فراموش کردم
اعضای انجمن(187) ارتباط با مدیریت انجمن طریقه آپلود عکس ، فیلم وموسیقی میانالی از نگاهی متفاوت طریقه قرار دادن موسیقی و کلیپ در مطلب
جستجوی انجمن
جمال نقش (naghsh )    

داستان کوتاه "شکست " ازپائولو کوئلیو

درج شده در تاریخ ۹۳/۰۶/۰۸ ساعت 09:02 بازدید کل: 8 بازدید امروز: 7
 


آیا برگی که در زمستان از شاخسار درختی بر زمین می افتد ، احساس شکست خوردن را تجربه می کند ؟

درخت به برگ چنین نجوا می کند:
این چرخه زندگانیست ، توممکن است چنین بیندیشی که در حال از دست دادن جان خویشتنی ، اما تو بر شاخسار من زنده هستی . من از تو سپاسگزارم زیرا  بخاطرتوست که من به زندگانی خود ادامه می دهم ، بخاطر وجود توست که من نفس میکشم .از تو متشکرم که احساس عشق ورزیدن را دروجودم بنا نهادی.تو بودی که مرا قادر ساختی به مسافری خسته از راه سایه خود را ارزانی کنم .من و تو از یک ریشه ایم و در حقیقت مایکی هستیم.

آیا مردی که سالهای طولانی از زندگانی خویش را برای فتح بلندترین قلّه جهان سپری نموده ، زمانی که درآخرین لحظات صعود ،طبیعت طوفانی سهمگین را از ردای خویش بیرون آورده و نصیب او می سازد ،احساس شکست را حس می کند ؟
مرد به کوهستان می گوید : در این لحظات حساس تو مرا طلب نمی کنی.امّا آب و هوا تغییر خواهد کرد و روزی خواهد آمد که من به قله صعود خواهم کرد و تا آن روز تو منتظر من خواهی بود.

آیا مرد جوانی که در اولین عشق خود شکست می خورد ، چنین می اندیشد که عشق بی معناست؟
مرد جوان به خود می گوید : من کسی را خواهم یافت تا احساس مرا بهتر درک کند .... ومن در ادامه زندگانی خوشبخت خواهم بود.

زمانی که ما دارایی خود را از دست می دهیم و یا در جنگ شکست می خوریم لحظاتی غمبار فرا می رسد امّا لحظات سپری خواهد شد و ما کشف خواهیم کرد که در درون ما نیرویی نهانی نهفته است که و توانایی ما را ارتقاء می دهد وما را شگفت زده خواهد کرد.

صبورانه برای لحظه مناسب منتظرباش.
فرصت مناسب بعدی از کف نده.
به زخمهایی که روزگار بر اندامت برجای گذارده افتخارکن .
زخمهایی که همچون مدال بر سینه ات می درخشند .دشمنانت را خواهند ترساند و اندوخته والای تو را در نبرد ثابت می کنند و چنین است که جنگ ها اغلب به مذاکره تبدیل میشوند .

زخمها گویاترو تواناتر از شمشیرها هستند .

نویسنده : پائولو کوئلیو

راوی : فریدون فرح اندوز

این مطلب توسط جلال علی اصغری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۰۶/۰۸ - ۰۹:۱۰
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات