فراموش کردم
رتبه کلی: 30


درباره من
سلام پیام قربانی هستم.
از سال 88 به مدت نزدیک دو سال مدیریت تعدادی از انجمن های وب سایت میانالی را بر عهده داشتم.
---------------------------------
این همه لاف زن و مُدعی اهل ظهور
پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم
سالها منتظر سیصد و اندی مَرد است
آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید
به گمانl که بنا نیست کنارش باشیم
.
.
آیت الله بهجت چند روز قبل از مرگ
-----------------------------------------
ایمیل: paiamnice2000@yahoo.com
پیام قربانی (paiamnice2000 )    

اسامی معمار های قدیمی میانه

درج شده در تاریخ ۹۰/۰۹/۱۹ ساعت 00:48 بازدید کل: 1695 بازدید امروز: 41
 

لینک مرتبط:  http://www.miyanali.com/paiamnice2000/823

مطلب زیر بهمراه مطالب موجود در صحفه شخصی بنده به کمک دوستان تهیه شده است.البته صحت و درستی اطلاعات نیاز به تحقیق دارد و حتی ممکن است بعضی اطلاعات نادرست و غیر واقعی باشد .اما هدف اصلی از نوشتن این مطالب تهیه یک منبع اطلاعاتی جامع و شامل از میانه است.از دوستان و بازدیدکنندگان عزیز خواهش میشود که اگر اطلاعات مفید بیشتری که صلاح میدانند به این مطلب اضافه شود را در قسمت نظرات و یا بصورت پیغام خصوصی ارسال کنند تا با همکاری هم این مطلب را کامل کنیم.

 

استاد محمد(حدیقه اوغلو):تاریخ فعالیت وی مربوط میشود به سال های 1330 الی 1360.سبک کار وی سبک دوران صفوی میباشد.تخصص او در حوزه ساخت حمام های عمومی است که امروزه ساخته نمیشود.

معمار رضا نصیرزاده:متولد 1324 میباشد و 40 سال در کارهای معماری فعالیت کرده است.از آثار وی میتوان به:ساخت هتل خیام و هتل سولماز و همچنین ساختمان مخابرات و شهرداری و دادگستری و شهربانی و همچنین معماری سنگهای مرمر زیتونی در حرم امامزاده اسماعیل(ع)و برج کاج تهران و سینما فانوس در شیراز اشاره کرد.فنی ترین تخصص وی طراحی آب انبار فیلتر دار و استفاده از آب باران برای شرب در مناطق کم آب است.

معمار محمد نجاری:30 سال به عنوان معمار شهرداری میانه فعالیت کرده است در آبادی شهر عاقبت اندیش و دارای دید فلسفی بود.وی میدان مقابل اداره راه و ترابری میانه را طراحی کرده است.

معمار احمد نجاری:جزو 22 معمار ملی در ایران است.از آثار وی میتوان به معماری 72 حسینه که فی سبیل الله ساخته است و همچنین معماری 17 مسجد در میانه و حومه میانه مانند مسجد زین العابدین(ع)و مسجد فاطمه زهرا(ع)و مسجد حضرت رقیه(ع)و مسجد امیرالمومنین(ع)و معماری امامزاده اسماعیل (ع)و همچنین ساخت مسجد در روستای شیخدر آباد و روستای نشق اشاره کرد.

مشهدی محمد یحیی پور:وی در ساخت حمام عمومی مشهور بود
مجید معمار باشی:اهل زنجان بود و شاگرد معمار محمد یحیی پور.میزان توانایی و ثروت او به حدی بود که اولین دوچرخه(توپ ترمز) را در میانه خریده بود.در قدیم به دوچرخه یل آتی گفته میشد.

معمار حسن:

معمار رضا:

 

تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۰۲/۲۵ - ۱۸:۵۴
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (4)