فراموش کردم
اعضای انجمن(101) دلایل رد مطلب مقررات انجمنهای سایت
جستجوی انجمن
میانالی 69 (miyanali69 )    

چرا ازدواج نمی کنید؟

درج شده در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۰ ساعت 14:33 بازدید کل: 208 بازدید امروز: 6
 

بسم الله الرحمن الرحیم

چرا ازدواج نمیکنید؟

 

با توجه به این که در فرهنگ ما پسرها به خواستگاری میروند و قدم اولیه برای ازدواج توسط پسرها برداشته می شود. پس برای همین برای بررسی علت کم شدن ازدواج باید بیشتر به پسر ها رجوع کرد

1-  مشکلات مادی و اشتغال:

اگر به آمار جمعیت کشورمان نگاه کنیم جمعیت جوان ما نسبت به گروه های کودک و میانسال تعداد بیشتری دارد. این برای هر کشوری میتواند یک سرمایه بزرگ باشد ولی به دلیل مشکلات اقتصادی در کشور ما از این سرمایه بزرگ نمیتوان به درستی استفاده کرد. به عبارتی تعداد جوانانی که بیکار هستند رقم قابل توجهی است. بیکاری منشا مشکلات دیگری هم می­تواند باشد که شاید مهمترین آن بزهکاری، اعتیاد،متمایل شدن به کسب های حرام( از شرکت های هرمیی گرفته یا کیف قابی و کلاه برداری). و شاید یک مشکل اساسی که با بیکاری بوجود آمده و خود نمایی میکند بالا رفتن سن ازدواج است. حتی خیلی ها که شاغل شده اند درامد و پول خود را مناسب ازدواج نمیدانند. البته شاید حق هم دارند. فرض کنید. حمید استخدام یک شرکت خصوصی است و ماهی 100/1 به اون حقوق می دهند.

کارمند

در مقابل پسر عموی حمید  که بهرام نام دارد هم تو یک اداره دولتی شاغل است و ماهی 3 میلیون درامد دارد. اگر  حمید با خود حساب کتاب کند می بیند با ازدواج کردند نمی تواند رفاهی که بهرام برای زنش فراهم کرده  را بوجود بیاورد نسبت به ازدواج دلسرد میشود. نکته جالب این است که بهرام اگه بخواهد زن شاغل بگیرد  معمولا موفق تر است تا اینکه حمید زنش شاغل باشد اگه زن بهرام هم مثل خودش شاغل باشد شاید درامدشان در ماه به 5 میلیون برسد  یعنی 5 برابر درامد حمید  این یعنی رفاه 5 برابری نسبت به حمید این یعنی اینکه اگر هر دو بچه دارشوند بچه های این دو هر موقع با هم همبازی شوند بچه حمید به بچه بهرام حسودی و یا حسرت خواهد داشت.

کارمند

این در مورد دختران به طریقه معکوس صدق میکند دختری که خواهرش با یک آدم نسبتا مرفه ازدواج کرده به گزینه ای مثل حمید جواب رد می دهد .  توجه کنیم اگه همه افراد درامدشان پایین بود شاید خیلی ها ازدواج میکردند چرا  چون در دور بر خود کسی را نمی دیدند که خود را با او مقایسه کنند.

2-  دوستی و روابط نادرست

بالا رفتن سن ازدواج خود باعث بالا رفتن روابط نادرست ( از دوستی های سطحی با روابط نا مشروع) می شود. و خود این روابط نامشروع خود به بالا رفتن سن ازدواج کمک میکند به عبارتی این دو تا رابطه تو امان باهم دارد هرکدام بالا رود دیگری را هم بالا می برد. معمولا کسایی که به این روابط دچار می شوند حتی اگر مشکلات مادی شان برای ازدواج حل بشود تمایلی چندانی برای ازدواج ندارند. چرا چون با خود میگویند برای چیزی که مفت و مجانی می­توان آن را بدست آورد کلی خرج کرد.

کارمند

سخن آخر: بالا رفتن سن ازدواج اثرات منفی در جامعه دارد. جوانی که سن ازدواجش بگذرد و ازدواج نکند و معمولا کارایی و راندمان کاری اش کم می شود. احتمال دارد به افسردگی دچار شود و اگر آدم عفیفی باشد باید خود را  به سختی کنترل کند.  

 

این مطلب توسط میثم عظیمی. بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۵/۱۲/۲۱ - ۲۱:۳۹
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر

1
2
1 2


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات