فراموش کردم
اعضای انجمن(325) مدیریت انجمن
جستجوی انجمن
مهدی چهره (mita )    

پدیده ای به نام خیانت

درج شده در تاریخ ۹۳/۱۰/۲۹ ساعت 02:16 بازدید کل: 57 بازدید امروز: 53
 

با توجه به نوشته های متعددی که سرکار خانم ا.م در یکی دو روز راجع به پدیده ی شنیع خیانت و سایر معضلات و ناهنجاریهای مرتبط با آن گردآورده و به آن پرداخته اند و نیز بحث های مکرری که در این خصوص به علت شیوع این مرض و رو به افزایش آن که خیلی مورد توجه عموم قرار گرفته بود، بنده نیز بر آن شدم تا در این زمینه نظرات شخصی ام را بازگو کنم.

در جامعه بیمار ما که افراد انسانی به روش های مختلف از بر آوردن و ارضاء نیاز های غریزی و ابتدائی شان محروم اند، شیوع و گسترش چنین پدیده هایی به هیچ وجه عجیب و غافلگیر کننده نیست.

در نظر بگیرید میانگین سن بلوغ جنسی در جامعه برای پسران به زیر 12 سال رسیده و از آن طرف میانگین سن ازدواج برای مردان مرز 30سال را در نوردیده! حال این خلاء 15 الی 18 ساله "از بلوغ جنسی تا ازدواج" چگونه پر میشود؟شما بگویید؟(همین فرایند را برای دختران نیز در نظر بگیرید)

متولیان قانونی جامعه، بطور رسمی هیچ پاسخ منطقی، عملی و حساب شده ای برای این خلاء حیاتی و البته طولانی نداشته و ندارند و صرفاً به موعظه و نصیحت و توصیه های اخلاقی و غیر عملی بسنده کرده و چشم به روی حقایق بسته اند.

غریزه جنسی یکی از نیاز های ضروری و کشش های نیرومند وجود آدمی است که عدم ارضاء طبیعی و مطلوب آن، تعادل را در ساختار جسمی، عصبی و روانی انسان بهم می ریزد و ناهنجاری های بعضاً جبران ناپذیری در ساختارشخصیتی فرد به جا می گذارد، و خروجی آن خلاء 15-18 ساله کمتر یا بیشتر ، یک جامعه بیمار با افرادی بیمار است. و بیماری و ناهنجاری جنسی میشود یکی از مؤلفه های نمایان و اساسی این جامعه.

حال این افراد که به انواع و اقسام بیماریها و انحرافات جنسی و به انواع ناهنجاری و اختلالات عصبی و عاطفی گرفتار و مبتلا گردیده اند به نقطه ای می رسند به نام ازدواج ...

* به نظر شما حاصل ازدواج 2 شخص بیمار "که البته ظاهر به سامان و اتو کشیده ای دارند و عموماً خود نیز از آشفتگی ها و اختلالات درونی خود مطلع نیستند" چه خواهد شد؟

* این مؤلفه اساسی را در ترکیب سایر عوامل آسیب زای دیگر در نظر بگیرید؛ منجر به چه بحرانی خواهد شد؟؟؟ 

* اگر فقر اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، تأثیر سیستم ارتباطی جدید که انواع ارتباطات را سهل و آسان کرده است، تأثیر برنامه های مخرب ماهواره ای که به زبانی جذاب بیان میشوند، اینترنت و... را هم اضافه کنید؛ خروجی چه خواهد شد؟

در خانواده ای که به علل مختلف اقتصادی و نیز فرهنگی، زن و مرد از بام تا شام برای کسب معیشت، تلاش و تقلا میکنند و کمتر وقت برای با هم بودن، برای حفظ و تقویت رابطه میان خود و... دارند، وبا توجه به پیشینه ای که هر کدام در این جامعه داشته اند و تأثیر و زمینه ای که سایر نا هنجاری های فرهنگی بوجود آورده اند که به اجمال به انها اشاره شد، دلسردی، فاصله و جدایی عاطفی از یکدیگر و به دنبال آن (تدریجا) خیانت چه آسان میشود!!!

البته این یک شمای کلی از جامعه نابسامان ماست، وگرنه حتما وجوه و جنبه های مثبت زیادی هم دارد که شما همراهان فهیم و فرهیخته از خروجی های بارز آنید....

این مطلب توسط اسماعیل مختاری بررسی شده است. تاریخ تایید: ۹۳/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۲
اشتراک گذاری: تلگرام فیسبوک تویتر
برچسب ها:

1
1


لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
تبلیغات