فراموش کردم
اعضای انجمن(447) شعری تکان دهنده درباره امام زمان حضرت مهدی عدالت و لطف خدا پیامبر اکرم : توبه زیباست ولی در جوانی زیباتر قدرت بدنی حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام در جوانی بی حسین احساس پیری میکنم ارتباط با مدیریت انجمن مذهبی
جستجوی انجمن
آنتی تزویر (mohammad-g )    

جواب حضرت آیت العظمی وحید خراسانی به رائفی پور

منبع : (میر مهر، ص۲۴۳)
درج شده در تاریخ ۹۵/۰۹/۲۲ ساعت 10:40 بازدید کل: 135 بازدید امروز: 133
 


یکی از سنت هایی که تقریبا جدید است و از اساس هم باطل است این است. جماعتی که با ۹ ربیع الاول به عللی مشکل دارند. میگویند ۹ ربیع سالروز امامت امام زمان روحی فداه، عید است.  این حرف مانند این است، شخصی پدرش از دنیا رفته است، و ما به جای تسلیت برویم و بگوییم: مبارک است از این به بعد تو بزرگتر خانواده شده ای!
اصلا با عقل جور در می آید؟ در ثانی چرا این رسم تبریک برای دیگر امامان نیست ؟ چرا روز ۲۹ صفر را برای آغاز امامت امیرالمومنین علیه السلام  جشن نمیگیریم ؟
چرا ۲۲ ماه رمضان را جشن نمیگیریم ؟ چرا ۱۲ محرم را جشن نمیگیریم ؟ اصلا این سنت غلط است وما این چنین جشنی نداریم! اگر دوستان مدعی هستند که جشن است، بسم الله،یک حدیث بیاورند.
این عید دربین شیعه تا ۱۰ سال اخیر اصلا سابقه ای نداشته است. روز ۹ ربیع برای این نزد ما گرامی است که عیدالزهراء و فرحة الزهراءست‌. مگر قبل از ۹ ربیع امام زمان ارواحنا فداه مگر امام نبودند، که حالا آغاز امامت باشد؟
 دوستان مواظب باشند که با این عنوان و به اسم امام زمان روحی فداه نام گذاری شده قصد دارند که ما را از اصل مطلب و عنوان اصلی ۹ ربیع دور کنند. ما هیچ روزی با عنوان آغاز امامت نداریم. دوستی خاله خرسِ با اهل بیت علیهم السلام نکنیم.

در کتاب میر مهر به نقل از حضرت آیت الله وحید خراسانی آورده است:

این روش فرزندان پادشاهان و سلاطین ظلم و جور است که به دنبال مرگ پدر بودند تا خود به فرمانروایی برسند، در کجای تاریخ دیده اید فرزندان ائمه از شهادت پدر بزرگوارشان خوشحالی کنند؟! یا صحابی آنها به آنان شادباش بگویند؟!

آیا صحابی امام حسن (علیه السلام) از اینکه با شهادت امیرالمؤمنین (علیه السلام) به امامت رسیدند به ایشان تبریک گفتند؟! آیا به امام حسین (علیه السلام) از اینکه پس از مسمومیت برادر به امامت رسیدند تبریک گفتند؟! پس از عاشورا به امام سجاد (علیه السلام) تبریک و شادباش گفتند؟!

به کدام یک از ائمه روز بعد از شهادت پدرشان، به امامت رسیدن شان را تبریک گفته اند؟!

آیا ما باید به امام زمان صلوات الله علیه از اینکه پدرشان به شهادت رسیده اند و ایشان به مقام امامت واصل شده اند تبریک و شادباش بگوییم؟! مگر نه اینکه با غم اهل بیت غمگین و با شادی اهل بیت شاد باشیم؟!

نگذارید دشمنان مفهوم این عید بزرگ، عید الزهرا را برایمان عوض کنند.
(میر مهر، ص۲۴۳)

این مطلب توسط موسی اصلانی بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۰۹/۲۲ - ۱۲:۰۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (0)