فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن
نوید.حیدری (navid007 )    

هر کی امام زمان و دوست داره بیاد تو

منبع : http://balkhab.pib.ir/189150/
درج شده در تاریخ ۹۲/۰۴/۰۱ ساعت 14:01 بازدید کل: 1591 بازدید امروز: 56
 
 
 
 
 نیمه شعبان بر شما دوستان سایبری مبارک باد
 
مختصری از زندگی نامه امام زمان حضرت مهدی (عج)
 
امیدوارم امام زمان (عج) ارزش لایکتونو داشته باشد
 
العجل العجل یا صاحب الزمان (عج)
 
 
امام زمان حضرت مهدی (عج)
نام : محمد (دوازدهمین و آخرین امام که به امر خداوند تعیین شد)
کنیه : ابو عبداللّه ، ابوالقاسم ، ابوصالح
لقب : حجة اللّه ، مهدی ، هادی ، قائم ، منتظر ، صاحب الامر
پدر: حضرت امام حسن علیه السلام
مادر : نَرجِس ، دختر قیصر روم ( که او را بصورت کنیزی به سرزمین حجاز آورده بودند.)
تاریخ ولادت : شب جمعه 15 شعبان ، سال 255 هجری
مکان ولادت : سرمن رای ( سامراء )
مدت عمر : امام قائم (عج ) زنده و از نظرها غائب است تا زمانیکه به خواست خداوند ظهور نمایند و جهان را پر از عدل و داد فرمایند.
امام دوازدهم ، حضرت مهدی عجل اللّه تعالی فرجه الشریف در نیمه شعبان سال 255 هجری قمری ، روز جمعه هنگام طلوع فجر در سامرا دیده به جهان گشود. پدر بزرگوار ایشان امام حسن عسکری (ع ) و نام مادر گرامی اش ‍ نرجس (ع ) می باشد. در بیان اوصاف ایشان در روایات چنین آمده است : المهدی طاووس اهل الجنه وجهه کالکوکب الدری ، اللون لون عربیّ و جسمه جسم اسرائیلیّ
امام زمان (عج ) پس از شهادت پدر بزرگوارش در سال 260 هجری عهده دار امر مقدس امامت شد. به امر خداوند از همان آغاز دوران امامت ، نخستین غیبت امام زمان (ع ) به نام غیبت صغری آغاز گردید. غیبت صغری تقریبا هفتاد سال به طول انجامید و از سال 260 تا 329 هجری ادامه یافت . پس از آن غیبت کبری آغاز شد و هر زمان که خداوند اراده کند امام زمان (ع ) ظهور نموده و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد. در دوران غیبت صغری ، شیعیان و پیروان امام زمان (عج ) از طریق (نواب خاص ) آن حضرت با ایشان تماس داشتند و پاسخ سوالات و مسائل خود را دریافت می کردند. نواب خاص امام زمان (ع ) در زمان غیبت صغری به ترتیب عبارت بودند از:
1- عثمان بن سعید عَمری ، که در سال 265 هجری وفات نمود. 2- محمد بن عثمان عَمری که در سال 305 وفات نمود. - ابوالقاسم حسین بن روح نوبتی که در سال 326 وفات نمود. 4- علی بن محمد سَمَری که در سال 329 هجری رحلت نمود. با وفات علی بن محمد سَمَری ، غیبت کبری آغاز گردید و باب نیابت خاصه بسته و نیابت عامه آن حضرت آغاز شد. نواب عام امام زمان (عج ) که همانا مراجع تقلید می باشند پاسدار دین خدا و پاسخگوی سوالات و پرسشهای مردم می باشند.
 
در پایان چند عکس جالب امیدوارم پسندیده باشید
تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) صلوات
لایک یادتون نره
 
 
العجل العجل یا مولانا یا صاحب الزمان (عج)
 
تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۲/۰۴/۰۱ - ۲۱:۰۳
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
2
3
4
5
6
1 2 3 4 5 6


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (2)