فراموش کردم
لطفا تایپ کنید...
رتبه کلی: 453


درباره من
مجتبی4624 (mojtaba4624 )    

اموزش رانندگی به روش خیلی ساده؟

درج شده در تاریخ ۹۱/۱۱/۱۷ ساعت 18:51 بازدید کل: 3507 بازدید امروز: 2143
 

 

چند وقت پیش داشتم فکر میکردم که مهمترین اصلی که باعث جلوگیری از تصادف میشه چیه؟ خب می تونم فقط یه کلمه بگم: حرکت یکنواخت! برای همین بهتره یک سری اصولی رو که رعایتشون باعث کاهش احتمال تصادفات میشه رو بیان کنیم و مطمئن باشید با رعایت این اصول که در مطالب بعدی کامل تر هم خواهند شد، هیچ گاه باعث بروز تصادف نخواهید شد.

اصل یکم: حرکت یکنواخت:

این اصل از مهمترین اصول رانندگیه و به نظر من هر راننده ای باید بتونه یکنواخت رانندگی کنه. حالا یعنی چی؟ یعنی اینکه :

1. در هنگام سبقت گرفتن، برای اینکه بدونیم آیا اتومبیلی در نقطه ی کور ما قرار داره یا نه، کمی خم می شویم و به آینه بغل نگاه می کنیم. در صورتی که اتومبیلی وجود نداشت سبقت می گیریم. اما سوال اینجاست که آیا همیشه این کا جواب میده؟ یعنی 1% هم احتمال نداره که ما اتومبیلی که در نقطه کور قرار گرفته رو ندیده باشیم؟ ایا در شب و یا هوای بارونی و مه گرفته هم می تونیم همین قدر خوب تشخیص بدیم؟

جواب اینه که نه! هرگز نمیشه 100% مطمئن بود که در هنگام تغییر مسیر( تغییر لاین) و یا در هنگام سبقت گرفتن هیچ اتومبیلی در نقطه کور ما قرار نداره. اما چه باید کرد؟ قید سبقت رو بزنیم؟ نه! باید یه راه حلی براش بیاندیشیم.

راه حل: در هنگام تغییر لاین و یا سبقت گرفتن علاوه بر چک کردن نقاط کور، سعی کنید با تغییر مسیر یکنواخت حرکت کنید. یعنی اگر می خواید 5 درجه منحرف بشوید و سبقت بگیرید( منظور از 5 درجه منحرف شدن اینه که کمی فرمان را به سمت چپ بگیرید و لاین را عوض کنید) این 5 درجه را سعی کنید به آرامی انجام دهید و نه با حرکت ناگهانی! اگر شما به طور ناگهانی به سمت چپ منحرف بشوید و سبقت بگیرید، راننده ای که احتمالاً در نقطه کور شما قرار گرفته، فرصتی برای عکس العمل و با خبر کردن شما از خطر نداره. اما در تغییر مسیر آرام و یکنواخت، فرصت می کنه تا شما رو از خطر آگاه کنه و شما از انجام سبقت یا تغییر جهت منصرف شوید و یا می تونه عکس العمل مناسبی نشون بده و سرعت خودش رو کم کنه تا از بروز حادثه جلوگیری کنه. خب با من موافقید که در کل هر حرکتی در رانندگی باید یکنواخت و پیوسته باشه و نباید در مواقعی که ضرورتی نداره حرکت ناگهانی انجام داد؟

در تصویر سمت چپ می بینیم که اتومبیل قرمز با حرکت ناگهانی تغییر مسیر داده و به احتمال زیاد با اتومبیل مشکی برخورد می کنه( این احتمال با دایره های کمرنگ نشان داده شده). در تصویر سمت راست تغییر مسیر پیوسته رو می بینیم که احتمال برخورد دو اتومبیل قرمز و مشکی کمتر شده و اتومبیل مشکی فرصت عکس العمل مناسب رو داره.

اصل دوم: پیچیدن:

الف) پیچ عرضی جاده: وقتی در اتوبان در حال حرکت هستید و به یک خروجی بصورت نیم دایره وارد می شوید باید چند نکته رو رعایت کند:

1. حداکثر سرعتتون 50 کیلومتر بر ساعت یا کمتر باشه.

2.حداکثر دنده اتومبیل 3 و یا کمتر باشه. ( با دنده 4 یا 5 نپیچید.کنترل فرمان روی چرخ ها کم مشه).

3. در گردش به راست، از منتهی الیه سمت راست حرکت کنید و بپیچید. چون اگه از سمت چپ به پیچیدن ادامه بدید، هم باید فرمان بیشتری برای کنترل اتومبیل بدهید و هم نیروی گریز از مرکز در صورتی که سرعتتون بالا باشه، شما رو به گاردریل ها می کشونه. اگر در مسابقات رانندگی هم دقت کرده باشید، در سر پیچ ها، همه اتومبیل ها از نزدیک ترین نقطه سمت مرکز دایره گردش می کنند.

 

در مورد گردش به چپ( پیچ های به سمت چپ) هم باید از نزدیک ترین نقطه به سمت چپ حرکت کنید. یعنی در کل برای هر نوع پیچ نیم دایره ای( چه گردش به چپ و چه گردش به راست)  از سمت مرکز دایره حرکت کنید و به سمت محیط دایره نروید.

ب) پیچیدن در معابر: وقتی قصد ورود از خیابان اصلی به فرعی را داید، در هنگام ورود به فرعی، باید بصورت قوس دار بپیچید. طوری که اتومبیلی که در فرعی در حال حرکت است، شما را ببیند. هرگز بصورت " زاویه تیز" نپیچید و همواره سعی کنید بصورت قوس دایره ای بپیچید.

/BlogPost ID=11920891 BlogPost ID=11822567
سرعت گیر( ویرایش شد)

این پست رو بنا به درخواست دوستان عزیز ایجاد کردم. امیدوارم مطلب مفیدی باشه.

سرعت گیر:

1. فلسفه سرعت گیر: کم کردن سرعت برای جلوگیری از بروز حادثه. مثلاً جلوگیری از برخورد با عابرین پیاده، جلوگیری از برخورد با اتومبیل های دیگر در سر تقاطع ها و هشدار در عبور از برخی جاده های تنگ و باریک که معمولاً شیب تندی دارند.

2. پرش از سرعت گیر: صدمه دیدن جلوبندی اتومبیل( سیبک ها، چپقی ها، بلبرینگ و در کل جعبه فرمان) و مخصوصاً صدمه جدی به کمک فنرهای جلو و عقب. البته موارد ذکر شده برای سرعت گیرهای با ارتفاع بلند است. سرعت گیرهای معمولی به مرور زمان باعث این خرابی ها می شوند اما در سرعت گیرهای با ارتفاع بلند، یک مرحله پرش از روی آنها مسلماً به اتومبیل شما صدمه خواهد زد .

 

3. نحوه عبور از سرعت گیرهای زرد رنگ:

 

قبل از رسیدن به سرعت گیر( مثلاً فاصله 50 متری) سرعت خودتون رو کم کنید و اگر دنده 4 هستید، به دنده 3 رفته و ترمز کنید. در صورتی که دنده 3 یا کمتر هستید، می توانید با همین دنده ترمز کنید. سرعت خودتان را کم کرده تا حدی که انگار آماده ی ایستادن در پشت سرعتگیر می شوید. وقتی سرعت شما خیلی کم شد(در حدود 10 کیلومتر بر ساعت) :

-دنده را خلاص کنید و پای چپ را از روی کلاچ بردارید.

-با کنترل ترمز حرکت کنید.

 

-به آرامی و با سرعت قبلی اتومبیل که  در حدود 10 کیلومتر بر ساعت یا کمتر است، چرخ های جلو را از سرعت گیر رد کنید. دقت کنید که قبل از رد شدن چرخ های جلو، ترمز را رها کرده باشید.

-به محض رد شدن چرخ های جلو، کلاچ را تا انتها گرفته و دنده را یک کنید و منتظر شوید تا چرخ های عقب هم از سرعت گیر رد شوند.

-وقتی چرخ های عقب رد شدند،نیم کلاچ کرده و کمی گاز چاشنی کار کرده و با دنده یک حرکت  کنید.

 

4.نحوه عبور از سرعت گیرهای با ارتفاع بلند:

 

این نوع سرعت گیر ها دارای شیب زیاد در دو طرف و همین طور ارتفاع در قسمت وسط هستند. تفاوتی که با نوع اول سرعتگیر( نوع زرد رنگ) دارند، در دو چیز است:

1. در صورت پرش با سرعت زیاد، بلافاصله به اتومبیل شما صدمه می زند.

2. با سرعت بیشتری می توان از روی آنها رد شد. مثلاً 20-30 کیلومتر.

نحوه عبور از آنها هم مشابه مورد بالا است با این تفاوت که شما می توانید سرعت خود را کم کرده و دنده را 2 کنید و با همین دنده و در حالیکه حرکت می کنید، از آن عبور کنید. یعنی نیازی به خلاص کردن دنده نیست. دقت کنید که در لحظه ای که از سرعت گیر در حال عبور هستید، ترمز نکنید. ممکن است به اتومبیل شما (ترمز ها و اکسل) آسیب وارد شود.

 

در چه مواقعی باید حتماً در پشت سرعت گیر ایستاد؟

در مواقعی که سرعت گیر نزدیک به محل عابر پیاده است، باید 100% سرعت خودتون رو به زیر 10 برسونید و اجازه عبور به عابرین پیاده را بدهید. این مورد نوعی فرهنگ سازی در کشور ما محسوب می شود که متاسفانه 99% افراد رعایت نمی کنند! واقعاً جای بسی تاسف است!

سلام.

سوال های خودتون رو در قسمت نظرات بگذارید تا اینجا پاسخ بدیم. البته من در حد دانش خودم به سوال ها جواب میدم و دوستان بهتره برای راهنمایی بیشتر به اساتید فن مراجعه کنن.

 

 


/BlogPost ID=11795929 BlogPost ID=11541599
ترس از رانندگی

ترس از رانندگی:

ترس از رانندگی ممکنه دلایل زیادی داشته باشه. مهمترین دلیلش نداشتن تسلط کافی در رانندگی و یا نوآموز بودن ماست.

اما ترس ما از چی می تونه باشه؟

 

 1. به عابر پیاده بزنیم.
 2. به اتومبیل دیگران برخورد کنیم و تصادف کنیم.
 3. دیگران با ما تصادف کنند.
 4. دیگران باعث استرس ما می شوند.

حالا موارد بالا رو یکی یکی با هم مرور می کنیم و راه های غلبه بر این ترس رو ذکر می کنیم.


/BlogPost ID=11541599 BlogPost ID=11540589
سه اشتباهی که نباید انجام داد.

سه کاری که نباید در رانندگی انجام داد:

1. در هنگام رانندگی در خیابان های اصلی که دارای خط عابر پیاده هستند، از سمت راست سبقت نگیرید. شاید عابر پیاده از  اتومبیل جلویی شما گذر کرده و در حال عبور از خیابان است. وقتی شما از راست سبقت می گیرید، امکان دیدن عابر پیاده ای که در وسط خیابان قرار گرفته،تقریباً صفر است! پس هیچگاه در عبور از خیابان های دارای خط عابر پیاده، از راست سبقت نگیرید!

 

2.  در موقعیت زیر، به اتومبیلی که در حال دور زدن است راه بدهید. زیرا در هنگام چرخش قادر به دیدن شما نیست و در نقطه کور وی قرار دارید.

 

 • ماشین های سبز در حال حرکت به سمت راست هستند.
 • اتومبیل قرمز رنگ در حال دور زدن برای قرار گرفتن در مسیر است در حالیکه فکر می کند اتومبیل های سبز به او راه می دهند.
 • دقت کنید فضای کافی برای دور زدن اتومبیل قرمز وجود ندارد.
 • هیچ گاه در این موقعیت سبقت نگیرید و به اتومبیل در حال چرخش اجازه عبور بدهید.
 •  

  3. در هنگام تغییر لاین( به علت ایجاد ترافیک در لاین فعلی) و یا خروج از تونل( همانطور که میدانید حداکثر سرعت عبور از تونل 60 کیلومتر بر ساعت است) با شتاب زیاد و سرعت بالا رانندگی نکنید. زیرا احتمال توقف کامل اتومبیل ها در هنگام خروج از تونل بسیار زیاد است.

  همچنین وقتی در یک لاین ترافیک می شود در حالیکه لاین دیگر در حال حرکت است، احتمال توقف کامل اتومبیل هایی که در این لاین روان، در حال حرکت هستند، افزایش می یابد. به این نکته خیلی خیلی دقت کنید. چون بیش از 50% تصادف های درون ترافیک، بخاطر عدم توجه به جلو و عدم رعایت فاصله ایمنی با اتومبیل جلویی به علت شتاب گرفتن ناگهانی اتومبیل است.

   

  /BlogPost ID=11540589 BlogPost ID=11371124

  آخر هفته(ضد یخ و چرخ و کوه)

  سلام. آخر هفته خوبی رو برای همه دوستان آرزومندیم. اما بد نیست این آخر هفته یه کم به ماشین هاتون برسید.

  نکته: می دونید اگه ضد یخ نریزید،جدا از یخ زدن آب رادیاتور، ممکنه سیلندر موتور در اثر سرما بترکه یا جداره ی موتور ترک برداره؟

   

  من هم فردا هم می خوام لاستیک های عقب رو عوض کنم و هم یک نگاهی به ترمز های عقب بندازم. قیمت گرفتم ظاهراً لاستیک های ایرانی جفتی 150-160 تومن، خارجی ها 230 تومن به بالا و لاستیک های اندونزی( مثل کورسا) 240 تومن به بالا هستن. حالا ما فعلاً با همین بارز و کویر و یزد می سازیم.نیشخند لیست قیمت انواع تایر.

  ضد یخ رو هم فکر کنم با 10-15 تومن بشه 2 لیتر خرید. نسبت تقسیم ضد یخ و آب هم باید 50-50 باشه.یعنی نصف آب بریزید و نصف ضد یخ. تو این لینــک می تونید همه ی دانستنی ها در مورد ضد یخ رو مشاهده کنید.

  نکته: می دونید روغن موتور، فیلتر هوا، فیلتر روغن رو باید هر 6 ماه یکبار عوض کرد؟ حتی اگر به کیلومتر خاص روغن موتور( مثل 8000) نرسیده باشه؟ بعد از 6 ماه، روغن موتور منجر به تشکیل رسوب در موتور میشه و گاهی رسوب زدایی از موتور، بسیار هزینه بر خواهد بود! واسکازین رو هر 30000 تا و فیلتر بنزین رو هم هر سال عوض کنید.

  من که فردا 6.30 توچالم. تو چال نه هاااااا. توچال زبان اگه کوه رفتید، حتماً از این یخ شکن های کفشی ببرید. پلیور و کاپشن، دستکش، کلاه و شال گردن هم ببرید. یک پلیور اضافه ،یک زیرپوش اضافه و یک جفت جوراب هم ببرید که اگر لباستون خیس شد بتونید عوض کنید. فلاسک چای هم که جای خود داره.چشمک آقا هر کی میاد، بگه. شاد موفق باشید. آخر هفته خوبی داشته باشیــــــــــــد...

   

   

   

   

  /BlogPost ID=11371124 BlogPost ID=11361786

  انواع روش هایو فاصله صحیح

  انواع روش های پارک در کتاب راهنمایی و رانندگی داده شده و همین کتاب منبع مناسبی برای شماست. من فقط یک سری نکات رو که به نظرم میاد یادآوری می کنم و پیشنهاد می کنم حتماً کتاب رو دوباره بخونید. البته اگه حوصله ندارید به این لینک مراجعه کنید و مطالعه بفرمایید.مطالب ذیل صرفاً جهت یادآوری است:

   

  1. روش پارک با سر:

  این روش فقط برای وقتی استفاده میشه که شما جای پارک اختصاصی خودتون رو دارید و یا به روش مورب پارک می کنید و نیازی به گرفتن پارک دوبل نیست. مثل پارکینگ خانه، پارکینگ فروشگاه های زنجیره ای، خیابان های خلوت و بدون ماشین و خلاصه تمام اماکنی که خلوت هستند و جای پارک به اندازه کافی وجود داره. خب خدارو شکر همه این روش رو بلد هستند و نیاز به توضیح بیشتر نیست. فاصله مناسب با جدول بهتره 45 سانتی متر باشه. اما برخی مواقع ممکنه به علل مختلف این فاصله بین 10 تا 50 تغییر کنه که به غیر از روز امتحان مشکلی نیست.

  بعضی وقت ها هست من خودم انقدر مجبور میشم اتومبیل رو به سمت چپ بچسبونم که برای پیاده شدن از درب شاگرد پیاده میشم! یه وقتایی پیش میاد دیگه.

   


  /BlogPost ID=11361786 BlogPost ID=11349271
  شرکت در پژوهش محیط زیست

  دوستان خوبم سلام. از شما تقاضا می کنم اگر از مطالب وبلاگ استفاده کرده اید، کمک کنید و این پرسشنامه مربوط به محیط زیست رو که تنها 5 دقیقه وقت شمارو می گیره  و بسیار خوب طراحی شده حتماً پر کنید. باشد که نتایج این تحقیق باعث سلامت و پاکیزگی شهر ما شود. از همکاری شما دوستان خوبم متشکرم.لبخند

   

   

  راننده خوب کیه؟

   


   1. کسی که بار اول قبول بشه؟

  2.کسی که فرمون رو یه دستی بپیچونه؟

  3. کسی که تو اتوبان با سرعت لایی بکشه؟

  4.کسی که با کشیدن دستی بچرخه؟

  5.کسی که از همه تندتر بره به هیچکس راه نده؟

   

  واقعیت اینه که نه بچه ها. راننده خوب به اینا نمیگن. رانندگی خوب نه با قبولی بار اول بدست میاد و نه با کارهای پیست مسابقه! راننده خوب کسیه که:

   


  1. با تلاش و پشتکار و با انگیزه قبول بشه. حتی برای بار پنجم.

  2.با سرعت قانونی رانندگی کنه.

  3.دقت در رانندگی براش اولویت داشته باشه.

  4.به قوانین راهنمایی رانندگی احترام بگذاره.

  5.از رانندگی بد دیگران تاثیر نگیره و لجبازی نکنه.

  6.اگر راننده ای در مسیری بد گیر افتاده، بهش راه بده.

  7.حق تقدم رو رعایت کنه.

  8.به عابران پیاده که هیچ پناهی ندارند، اجازه عبور از خط کشی عابر پیاده رو بده.

   

  9.طوری رانندگی کنه که آب تو دل سرنشینان اتومبیل تکون نخوره و از رانندگیش هراس نداشته باشند.

  10.همیشه بهمراه سایر راننده ها یک گروه خوب رانندگی رو تشکیل بدن. مجموعه افرادی که برای رسیدن به مقصد، هم مسیر هستند و در یک زمان رانندگی می کنند.

  11.برای حفظ ایمنی خودش و دیگر افراد، اتومبیلش رو همیشه سالم و ایمن نگه داره.

  12.در صورت تصادف، خلاف سایر رانندگان، حرکات و رفتار ناشایست و حرف های پوچ برخی افراد، کنترل خودش رو حفظ کنه و کاری نکنه که پشیمونی یک عمر رو بهمراه داشته باشه. مثل رانندگانی که سر یک ورود ممنوع، با هم درگیری فیزیکی و لفظی پیدا می کنند و این خیلی زشت و ناپسنده.

  13.مدارک ماشین( گواهینامه، کارت ماشین و بیمه) رو همیشه همراه داشته باشه و بدون همراه داشتن مدارک، هیچ وقت رانندگی نکنه.

   

  14. و در آخر باز هم تکرا میکنم. ایمنی خودش و سرنشینان اتومبیل رو همیشه در نظر داشته باشه و روی این نکته سختگیر و جدی باشه. بستن کمربند ایمنی، صحبت کردن با سایر سرنشینان، خوردن مواد غذایی، صحبت کردن با موبایل، نگاه کردن به اطراف و عدم توجه به روبرو و همین طور خواب آلودگی، همه از مواردی هستند که ایمنی شما رو به خطر میندازن و باید این عادات بد رو حداقل بخاطر خودتون و کسانی که دوستشون دارید و سلامتیشون برای شما مهمه، ترک کنید.

   

  /BlogPost ID=11271978 BlogPost ID=11261588

  رانندگی در روزهای بارانی

  در روزهای اخیر شاهد بارندگی گسترده در همه جای کشور بودیم. بد نیست یه سری نکات رو برای رانندگی در روزهای بارانی و مه گرفته از قبل انجام بدیم:


  /BlogPost ID=11261588 BlogPost ID=11234690
  جاده ما را می بلعد اگر...

  این روزها با شدت گرفتن بــــاران های پائیـــــزی و بارش برف در برخی از شهرها و مسیرهای کوهستانی و سردسیر کشور، لزوم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگــــــی برای داشتن رانندگی و سفری ایمن تر بیشتر می شود.

  فراموش نکنیم که در جاده ها و خیابان هایی که این روزها به علت بارش باران و یا بــــــــــرف بشدت لغزنده اند این ما هستیم که می توانیم با رعایت کامل و دقیق قوانین راهنمایی و رانندگـی،جان خود و دیگر هموطنانمان را از خطراتی که هردم منتظر ماست، نجات دهیم...

  /BlogPost ID=11234690 BlogPost ID=11182852

  رانندگی در کوچه های تنگ+تنظیم فاصله ها

  دانش دو قسم داره. دانش ضمنی و دانش صریح. دانش صریح دانشیه که میشه روی کاغذ آورد و براش یه دستورالعمل نوشت. مثل دانش برنامه نویسی یا ریاضیات. دانش ضمنی دانشیه که در ذهن انسان ها جای داره و به سختی قابل پیاده سازیه چون با تجربه به دست میاد و فرمول خاصی نداره که بتونیم روی کاغذ بیاریمش. مثل دوچرخه سواری. دغدغه ی اصلی مدیران امروز و شرکت های بزرگ و همین طور نسل آینده، اینه که چطور میشه دانش ضمنی رو به دانش صریح تبدیل کرد بطوریکه بتونیم براحتی و با یک دستورالعمل اجرایی، این دانش رو بکار بگیریم و ازش استفاده کنیم قبل از اینکه افرادی که صاحبان دانش ضمنی هستند، دیگر در دسترس نباشند؟

  حالا بحث اندازه های ماشین و عبور از کوچه های باریک هم بهمین ترتیب یک دانش ضمنیه. اصلاً بیشتر مواقع خیلی از مهارت های رانندگی ضمنیه و نمیشه واقعاً دستور خاصی براشون نوشت. هدف من هم از ایجاد این وبلاگ، ایجاد مهارت در شما نیست. بلکه بالا بردن دقت شماست. چرا که دقت در رانندگی، مهمترین اصلیه که تا نباشه، مهارت به هیچ دردی نمی خوره! این مطلب رو گفتم و بعد یه سری نکات در مورد سوال دوستان خدمتتون ارائه میدم. امیدوارم برای شما مفید باشه هر چند که می دونم کمی فهمش سخته و تبدیل این دانش ضمنی به دانش صریح یه کم کار سختیه.

  /BlogPost ID=11182852 BlogPost ID=11149405
  فرهنگ یا دقت؟

  سلام. من یه معذرت به دوستان خوبم بدهکارم بابت تاخیری که در آپ کردن وبلاگ و ارائه ی مطالب درخواستی شما داشتم. قول میدم تو همین یکی دو روزه مطالبی که در موردشون بدقولی شده رو حتماً قرار بدم شاید بتونه برای شما دوستان مفید واقع بشه.

   

  الف) من خیلی از مواقع شاهد این هستم که اتومبیلی در کنار جاده پارک می کنه در حالیکه کمی جلوتر و در سمت راستش یک خروجی به سمت راست وجود داره. بعد که این اتومبیل از حالت پارک شده می خواد حرکت کنه، بدون دقت به این مساله که ممکنه اتومبیل پشت سری قصد وارد شدن به خروجی رو داشته باشه، با بی دقتی تمام شروع به حرکت می کنند. به نظرتون مشکل کار چیه؟

  برای خروج از پارک در چنین مواقعی:

  1. راهنما بزنید.

  2. مطمئن بشید که اتومبیل پشت سری فاصله زیادی از شما داره.

  3. آروم به جلو حرکت کنید و کمی هم فرمان را به سمت چپ بگیرید.

  4.قبل از رسیدن اتومبیل پشت سری، با احتیاط کامل و با نگاه کردن به آینه سمت چپ و چک کردن نقاط کور و همچنین شانه سمت چپ( که در درس چک کردن شانه گفتیم) شروع به حرکت کنید و وارد جاده بشید.

  5.به سرعت مناسب برسید و متناسب با سرعت ترافیک حرکت کنید.

   

   فرهنگ بدی هم ما داریم که باید به عنوان درد دل بیان کنم. ساعت 6 صبح اتوبان همت (همت شرق) بسیار خلوته. امروز صبح ترافیک وحشتناکی داشت. با خودم گفتم حتماً ترافیک شده.بعد از 20 دقیقه به مرکز ترافیک رسیدیم. ولی هیچ تصادفی در کار نبود! بجاش اتومبیل هایی رو دیدم که وسط اتوبان، بله دقیقاً وسط اتوبان ترمز کرده بودند و در حال تماشای اتومبیلی بودن که در لاین دیگه اتوبان (همت غرب) تصادف کرده بود!!!و جالبتر اینکه 100 متر جلوتر در سمت خودمون، یه پراید و سمند بهم برخورد کرده بودند و نحوه تصادف حاکی از این بود که اتومبیل سمند مشغول تماشا بوده که ناگهان اتومبیل پراید با سرعت از پشت بهش برخورد می کنه و هر دو اتومبیل و سرنشینانش آسیب می بینن. فکر کنید؟ ساعت 6 صبح !

  راننده ی محترم، مگه سینما 2000 تشریف آوردید؟ مگر تو عمرتون تا حالا تصادف ندیدید؟ این چه گواهینامه ایه که شما گرفتید؟ بخدا ننگ بر شما با این وضع رانندگیتون. تک تک اونهایی که ایستاده بودند و سانحه رو تماشا می کردند، یک بمب در حال حرکت هستند که هر لحظه آماده ی به خطر انداختن جون خودشون و دیگران هستند. نکنید! بیاید برای یکبار هم که شده رانندگی کنیم. تا کی می خوایم آخه ... هیچی نگم بهتره!

   

  تاریخ آخرین ویرایش مطلب: تاریخ آخرین ویرایش: ۹۱/۱۱/۱۷ - ۱۸:۵۱
  اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
  برچسب ها:

  1
  1


  لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
  فراموش کردم
  تبلیغات