها و کوچه ها در زمان مناسبی انجام نمیشود.جزئیات جمع آوری هم باعث بهم خوردن آسایش عمومی ساکنین نزدیک به ماشین جمع آوری و کارگران میشود.
- زیبا سازی شهر یکی از حقوق مردم است ولی چسباندن اطلاعیه ها و اعلامیه ها و بنر ها و مکان نصب آنها چهره شهر را نازیبا میکند با چه اصولی موافقت میشود که در نقاط مرکزی شهر بنر های زیادی در کنار هم نصب شود؟
-چرا برای حفظ نظافت شهر مکانهای مخصوصی برای الصاق اطلاعیه و اعلامیه ها توسط نوار چسب یا سنجاق ایجاد نمیشود تا هم نظافتش آسان باشد و هم چهره شهر بیش از این نامناسب نشود؟
- چرا هر از چند گاهی مشکل سد معابر در شهر حساسیت ویژه ای پیدا میکند اما این حساسیت بیشتر از چند هفته دوام نمی آورد.چرا برخورد جدی و قاتع برای حذف این مشکل انجام نمیشود؟
- چرا زیبا سازی شهر در مناطق داخلی و خروجی شهر مناسب و در حد قابل قبول نیست تا در شان میانه باشد؟میدانید که ورودی و خروجی یک شهر در واقع نموداری از فرهنگ و پیشرفته بودن آن شهر میباشد و تاثیر زیادی در جذب مسافر و گردشگر و عواید فرهنگی و مالی و پویایی و پیشرفت شهر دارد.
- افزایش موش و حیواناتی که در داخل فاضلاب ها رشد میکنند ,مشکلات بهداشتی جدی ایجاد کرده و آسایش مردم را مختل میکنند چه کارایی برای مقابله با این مشکلات انجام شده و برای آن برنامه ریزی شده است؟
- پارکینگ های موجود در سطح شهر پاسخگوی تعداد رو به افزایش وسایل نقلیه در شهر نمیباشد.نبود ساختمان پارکینگ از طرفی باعث اتلاف وقت برای یافتن محل پارک میشود و از طرف دیگر سیستم پارکبانی در کنار خیابانها باعث ایجاد ترافیک و مزاحمت برای ساکنان کنار خیابان و کوچه ها میشود.
-در سطح شهر و مکان های پر رفت و آمد شهر مکانهای مناسبی برای ایجاد پارکینگ های طبقاتی وجود دارد که در صورت مصالحه با صاحبان زمین ها میتوان در سطح شهر چندین پارکینگ طبقاتی ایجاد کرد.آیا در این خصوص اقداماتی شده است؟نمونه آن در تقاطع خیابان برق و شهید رحیمی و هم چنین مکان سابق حمام بلور میباشد.
- سرعت گیر ها و درپوش های فاضلاب در خیابانها و کوچه ها همچنین ناهمواری ها و چاله های سطح شهر باعث صدمه و هزینه برای مردم میشود و به نحوی باعث بهم خوردن نمای شهر میشود.چرا این مشکلات به طور کامل حل نمیشود؟
- چرا در خیابانهای میانه سطل آشغال كم است؟!آیا اینکار و فرهنگ سازی آن نمیتواند نقش بزرگی در نظافت شهر داشته باشد
-چرا مجوز ساخت استخر در شهرستان داده نمیشود.یکی بودن استخر فجر باعث شده که قیمت بلیطش نجومی بشه.در حالیکه در شهر های اطرافمون قیمت بلیط هزار تومان است.در اکثر جاها به ازای پرداخت دوهزار تومان میتوان بدون زمان بندی در استخر بود
- در هر شهری باید اول به نیاز جوانان توجه شود تا از انحراف جوانان جلوگیری گردد, با به وجود آوردن فضاهای مناسب ورزشی و فرهنگی می توان نیروی جوانی را در مسیر مثبت هدایت کرد. در اين رابطه چه برنامه اي داريد؟و چه کارهایی انجام شده  است؟
-مکان های تفریحی و فرهنگی از قبیل پارک و سینما و فضای سبز و.. توزیع مناسبی در  مناطق مختلف شهر نداشته اند و نیاز به آنها در شهر احساس میشود.آیا تصمیمی برای بهبود این وضعیت گرفته شده است؟وجود یک سالن کنفرانس و نمایش برای استفاده در نمایشگاه ها و اجتماعات و... از نیازهای شهر میباشد که خلاء آن در شهر احساس میشود.
- شهرداري بودجه فرهنگي خود را كجا و چگونه هزينه مي كند؟
- ساعت جمع آوري زباله ها چه ساعتي است؟ تا ساعت 5 صبح صداي ماشين شهرداري از خيابان میاید. چرا زباله ها را از كوچه ها جمع نمي كنند؟ كجا دفعشان مي كنند؟
-در مورد آب میانه توضيح دهيد که به هیچ وجه قابل آشامیدن نیست آیا فکری برای این مورد کرده ايد البته آب تصفیه کن هایی که آمده بازهم جواب گوی این مشکل نیست.
- در شهر بازی ها و فضای سبز در نقاط مختلف شهر ,صندلی و جاي مناسب برای نشستن مردم در هنگام فراغت و تفریح خانواده ها وجود ندارد.ايا برنامه براي رفاه مردم داريد؟
- احداث استراحت گاه و توالت عمومی وحمام عمومی در سطح شهر و برای استفاده مسافران یکی از کارهاییست که میتوان برای جذب مسافر و درامد و... برای شهر باشد.
- آیا ممنوعیتی برای بزرگداشت مشاهیر و مفاخر شهرستان وجود دارد؟ شهرداری و شورای شهر چه کاری می تواند در این زمینه انجام دهد و چه برنامه ای دارد؟آیا مکان مناسبی برای اینکار ایجاد شده است؟
- آیا این امكان وود دارد که دور پارك انقلاب و پارك هاي سطح شهر را نرده كشید تا به يك جاي راحت و فرهنگي برای خانواده ها تبديل بشود؟ الان كه جاي مناسبي نيست.و اگر خرجش هم زياد باشد ميتوان با اخذ ورودي يا سپردن به بخش خصوصي اين هزينه ها را جبران كرد.
- آیا شورای محترم شهر غیر از انتخاب شهردار کار دیگری هم انجام داده یا می دهد؟ کجا فعالیتهایشان را اطلاع رسانی می کنند؟ اخبارشان را کجا منتشر می کنند؟
- پياده روها در عين كوچك بودن تبديل به انبار مصالح ساختمان هاي در دست تعمير شده است كه تردد عملا غير ممكن ميشود براي پياده روها چه برنامه اي داريد؟
- چرا بايد شهر ما اين چنين ظاهر ساده و بي روح داشته باشه؟
- چرا اینهمه گدا در سطح شهر ديده میشه؟ آيا برای مقابله با اين مشكل برنامه اي وجود دارد؟آیا نمیتوان با همکاری کمیته امداد مشکلات این افراد را رفع کرد؟
- در مورد بحث گردشگری آیا موقع انجام کارهای زیر بنايي مانند ساخت هتل ، تفرج گاه ، احداث دریاچه و ... نرسیده است؟
- خیابانهای داخل شهر، خیابان شهرک امام هم بخوبی آسفالت شده است ویک سئوال اینکه شهرک ولیعصر پارک ندارد آیا می شود یک پارکی نیز در آنجا ایجاد کرد؟
- ديوار يا حصار كشي مكانهايي كه بدون استفاده صاحبان همينطور به امان خدا رها شده و مكاني شده پر از رويش گياهان هرز، و نيز مكاني شده براي باعرض معذرت، ادرار كردن و دفع مدفوع براي بعضي افراد و حتي معتادين به مواد مخدر به روش تزريقي.
-جلوگيري از كشتن سگها، سوزاندن آنها در زباله داني شهر، آنهم به بهانه كنترل جمعيت آنان!...بهتر است از روشهاي علمي استفاده گردد و به حقوق حيواناتي چون سگها احترام گذاشته شود.


حوزه نظارت:
-چرا وضعیت پخت نان اینقدر بی کیفیت است؟چرا کمتر بر کیفیت و بهداشت نانوایی ها نظارت میشود؟ساعات کاری نانوایی ها همانند اکثر ادارات شهر طبق قانون صورت نمیگیرد.چطور بر نان های بسته ای موجود در مغازه ها و تحویل در محل نظارت میشود؟
- رسيدگي و جلوگيري از فروش مواد خوراكي تاريخ گذشته كه فريز ميشوند، مثل سنگدان مرغ و... که  اكثرا مورد استفاده رستورانهاست و داخل سوپ ريخته ميشود و در سایر غذا ها نیز مورد استفاده قرار میگیرند.
- جلوگيري از فروش و عرضه متادون(ماده ترك اعتياد) كه معلوم نيست توسط چه كساني در سطح شهر پخش شده و فروخته ميشه(مصرف بي رويه و بدون تجويز پزشك، اين ماده ترك اعتياد، بسيار خطرناك است).

حوزه بهداشت و درمان:
-چرا فکری به وضعیت بیمارستان نمیشود؟ چرا کمتر متخصص جذب میشود؟ چرا امکانات لازم در شهر برای سوانح و حتی بیماری های شایع در خود شهر ایجاد نمیشود؟چرا برای یک تصادف یا شکستگی و بیماری های ساده بیمار مجبور میشود به دلیل نبود امکانات و متخصص به شهر های مجاور اعزام شود؟میدانید که  در هنگام اعزام مشکلات مالی و جانی اعزام جان مردم را تهدید میکند.
- بیمارستانها و امکانات بهداشتی میانه در حد و اندازه ای که جوابگوی نیاز مردم باشد نیست چه کارهایی برای رفع این مشکلات انجام شده است و چه برنامه هایی در نظر گرفت شده است؟
- دستگاه سی تی اسکن و سایر امکانات تخصصی برای درمان بیماران در شهر خود تکمیل نشده است.آیا این امکان وجود ندارد که با جذب بودجه این مشکلات را برطرف ساخت؟در صورت امکان میشود از از سرمایه گذاری مردم شهر استفاده کرد و امکانات لازم را ایجاد نمود و از در آمد آن نیز مردم را به سود رساند؟


حوزه ورزشی:
-چرا شهر ما تیم هاي ورزشي مثل فوتبال و... ندارد آیا نميتوان با اختصاص اندكي بودجه و برنامه ریزی اين كار را عملي كرد؟
- يكي از معضلات ورزشي شهر تيم هاي ورزشي است همان طوري كه تيم هاي غير گروهي و انفرادی در ميانه نتيجه ميگيرند حتي در رده های ملي، اما تيم هاي گروهي به همان اندازه ضعيف اند كه نیاز به علت یابی دارد. چه برنامه اي و روالی در موارد مربوط به اين موضوعات در پیش گرفته شده است؟
-چرا به رشته های افتخار آفرین شهرمان ارج نمیگذاریم و برای تعالی و تربیت قهرمانان بیشتر قدم بر نمیداریم؟

مشکلات ایستگاه راه آهن:
-سهمیه قطار برای مسافرین میانه بطور مناسب مقدار دهی نشده است.این مورد مشکلات بسیاری برای مردم شهر در هنگام مسافرت ایجاد میکند.
-محل پارکینگ و نورپردازی راه آهن میانه که بیشتر تردد ها به میانه از طریق آنجا انجام میشود و به نوعی آبروی شهر میباشد,در حد مناسبی نیست و نیازمند پرداختن به این موضوع است.
-واگن های قطار مسافربری میانه بدلیل فرسوده بودن و کهنگی مشکلات بسیاری از قبیل سردی واگن ها در زمستان و سر و صدای بسار و تاخیرهای طولانی را سبب میشود.
-نبود سکوی تخلیه وبارگیری در راه آهن برای حمل ونقل بارها با قطار.
-تعریض و آسفالت جاده ما بین راه آهن و مرکز شهر و همچنین نورپردازی طول مسیر دارای کیفیت مناسب نیست و این مسیر به عنوان یکی از پر رفت و آمد ترین جاده های منتهی به شهر میباشد که نیازمند توجه بیشتری است.


لینک این مطلب ارسال شده به:

روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی دکتر مددی

روابط عمومی شهرداری میانه

دفتر ارتباطات مهندس سید بهلول حسینی

روابط عمومی شورای شهر میانه

شبكه بهداشت و درمان شهرستان ميانه

 

 

 

مطالب مرتبط: برای مشاهده مطالب مرتبط بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

میانالی در قافلان

سوالات شما از مسئولین شهرستان میانه ,قسمت دوم

مهمترین سوالات شما از مسئولین شهرستان چیست؟

سئوالات شما از مسئولین شهرستان

پاسخگویی به سوالات اعضای سایت در رابطه با اداره بازرگانی

 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۵۶
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)