فراموش کردم
اعضای انجمن(527) صفحه اصلی اخبار میانه عکس مذهبی هـنـری ورزشی حـــوادث کتاب میانه میانا تی وی معرفی همشهریان نمایندگان محترم مجلس مباحث انتخاباتی میانه اخبار ادارات و سازمانها درباره میانه بهمراه جزئیات لینکستان میانه مقررات انجمنهای صفحه اصلی
جستجوی انجمن
مدیر انجمن: مهدی عزیزی

جوابیه مهندس ناظر پروژه "سرویس بهداشتی پارک فرهنگیان" به مدیرمسئول هفته نامه قافلان

منبع : http://www.miyaneh.ir
درج شده در تاریخ ۹۳/۱۲/۰۶ ساعت 11:05 بازدید کل: 119 بازدید امروز: 116
 

با سلام و عرض ادب به حضور شهروندان محترم میانه

پیرو درج مطلبی در خصوص "سرویس بهداشتی پارک فرهنگیان" در سایت http://gaflannews.ir از طرف آقای حسن زاده؛ مدیرمسئول هفته نامه قافلان، شهردار میانه ضمن پیگیری و صدور دستور بررسی فوری موضوع به واحدهای ذی ربط، مهندس ناظر پروژه را برای ارائه اظهارات و دفاعیه به دفتر خود فراخواند، که جوابیه ایشان جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن موضوع مورد بحث، عیناً در ذیل نقل می گردد.

                                                             

                                                        ************

    بسمه تعالی                                                                        تاریخ: 5/12/93 شماره : 147

شهردار محترم میانه- جناب آقای خرده فروش

با سلام

   احترام اخیرا در یکی از سایتها، خبری با عنوان " یک شاهکار مهندسی دیگر از مدیران نمونه شهر میانه ، سرویس بهداشتی بن بست!"درج گردیده بود. لذا دستور فرمائید در صورت صلاح دید جوابیه خلاصه وار اینجانب به عنوان ناظر ، جهت تنویر افکار عمومی در سایت شهرداری ویا سایت منتشرکننده خبر فوق درج گردد.

الف) قرارداد

1- در بودجه سال 93 جهت باز سازی ونوسازی سرویس بهداشتی پارک فرهنگیان که فرسوده وتقریبا غیر قابل استفاده شده بود ، ردیف بودجه ای به شماره 3070800001به مبلغ 147 میلیون تومان پیش بینی گردید.

2- در تاریخ 27/03/93 قراردادی با شرکت ژرف بندر آذر به مبلغ کل 119 میلیون تومان برای اجرای پروژه منعقد گردید.

3- بخاطر تغییرات در نقشه ها در تاریخ 11/8/93 مطابق ماده 29 شرائط عمومی پیمان  25% مازاد بر قرارداد تا سقف 147 میلیون تومان به پیمانکار ابلاغ شد .

ب) مشخصات پروژه

1-سرویس بهداشتی در دو طبقه زیرزمین به عنوان سرویس بهداشتی مجزای زنانه ومردانه به متراژ 85 متر مربع وطبقه اول با کاربری دیگر و نگهبانی به متراژ85 متر مربع ( در کل به متراژ 170  متر مربع).

2-ورودی سرویس بهداشتی مردانه از طرف خیابان و زنانه از طرف پارک.

3-هر دستگاه سرویس بهداشتی زنانه ومردانه ، هرکدام داری3 چشمه با کاسه توالت شرقی ویک چشمه با کاسه توالت فرنگی.

ج) اجرا 

1- عملیات اجرائی از تاریخ 29/03/93 شروع گردید.

2- قبل از اجرای فونداسیون ،اختلاف ارتفاع لوله فاضلاب با روی جدول پارک توسط اینجانب با دوربین برداشت وهمان موقع با رنگ اسپری روی جدول پارک کد مربوط نوشته شد. که هنوز موجود است.

3- بخاطر اشرافیت شیب سرویسهای بهداشتی به لوله فاضلاب، ناچار در زمان اجرا ، ساختمان را حدود یک متر بیشتر از نقشه ارائه شده، بالاتر اجرا کردیم.

4- در تاریخ حدود 20/09/93 عملیات ساختمانی به اتمام رسید و در تاریخ 27/09/93 بصورت مشروط از پیمانکار تحویل موقت گردید ومطابق قرارداد بعد از تحویل موقت 5% حسن انجام کارپیمانکار باید آزاد شود ولی بخاطر تحویل موقت مشروط تاکنون  5% حسن انجام کار آزاد نشده است.

5- در تاریخ 09/09/93 طی نامه شماره 132 در خواست اتصال به شبکه فاضلاب از طرف نظارت صادر گردید.

6- بالاخره در ایام دهه فجر مقرر گردید اداره آب فاضلاب انشعاب لوله فاضلاب تا علمک را اجرا نماید.

7- اختلاف ارتفاع کف لوله های خروجی سرویسهای بهداشتی (شامل سه لوله مجزای فاضلاب سرویس بهداشتی مردانه، زنانه و کفشورها وروشوئی ها) تا کف لوله ابتدای علمک( جائی که باید به فاضلاب وصل شود) در فاصله یک ونیم متر شصت ودو میلیمترمیباشد بعبارت دیگر حدود 4% شیب مثبت  موجود است واز علمک به بعد نیز توسط شرکت آب وفاضلاب با شیب مثبت بیش از  1% اجرا شده است.

 د) مشکل

   1- برای کنترل نهائی عدم گرفتگی و کارکرد صحیح لوله کشی داخل ساختمان ( تا خروجی ساختمان) ، قبل از وصل کردن به شبکه فاصلاب متوجه مسدود شدن دو چشمه از فاضلابهای قسمت زنانه شدیم.

   2-  بعد از بررسی مشاهده گردید داخل لوله فاضلاب را یک شیر پاک خورده ای انشالله سهوا با ملات پرسیمان ، داخل سیفون را پرکرده است.

   3- اقدامات لازم برای باز کردن مثمر ثمر واقع نشد لذا ناچارا دوچشمه کف برداری دوباره توسط پیمانکاردر حال اجراست. 

و اما ...

بعنوان کوچک همه مردم شریف میانه بر خود فرض میدانم جهت حمایت از تمامی زحمتکشان چه ستادی وچه عمرانی مطالبی هر چند کوتاه وخلاصه وار بیان نمایم ومیدانم که خود بیش از دیگران مستحق تذکر ویادآوری میباشم.

  1- پیامبر (صلی الله علیه واله):  "کفی بالمر اثما ان یحدث کل ما سمع "    در گنهکار بودن فرد همین بس که هر چه را که شنید نقل کند.

  2- حاج آقا حامدی در جمعه گذشته درمیان خطبه های نمار جمعه ، مطلبی را فرمودند که واقعا مسئولیت زبان وقلم را سنگین میکند: وآن اینکه

  شخصی از رسول خدا (صلی الله علیه واله) پرسید : آیا مسلمان (نعوذ بالله) زنا میکند ؟ پیامبر بعد از مکثی فرمودند : "امکان دارد".

  پرسید :دزدی میکند؟ بعد از مکثی فرمودند " امکان دارد".

   پرسید : دروغ میگوید بلافاصله جواب فرمودند " نه "!!

  ایکاش نگارنده خبر یک زحمتی به خود میدادند وبا یک تماس تلفنی اصل مسئله را از اینجانب جویا میشدند وفکر میکنم آنقدر شهامت دارم اگراشتباهی هم صورت گرفته باشد دستهایم را بالابرده و عذر خواهی کنم.

  در پایان جهت حسن ختام مطلبی از آیت الله بها الدینی ، که انشا الله راه گشا خواهد بود را ذکر میکنم

" در روز قیامت نیکیهایمان را به محبوب ترین فرد زندگیمان نخواهیم داد اما مجبور میشویم این نیکیها را به کسی که از او متنفریم وغیبتش را کرده ایم بدهیم! "

                                                                                                               با احترام – نظارت

                                                                                                         جلوداری

                                                  *****************

در انتها، روابط عمومی شهرداری میانه، ضمن اعلام این موضوع که ایرادات جزئی در هر پروژه عمرانی و اجرائی کمابیش قابل پیش بینی است، و البته با پوزش از عموم شهروندان به خاطر هرگونه تأخیر، که قطعاً معقتدیم نباید پیش می آمده، به ولی نعمتان یادآور می گردد سرویس بهداشتی کهنه ساخت پارک فرهنگیان میانه که در ابتدای سال 1393، جهت رفاه عموم شهروندان محترم و مراجعین به این مکان، از سوی شهرداری اقدام به تخریب کامل و نوسازی ساختمان آن شد، اکنون با دستور فوری شهردار مبنی بر رفع هرگونه مشکل پیش آمده، در قالب ساختمانی نوساز، جهت رفاه عمومی قابل استفاده است و امیدواریم تا سالیان سال این تلاش واحد عمران شهرداری به دور از هرگونه حواشی، رضایت شهروندان ارزشمند میانه را به همراه داشته باشد.

 

تصویر روابط عمومی شهرداری میانه

تصویر روابط عمومی شهرداری میانه

تصویر روابط عمومی شهرداری میانه

تصویر روابط عمومی شهرداری میانه

تصویر روابط عمومی شهرداری میانه

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۱۲/۰۶ - ۲۳:۳۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات
کاربران آنلاین (1)